Uncategorized

KONFERENCJA NAUKOWA

Nadeslala FODZ

fodz

Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego,
Pracownia Literatury Polsko-Żydowskiej
Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

oraz

Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP

 zapraszają na

MIĘDZYNARODOWĄ MULTIDYSCYPLINARNĄ

KONFERENCJĘ NAUKOWĄ

„JAN KARSKI – ŚWIADEK, EMISARIUSZ, CZŁOWIEK”

6-8 listopada 2013 r.
Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego
w Zamościu

Szanowni Państwo,

Jan Karski – emisariusz Polski Podziemnej – w czasie II wojny światowej jako pierwszy przekazał zachodnim aliantom informacje o dokonywanej przez Niemców zagładzie Żydów. To dzięki niemu międzynarodowa społeczność po raz pierwszy usłyszała o Holokauście.

Pragniemy zaprosić Państwa do udziału w międzynarodowej multidyscyplinarnej konferencji poświęconej temu wybitnemu człowiekowi. Naszym celem jest poszerzenie, ugruntowanie i popularyzacja wiedzy o życiu i działalności Karskiego. Mamy również nadzieję, że konferencja przyczyni się do konsolidacji wokół tej postaci środowisk naukowych w kraju i za granicą oraz do upowszechnienia wiedzy o Karskim na arenie międzynarodowej.

Konferencja odbędzie się w Centrum „Synagoga” Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Zamościu, w gmachu renesansowej bożnicy odrestaurowanej przez Fundację w latach 2009-2011 dzięki wsparciu ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Oficjalnymi językami konferencji będą polski i angielski. W czasie obrad zostanie zapewnione tłumaczenie symultaniczne. Transmisja konferencji w obu wersjach językowych będzie dostępna na stronach internetowych organizatorów.

Abstrakt o objętości nieprzekraczającej 1800 znaków wraz z wypełnioną kartą uczestnictwa prosimy przesłać do 31 sierpnia 2013 r. na adres Pracowni Literatury Polsko-Żydowskiej KUL: plpz@kul.pl.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru referatów spośród zgłoszonych propozycji.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.