Ciekawe artykuly

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Czy papież porzucił Europę islamowi?

W 2006 roku, papież Benedykt XVI powiedział coś, czego żaden z poprzednich papieży nie miał odwagi powiedzieć – a mianowicie, że istnieje związek pomiędzy przemocą a islamem. Dziesięć lat później, papież Franciszek nigdy nie nazywa osób odpowiedzialnych za przemoc przeciwko chrześcijanom po imieniu i nigdy nie wypowiada słowa “islam.”

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Jak Teatr Żydowski stracił siedzibę? “Zdumiewająca nieroztropność biznesowa”

Aktorzy Teatru Żydowskiego w tym tygodniu wystawiali spektakle pod gołym niebem na placu Grzybowskim. Nie mogą ich wystawiać w swoim teatrze. Budynek przejął deweloper. Nie pozwala na spektakle, przekonując, że nie pozwala na to stan techniczny. Jak to się stało, że aktorzy stracili swoją siedzibę? – To efekt zdumiewającej nieroztropności biznesowej dotychczasowego właściciela budynku – ocenia architekt, który przeanalizował sprawę.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Oświadczenie ONZ : Państwa Ukraina nie ma i nigdy nie było

Prosimy u powielanie tej niezwykle ważnej informacji, która nigdy nie przedostanie się do patriotycznych mediów. 7 kwietnia 2014 roku ósmy Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki-moon wygłosił oszałamiające oświadczenie, które zostało zakazane do dystrybucji w ukraińskich mediach i Internecie.

Do porządku obrad na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ została wniesiona kwestia konfliktu między dwoma państwami. W rezultacie uzgodniono następujący wniosek: Ukraina nie zarejestrowała swoich granic jeszcze od dnia 25 grudnia 1991 roku. W ONZ nie zostały przedstawione i zarejestrowane granice Ukrainy jako suwerennego państwa.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


“Jude”, “Mosiek”, agresor! Kampania nienawiści na szkolnym korytarzu

Na przerwach łapali mnie, rozciągali na ławce, kilku przytrzymywało, a jeden dusił. Dlaczego? Bo byłem Żydem. Do dziś odczuwam paniczny strach przed czyimiś rękami na mojej szyi.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


JERZY ŁUKASZEWSKI: HITLER I KACZYŃSKI W JEDNYM STALI DOMU?

Tego rodzaju zbitki można czasem spotkać w dzisiejszych mediach, szczególnie tych gorszego sortu, choć mało kiedy są one merytorycznie uzasadniane. Wystarczy proste porównanie, wskazanie zamiłowania do mordodzierżstwa, występowanie specyficznych fobii jak i kilka cech charakterologicznych, by uznać porównanie za uprawnione.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Ilu Polska ma noblistów?

Zgodnie z oficjalną wykładnią Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polska może pochwalić się sześcioma laureatami Nagrody Nobla: Marią Skłodowską-Curie, Henrykiem Sienkiewiczem, Władysławem Reymontem, Czesławem Miłoszem, Wisławą Szymborską i Lechem Wałęsą. Tyle stanowiska dyplomacji. Tymczasem angielska wersja Wikipedii (będącej mimo wszystko najpopularniejszym źródłem wiedzy) podaje jeszcze następujące osoby: Leonid Hurwicz, Józef Rotblat, Szimon Peres, Georges Charpak, Roald Hoffmann, Isaac Bashevis Singer, Andrew Schally. Razem z podwójnym Noblem dla Skłodowskiej-Curie daje to piętnaście nagród. Różnica niemała. Warto zaznaczyć, że oficjalna strona Komitetu Noblowskiego nie podaje kryterium przynależności narodowej czy państwowej, wskazując tylko na miejsce urodzenia. Pytanie jakie kryterium wybrała Polska, że z 14 wyszło 6 i czy dalej będziemy obstawać przy tym stanowisku?

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Unia Europejska wypowiada wojnę internetowej wolności słowa

Przeciwnicy kontrują, że inicjatywa ta oznacza zamach na wolność słowa w Europie. Mówią oni, iż definicja UE “mowy nienawiści” i “podżegania do przemocy” jest tak niejasna, że może zawierać praktycznie wszystko uznawane za niepoprawne politycznie przez władze europejskie, w tym krytykę masowej migracji, islamu, a nawet samej Unii Europejskiej.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Antysemityzm zawoalowany i otwarty. Ogólnoświatowy spisek żydowski będzie zwalczał polskich patriotów?

W Polsce panuje coraz bardziej duszna atmosfera. Podłe głupstwa, które przenikają do publicznej debaty, stają się częścią głównego jej nurtu.

Caly tekst KLIKNIJ TUTAJ


Zachód musi powiedzieć “Je Suis Asia Bibi”
Wyrok śmierci na Asię Bibi jest jak skażona chmura nad Czarnobylem, która zatruwa wszystko dookoła. Kiedy Asia została aresztowana, Masih, jej mąż, zaczął się wraz z dziećmi ukrywać. W ciągu minionych pięciu lat zmieniali miejsce pobytu 15 razy. Nie mogli uczestniczyć w procesie sądowym, gdyż stanowiłoby to dla nich zbyt wielkie niebezpieczeństwo. Oczywiście Masih musiał porzucić pracę.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Mówić prawidłowo warto też w swoim języku

Tytuł mojego cyklu artykułów o języku brzmi “Odczarować angielski (i polski)”, ale ostatnio koncentrowałam się wyłącznie na pierwszym segmencie, czyli na języku angielskim. Prawidłowo warto jednak mówić nie tylko po angielsku, ale i po polsku, czyli w swoim ojczystym języku.

Niestety, rozmawiając z rodakami słyszę bardzo często błędne formy i nie mówię tu bynajmniej o kalkach czy anglicyzmach, które “ozdabiają” polszczyznę emigracyjną zdecydowanie zbyt często. Ale to osobna kwestia, do której nie raz będę powracać. Dzisiaj chciałabym spojrzeć na kilka typowych błędów, które pojawiają się w polszczyźnie Polaków mieszkających w Kanadzie (i nie tylko) – takich, które nie mają nic wspólnego z wpływem otaczającego ich języka angielskiego.

ROZUMIĘ czy ROZUMIEM?

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

******

Martha Argerich, najsłynniejsza pianistka świata, zrywała koncerty, lekceważyła trofea. Nie chciała grać, chciała żyć

Odbyła inicjację seksualną z portorykańskim chłopcem, który najpierw obłożył ją różami, potem się z nią kochał i zniknął. Zapuściła długie włosy. Zaczęła palić papierosy i spędzać czas w towarzystwie. Zrobiła wszystko, by pogrzebać swoją karierę

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Co dalej z Teatrem Żydowskim? ‘Bezwzględna zadyma o wielką kasę’ 

Ratusz może sobie jedynie rozstawić na ulicach doniczki z kwiatkami. W dyskretnym cieniu rozpalających emocje publiczne debat na temat demokracji i praworządności toczy się bezwzględna zadyma o wielką kasę. Trwają eksmisje, płoną ludzie i domy, a teraz też – instytucje – pisze w felietonie Maciej Nowak.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


“Skupiska żydowskie przepędzi się…”. Napady w Rabce na dzieci ocalałe z Holokaustu

W 1945 r. uczniowie i nauczyciele gimnazjum w Rabce trzykrotnie organizowali zbrojne napady na sierociniec żydowski, w którym przebywały dzieci ocalałe z Holokaustu. “Nie szkodzi, jeżeli skupiska żydowskie przepędzi się, byleby wypadków nie było” – tłumaczył ksiądz Józef Hojoł, jeden z inspiratorów ataków.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.