Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Izraelski reżyser ze Złotym Niedźwiedziem. 

Film „Synonymes” izraelskiego reżysera Nadava Lapida doceniony został Złotym Niedźwiedziem 69. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Grand Prix Jury otrzymał Francois Ozon za film „Grace a Dieu”.

Calosc TUTAJ


P.o. szefa MSZ Izraela o decyzji Morawieckiego: Nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wypowiadać

Pełniący obowiązki szefa MSZ Izraela Jisra’el Kac skomentował w telewizji i24 decyzję Mateusza Morawieckiego, który postanowił nie przyjechać do Jerozolimy na szczyt państw Grupy Wyszehradzkiej i Izraela. Stwierdził, że cała sytuacja „nie jest kryzysem”, bo na miejscu pojawi się szef MSZ Jacek Czaputowicz.
Więcej: TUTAJ

 


Nie ufajcie Niemcom

„Nie ufajcie nam, Niemcom” – powiedział w wywiadzie dla BBC Hardtalk Niklas Frank, syn niemieckiego zbrodniarza Hansa Franka, generalnego gubernatora okupowanych ziem polskich w czasie drugiej wojny światowej.  
 
Calosc TUTAJ

Marzec 1945: zwycięskie bitwy I Armii WP

Właśnie mija 71. rocznica krwawych, ale zwycięskich bojów 1 Armii Wojska Polskiego toczonych w ramach tzw. Operacji Pomorskiej. Nie sposób opisać całościowo przebieg walk, jednak warto przypomnieć kluczowe momenty tej operacji i bohaterskie dokonania polskich żołnierzy.

Calosc TUTAJ


Następna placówka kultury na celowniku Piotra Glińskiego

Po Muzeum II Wojny Światowej, Europejskim Centrum Kultury i innych instytucjach kulturalnych kolejna placówka znalazła się na celowniku wicepremiera Piotra Glińskiego. Tym razem chodzi o Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Jego dyrektorem od 1 marca 2014 r. jest prof. Dariusz Stola. Został zatrudniony na pięć lat z możliwością przedłużenia. Gliński jednak nie skorzystał z tej możliwości i nie przedłużył prof. Stoli kontraktu.

Calosc TUTAJ


Empik wycofuje antysemickie pismo. „Nie ma w Polsce mechanizmów kontroli”

Empik wycofał ze sprzedaży dwumiesięcznik „Tajemnice Świata” po wpisie jednego z użytkowników Twittera. Sieć uznała, że wydawane przez Leszka Bubla pismo zawiera antysemickie treści.

Calosc TUTAJ

 


Jan Paweł II kazał Ratzingerowi zatuszować sprawę nadużyć seksualnych

Papież Franciszek podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu zasugerował, że Jan Paweł II wiedział o nadużyciach seksualnych i ekonomicznych w kontemplacyjnym zakonie sióstr ze wspólnoty św. Jana we Francji.  

Calosc TUTAJ

Najciekawsze aforyzmy o miłośc

Miłość ma tyle odmian, ilu ludzi na tym najlepszym ze światów. Żadna inna dziedzina życia nie wpływa równie mocno na kształtowanie się indywidualności. Nie ma dwóch identycznych relacji miłosnych, co staramy się oddać w tym wyborze sentencji polskich autorów.

Calosc TUTAJ

Banany – owoce szczęścia

Z cyklu: Zdrowo i stylowo  Banany to jedne z najpopularniejszych owoców, które podbiły nasze serca już wiele lat temu. Na liście najwartościowszych owoców świata znajdują na medalowym trzecim miejscu.
Calosc TUTAJ

Jerzy Kierul – „Darwin, czyli pochwała faktów” – recenzja i ocena  

12 lutego 1809 roku urodził się Karol Darwin – człowiek o bezgranicznej ciekawości, niespotykanej wytrwałości i pracowitej naturze. Te niezwykłe cechy charakteru sprawiły, że dokonał odkrycia, które całkowicie zmieniło postrzeganie świata.
Charles Darwin to człowiek, którego wymieniamy jednym tchem z Kopernikiem, Newtonem i Einsteinem. Ten angielski dżentelmen, wzruszający się życiem seksualnym skorupiaków i uwielbiający romanse, jednym dziełem zmienił oblicze biologii.

Calosc TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.