Uncategorized

Izrael w Krakowie: Gość honorowy Targów Książki

Izraelczycy z pasją czytają książki, a pisarze są ważnymi uczestnikami debaty publicznej na palące tematy społeczne. W literaturze izraelskiej do głosu dochodzą wszystkie grupy i mniejszości społeczne, dając pełen obraz naszego społeczeństwa.

Wszystkie aspekty izraelskiego życia kulturalnego chcielibyśmy przybliżyć polskim czytelnikom odwiedzającym Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie.

izrael-w-krakwieJesteśmy przekonani, że podczas Targów polscy czytelnicy będą mieli okazję nie tylko zapoznać się z nieznaną sobie twórczością pisarzy izraelskich, ale również spojrzeć na życie codzienne Izraelczyków przedstawione w literaturze.

Wśród gości zaproszonych na spotkania z czytelnikami znaleźli się Zeruya Shalev, Eshkol Nevo, Meir Shalev, Dror A. Mishani, Yishai Sarid oraz Nida Degutiene. Podczas pobytu na Targach będzie można obejrzeć izraelskie filmy (m.in. powstałą w oparciu o książkę Amosa Oza “Opowieść o miłości i mroku” w reżyserii Natalie Portman), wziąć udział w warsztatach i mini-kursach języka hebrajskiego.

Wśród wydarzeń towarzyszących Targom znalazły się wystawy: fotograficzny projekt “W ciemnych pokojach” autorstwa Iris Nesher oraz ekspozycja przygotowana z okazji 50. rocznicy przyznania literackiej nagrody Nobla S. J. Agnonowi.

Więcej informacji o programie wydarzeń można znaleźć na naszej stronie www.israel.pl

Zapraszamy na spotkanie z Izraelem podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie!

Data i czas:czwartek, 2016.10.27, 13:00 – niedziela, 2016.10.30, 17:00Miejsce:KrakówStrona internetowa:http://event.targi.krakow.pl/

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.