Ciekawe artykuly

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

W piątkowym kazaniu w Chartumie szejk Muhammad Tannoun cytuje Protokoły medrców Syjonu i mówi: Żydzi stoja za każdą wojną; Wojna z nimi nie jest o granice, ale o wiarę; “O Allahu, policz ich jednego za drugim, zabij do ostatniego”
Podczas kazania piątkowego 7 grudnia w Chartumie, nadanym w Sudan TV, szejk Muhammad Tannoun mówił o Protokołach mędrców Syjonu i powiedział, że Żydzi chcą panować nad światem przez swoją religię. Oskarżył Żydów o to, że stoją za każdą wojną w historii, włącznie z obydwiema wojnami światowymi i wszystkimi wojnami, jakie toczą się na świecie dzisiaj, ponieważ mogą żyć tylko w atmosferze zgorszenia, wojny i konfliktu.
 

Calosc TUTAJ


22.12.1943 r. we wieku 94 lat zmarł Symcha „Kazik” Ratajzer-Rotem

W Jerozolimie zmarł Symcha „Kazik” Ratajzer-Rotem, jeden z ostatnich żyjących członków Żydowskiej Organizacji Bojowej. Miał 94 lata.

Calosc TUTAJ


USA: spektakl o losach Żydów walczących o niepodległość Polski

W niedzielę w Nowym Jorku pokazany zostanie spektakl „Pamiętnik Żyda Legionisty” oparty na wspomnieniach Władysława Steinhausa podchorążego 6. pułku Legionów Polskich. Opowiada on o losach Żydów walczących o niepodległość Polski.

Calosc TUTAJ


Angielskie taksówki będą wozić Polaków, którzy ratowali Żydów. Już są w Warszawie

Będą nimi jeździć do lekarza, na zakupy czy na mniej lub bardziej uroczyste spotkania. Do Warszawy trafiły już dwie londyńskie taksówki, przeznaczone dla Polaków, którzy ratowali Żydów podczas Holokaustu. Tym samym rozpoczyna się projekt „Silent Hero” Fundacji From the Depths.
Calosc TUTAJ

Komórki rakowe żywią się…

Wyobraź sobie, że odstawiając niektóre produkty żywnościowe, mógłbyś doprowadzić komórki rakowe do głodu…Wówczas wzrost guza gwałtownie by się zatrzymał. Bez pożywienia guz zacząłby się zmniejszać, kurczyć, aż w końcu zniknąłby całkowicie. Część naukowców uważa, że to marzenie może w niektórych przypadkach stać się rzeczywistością. Czego komórki nowotworowe potrzebują do życia?

Calosc TUTAJ


Światowy Kongres Żydów zaniepokojony

Światowy Kongres Żydów wyraził we wtorek zaniepokojenie doniesieniami, że Lwowska Rada Obwodowa ogłosiła rok 2019 rokiem Stepana Bandery. „Wzywam obwód lwowski do ponownego rozważenia tej niepokojącej decyzji” – zaapelował wiceprezes Kongresu Robert Singer.

 Calosc TUTAJ

YouTube cenzuruje MEMRI TV klip za “mowę nienawiści” – klip demaskuje komentatora w libańskiej telewizji, który nazywa Holocaust “największym kłamstwem w nowożytnej historii”

WASZYNGTON – Klip MEMRI TV zamieszczony 10 grudnia 2018 r. na kanale MEMRI TV YouTube z tłumaczeniem wystąpienia jordańskiego komentatora politycznego, Sufjana Tala, który nazwał Holocaust “największym kłamstwem w nowożytnej historii”, został ocenzurowany przez YouTube za “mowę nienawiści”.

Calosc TUTAJ

Prof. Michele Jamiolkowski – ekspert, który uratował Krzywą Wieżę w Pizie

„Człowiek, który uratował Krzywą Wieżę w Pizie” – tak we Włoszech nazywany jest profesor Michele Jamiolkowski z Turynu, który kierował komitetem mającym za zadanie zatrzymanie przechyłu zabytku. „Nie mogliśmy za bardzo wyprostować wieży” – mówi PAP.  
Calosc TUTAJ

Otwock: w stodole odnaleziono skrytkę, gdzie podczas wojny ukrywano Żydów

Wykonaną z cegieł, głęboką na 135 cm skrytkę pod posadzką stodoły odkryto przypadkowo podczas prac porządkowych wz. z budową autostrady w Otwocku pod Warszawą. Sabina i Aleksander Smolakowie ukrywali tam podczas wojny Żyda Moshe Bajtla. Elementy skrytki trafią do Muzeum Historii Polski.

Calosc TUTAJ


 

Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.