Polityka

Aktualne artykuly zebral Adam Mer

Józef Hen: Tramwaj nur für Polen

Kiedy wznawiano jedną z moich powieści, chcieliśmy w wydawnictwie dać opaskę z napisem: “Książka, którą Jarosław Kaczyński rzucił ze wstrętem”. Z Józefem Henem rozmawia Donata Subbotko.

Calosc TUTAJ


Ks. Międlar zrzuca sutannę, by głosić ewangelię nienawiści
Znany z antysemickich, homofobicznych i nacjonalistycznych wypowiedzi ks. Jacek Międlar ugiął się pod falą krytyki i zrzucił sutannę. Od razu zaczął jednak tropić gejowskie lobby w polskim Kościele katolickim. Odszedł zatem tak, jak nauczał – pokazując, że miłość do nienawiści jest ważniejsza od miłości do Ewangelii.
Wiecej TUTAJ

 


Co wydarzyło się 3 października 1996 roku ?

Wisława Szymborska otrzymała literacką Nagrodę Nobla za „poezję, która z ironiczną precyzją pozwala historycznemu i biologicznemu kontekstowi ukazać się we fragmentach ludzkiej rzeczywistości”. Pierwszą reakcją poetki na tę informację były ponoć słowa: „O Boże, dlaczego właśnie ja…”.

Wiecej TUTAJ


 ZDYCHANIE W CZASACH WCZESNEGO KOMUNIZMU

Andrzej Wajda: Widać zrobiliśmy film o Strzemińskim ku przestrodze, choć rozpoczynając zdjęcia, wcale o tym nie wiedzieliśmy. Jego poruszające dzieło „Powidoki” o niszczeniu artysty przez system zostało polskim kandydatem do Oscara.

Wiecej TUTAJ

 


“Chrześcijańskie dziewczęta żyją tylko po to, aby być przyjemnością dla muzułmańskich mężczyzn”

Ostatnio w Iraku, 19 jazydzkich dziewcząt zostało umieszczonych w żelaznych klatkach i spalonych żywcem przed tłumem liczącym setki osób za odmowę uprawiania seksu z dżihadystami.

“Pod panowaniem IS [Państwa Islamskiego], kobiety należące do mniejszości religijnych są często wielokrotnie sprzedawane dżihadystom przez innych dżihadystów. Gdy bojownik znudzi się gwałceniem i znęcaniem się nad jakąś dziewczyną, zazwyczaj sprzedaje ją swojemu “koledze,” aby i ten mógł ją gwałcić i znęcać się nad nią dla własnej przyjemności.” – Samuel Smith, The Christian Post.

Calosc TUTAJ


Karaimi – najmniejsza mniejszość w Polsce

Karaimi są najmniej liczną grupą etniczną w Polsce, której korzeni szukać należy w… średniowiecznej Babilonii. Jak kształtowały się ich losy przez stulecia?
Według Narodowego Spisu Powszechnego z 2011 r. Polskę zamieszkuje 314 Karaimów. Poza Polską, Karaimi o innym pochodzeniu etnicznym zamieszkują Izrael (do kilku tysięcy Karaimów), Turcję, Egipt oraz Stany Zjednoczone.
Calosc TUTAJ

Film z Marszu Pamięci i Życia w Krakowie 2016 PL

Kategorie: Polityka

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.