Uncategorized

„Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham”

Dokument Pawła Łozińskiego to opowieść o psychoterapii jako kruszeniu międzyludzkich murów i rozbrajaniu uczuciowych pułapek. Odważne i mądre kino.

Przychodzą do terapeuty, by rozwiązać problem. Hania i Ewa, dwudziestokilkuletnia córka i jej matka. Od lat nie potrafią znaleźć wspólnego języka. Dzięki terapii chcą przełamać komunikacyjny impas. Ale czy to jedyny cel ich wizyty u terapeuty?

Opowiadając o ich psychoterapii, Łoziński stawia nieoczywiste pytania o możliwość pojednania i sens naprawiania zepsutych relacji. Pokazuje ludzi złaknionych akceptacji. Walcząc o wspólną relację, jego bohaterki przede wszystkim chcą się pozbyć ze swych barków przygniatającego ciężaru. Cena nie gra roli – nawet jeśli oczyszczenie siebie wiąże się z ranieniem tej drugiej, najbliższej osoby.

Tytuł dokumentu Łozińskiego jest wymowny. Miłosne wyznanie łączy się tu z emocjonalnym szantażem. Słowa „nawet nie wiesz” brzmią jak wyrzut kochającego człowieka wobec tego, kto obdarowany miłością zdaje się nie dostrzegać wielkości otrzymywanego uczucia. Tytułowe zdanie pada z ust jednej z bohaterek. Jej słowa mają łagodzić ból, ale dodatkowo zaogniają konflikt. Bo w filmie Łozińskiego nic nie jest oczywiste i łatwe.

Wiecej TUTAJ

Przyslala Ala Elczewska

ala elczewska

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.