Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Belgia, zgniłe serce Europy
​W każdym dużym mieście są dzielnice takie jak Molenbeek, a w nich komórki świętej wojny. Nie tworzą ich agenci PI. Po prostu młodzi ludzie bez perspektyw znaleźli je w handlu bronią, religii i staroświeckiej wspólnocie.
 
Leela Jacinto – dziennikarka stacji France 24, specjalizuje się w tematyce bliskowschodniej i azjatyckiej.
******

Dżihad w Brukseli

  • ” Islam przynależy do Europy. (…) Nie obawiam się twierdzić, że polityczny islam powinien stanowić jeden z elementów całości.” – Federica Mogherini, Wysoka Przedstawiciel Unii Europejskiej do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa.
 Calosc KLIKNIJ TUTAJ
****

„Dyktator” Egiptu, „Demokrata” Turcji

Teoretycznie Egiptem rządzi były generał, który doszedł do władzy przez zamach stanu. W odróżnieniu od tego – również teoretycznie – w Turcji rządzi przywódca, który ma poparcie połowy wyborców – człowiek wybrany demokratycznie. Jak jednak podkreśla wielką czcionką zachodnia prasa (ale nie zawsze zachodni przywódcy), rządy tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana są tyrańskie, podczas gdy prezydent Egiptu Abdel Fattach al-Sisi zdobywa pochwały.
****

„Usprawiedliwienia” dla terrorystów

A fakty pokazują, że wszystkie te „usprawiedliwienia” terroryzmu są niepoprawne. Izrael, na przykład, nie dokonuje „zbrodni wojennych”, „apartheidu” ani „ludobójstwa”, o czym propagandyści przekonują Europejczyków, że tym właśnie zajmuje się Izrael. Jest całkowicie odwrotnie: Izrael walczy z wrogiem, który łamie wszystkie reguły konfliktu zbrojnego i odpowiada w sposób tak ukierunkowany i tak moralny, że narody alianckie niepokoją się obecnie, że nie będą w stanie dotrzymać wysokich standardów moralnych armii izraelskiej następnym razem, kiedy pójdą na wojnę.
********

Izrael ostrzega: Europę zaleją setki dżihadystów, którzy chcą zniszczyć Zachód

Minister obrony Izraela Mosze Ja’lon ostrzegł, że setki dżihadystów planuje atak na Europę Zachodnią. Dodał, że są oni już obecni na kontynencie. Wypowiedzi tej udzielił podczas spotkania z Antonim Macierewiczem w Tel-Awiwie. O sprawie informuje „Jerusalem Post”.
******

Pisarka Anna Kłys czyta swój list do biskupa: „Chcesz zabrać mi wolność, wypowiadasz wojnę”

*****

Babcia Nońcia ratowała dzieci podczas okupacji. Miasto dziękuje za jej heroizm

Podczas okupacji straciła całą rodzinę. Ratowała więc dzieci romskie, żydowskie i polskie. A dziś cały jej ród to ponad sto osób. Dzieci, wnuków, prawnuków. To Alfreda Markowska, romska Irena Sendlerowa. W Światowy Dzień Romów prezydent Jacek Wójcicki podpisał akt notarialny przekazujący babci Nońci jej mieszkanie na własność.

Cały tekst: KLIKNIJ TUTAJ

 
********
4. numer  nowego biuletynu ” miejsca „

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.