Uncategorized

Jak rozległa jest „szara strefa” ISIS w Europie?

W latach 1970. i 1980. Europę terroryzowała wojna wypowiedziana przez zbrojne grupy komunistyczne, takie jak niemiecka Baader Meinhof lub włoskie Czerwone Brygady. Terroryści wydawali się zdecydowani obalić demokrację i kapitalizm. Obierali za cel dziennikarzy, przedstawicieli państwa, profesorów, ekonomistów i polityków, a we Włoszech w 1978 r. porwali i zamordowali byłego premiera Aldo Moro.

Wielkim pytaniem było wówczas: „Jak rozległa jest 'szara strefa’?” – czyli ilu jest sympatyków terroryzmu w fabrykach, w związkach zawodowych i na uniwersytetach.

W zeszłym roku zbiry Państwa Islamskiego zamordowały setki Europejczyków i ludzi Zachodu. Ich najnowszy napad w Brukseli uderzył w serce Zachodu: w postmodernistyczną mekkę NATO i Unii Europejskiej.

Powinniśmy teraz odpowiedzieć na to samo pytanie: jak rozległa jest „szara strefa” Państwa Islamskiego w Europie?

Ostatnio próbowała na to odpowiedzieć Peggy Noonan na łamach „Wall Street Journal„:

„Mówi się, że na świecie jest 1,6 miliarda muzułmanów. … Powiedzmy, że tylko 10% z 1,6 miliarda ma żal do 'Zachodu’ lub pragnienie wymazania niewiernych, albo nadzieję na ponowne ustanowienie kalifatu. Te 10% to 160 milionów ludzi. Powiedzmy, że z tej grupy tylko 10% ma inklinacje do dżihadu. To jest 16 milionów. Załóżmy, że z tej grupy tylko 10% naprawdę tak sądzi – rzeczywiście zostałoby dżihadystami lub dało im wsparcie. To jest 1,6 miliona”.

To jest bardzo dużo.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.