Filmy i ksiazki

BookBook

Krzysiu Zorde donosi
Podsumowanie działań


BookBook to już 95 księgarń. W 2017 roku zostało otwartych 9 nowych placówek: w Tarnowie, Warszawie, Białogardzie, Lublińcu, Człuchowie, Tucholi, Złotowie, Krotoszynie oraz Oławie.

Ponad 300 autorów uczestniczyło w 288 wydarzeniach w księgarniach BookBook. Goszczono m.in.: Aleksandrę Maryninę, Monikę Sznajderman, Agatę Tuszyńską, Katarzynę Puźynską, Jonathana Carolla, prof. Jerzego Bralczyka, prof. Petera Singera, Paulinę Młynarską, Carlę Montero, Piotra Zychowicza, Karolinę Korwin-Piotrowską, czy zespół Budka Suflera. Nie sposób wszystkich wymienić.  Warto wspomnieć tylko, że Cezary Pazura dał się namówić na wspomnienia z początków kariery aktorskiej i wyzwaniach jakie stawia zawód aktora. A podczas premiery Ilona Łepkowska i Teresa Lipowska przeprowadziły niezwykłą rozmowę o tym, co było i jest. O swoim życiu oraz o tym, co go cieszy, opowiadał prezydent Słupska Robert Biedroń.  Jacek Tacik z Jackiem Moskwą wspomnieli zamach na Papieża Jana Pawła II. A autorki książki „Święte prawo. Historie ludzi i kamienic z reprywatyzacją w tle” Iwona Szpala i Małgorzata Zubik tłumaczyły zawiłości reprywatyzacji warszawskich kamienic. W Kawiarni Literackiej w Krakowie dyskutowaliśmy o koncepcji postmodernizmu prof. Zygmunta Baumana z prof. Aleksandrą Jasińską- Kanią i prof. Moniką Kosterą.

16 maja 2017 roku została otwarta trzecia księgarnia w Warszawie, która przyciągnęła ponad 6000 czytelników na blisko 100 spotkań. Wydarzenia odbywały się nie tylko w dużych miastach, ale również w mniejszych miejscowościach np. w Białogardzie i Biłgoraju, Tucholi i Człuchowie, Złocieńcu czy Kościerzynie.

Jak mówi Prezes Kristof Zorde: „2017 to dla BookBooka wyjątkowy rok. Rozwój i poprawa procesów to podstawa każdej firmy handlowej. Wiele wyzwań jest jeszcze przed nami. Nie wszystkie projekty zakończyliśmy z sukcesem, ale to tylko dopinguje nas to lepszej i jeszcze bardziej wytężonej pracy.  Zależy nam, by nasi stali klienci u nas pozostali, a nowi nas poznali i polubili. Organizujemy dużo spotkań z twórcami, spotykamy się z uczniami i przedszkolakami opowiadając o książkach, staramy się być obecni na wielu inicjatywach festiwalowo – targowych, dając nowym czytelnikom możliwość poznania BookBooka”.

 

Kategorie: Filmy i ksiazki

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.