Uncategorized

tchórzliwiej, bo do pierdla

Dziennik roku korony (2)

Natan GurfinkielPFN (Polska Fundacja Narodowa) puściła w obieg film, który stał się hitem internetu. głównym bohaterem jest (póki co jeszcze) premier mateusz morawiecki. swoja heroiczna walkę z komunizmem podjął on jeszcze w podziemiu, mając zaledwie 11 lat.

moja śląska przyjaciółka, obejrzawszy dzieło, umieściła w sieci lapidarne podsumowanie: rodzice zamknęli małego mateuszka w piwnicy za konfabulacje, podjął wiec on heroiczną  walkę, by wydostać się na wolność i to bohaterzenie przeszło mu w nawyk. komunizmu nie ma już w  polsce od lat ponad trzydziestu, a mały mateuszek wciąż stacza z nim boje.

nie bardzo wiem, na jaką broń, musi co na broń boże…

jego wicenadpremier jarek był w dzieciństwie  gwiazdorem filmowym. to gwiazdorzenie nigdy nie wyparowało mu z głowy. efemeryczna kariera filmowa ukształtowała na trwale jego charakter.

głosi on, że polacy są najwaleczniejszym plemieniem świata, namawiając ich jednocześnie do tchórzostwa.

mają wiec według niego bać się komunistów, których od dawna już nie ma, a ci, którzy nimi są — w miarę upływu czasu to coraz częściej  ich dzieci albo nawet wnuki, tylko czają się na każdym kroku.

bać się trzeba również niemców, którzy zamiast dać polsce zadośćuczynienie czają się, udając sojuszników i przyjaciół.

to nakłanianie polaków do tchórzostwa nie ma „ulicy i  zagranicy” za wyłączny  obiekt.

kiedy lata temu pracowałem w polskim radiu, kierownik działu literackiego przyczepił do drzwi swego gabinetu kartkę: możecie mnie nie lubić, ale musicie się mnie bać.

nie muszę chyba wymieniać nazwiska polityka, który nakłania swój bohaterski pono naród do tchórzostwa.

nie jest to krotochwila tak jak w przypadku jednego z szefów radia. mamy wiec się go bać?

wolne żarty – niech on boi się sam


tchórzliwiej, bo do pierdla


Wszystkie wpisy Natana

TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

  1. Panie Bander, Bezpieka, a nie “zydokomuna” ? Co nie zmienilo postaw Solidarnowcow, slyszalem w TV, nie zdubingowane, a wiec z tonem glosu, wystapienie brodatego wiceprzewodniczacego tejze organizacji jak harczal pelen nienwisci ” Znamy dobrze Zydow, odwiecznych wrogow Narodu Polskiego..”.
    Wiec niech sie ukrywaja przed takimi samymi jak oni, kalafiorem mi.. I Polakom zreszta tez, Jaruzelski zyl do smierci otaczany glebokim szacunkiem, nie Zyd widocznie

  2. Mieszkam w Polsce z przerwami od wojny. Pan nie wie co tu się działo, nie widział Pan jak w stanie wojennym władza wyrzucała działaczy Solidarności z pracy i zamykała w więzieniach. Ojciec Mateusza, Kornel Morawiecki ukrywał się lub był zamykany przez bezpiekę podobnie jak tysiące innych.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.