Uncategorized

Aktualne artykuly zebral Adam Mer

Europejska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje w sześciu najważniejszych kategoriach.

Zwycięzców wybierze ponad 3 tysiące jej członków. Laureatów poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 10 grudnia we Wrocławiu.

Calosc TUTAJ


Premier Izraela Benjamin Netanjahu – Prezydent elekt jest prawdziwym przyjacielem Państwa Izrael

– Prezydent elekt jest prawdziwym przyjacielem Państwa Izrael i z chęcią będę z nim współpracował na rzecz bezpieczeństwa, stabilności i pokoju w naszym regionie – oświadczył Premier Izraela Benjamin Netanjahu. Przypomniał, że stosunki Izraela z USA opierają się na “wspólnych wartościach” oraz że kraje te mają wspólne interesy. – Jestem przekonany, że prezydent elekt Trump będzie kontynuował wzmacnianie sojuszu między naszymi dwoma krajami i przeniesie je na jeszcze wyższy poziom – dodał Netanjahu.

Agencja AFP określa relacje Netanjahu z ustępującym prezydentem USA Barackiem Obamą jako “trudne”.


Superksiężyc – w poniedziałek będzie go można obserwować na niebie
Niezwykłą pełnię Księżyca, tzw. Superksiężyc będzie można zobaczyć na niebie w poniedziałek, 14 listopada. W tym dniu naturalny satelita Ziemi będzie miał zarówno pełnię, jak i przejście przez najbliższy naszej planecie punkt swojej orbity.
Calosc TUTAJ

Podważanie Krzysztofa Kolumba

To nie Krzysztof Kolumb nas odkrył. To my go odkryliśmy, kiedy przybłąkał się jak pies do naszych wybrzeży – mówi Elias Pasins, mój meksykański student i przyjaciel. Dla franciszkanina z klasztoru Santa Maria de la Rábida, w którym Kolumb znalazł opiekę i wsparcie, prawdziwi odkrywcy Ameryki to Martin Alonso i Yanez Pinzónowie.

 Calosc TUTAJ

 


W USA szympansy wygrały z bonobo, czyli kwanty się zdecydowały
W przyrodzie dobrze reprezentują stany kwantowe USA – dwa gatunki naszych najbliższych kuzynów – szympansów zwyczajnych i bonobo (szympansów karłowatych).
 
Oczywiście, wszystko w rękach elektorów (a oni wcale nie muszą głosować zgodnie z wolą ludu).
    Calosc TUTAJ

 Niezwykłą pełnię Księżyca, tzw. Superksiężyc będzie można zobaczyć na niebie w poniedziałek, 14 listopada. W tym dniu naturalny satelita Ziemi będzie miał zarówno pełnię, jak i przejście przez najbliższy naszej planecie punkt swojej orbity.
Calosc TUTAJ

Palestyńscy mordercy i ich zachodni pomagierzy

Tylko w tym roku zamordowano 24 Izraelczyków, wielu w makabryczny sposób. Za każdym razem kiedy morderca zostaje zastrzelony, jego rodzina oznajmia, jaka jest z niego dumna, Autonomia Palestyńska wychwala go i gloryfikuje a nowi mordercy przygotowują się do kolejnych ataków.

Co to za społeczeństwo, w którym rodzice mówią, że są dumni, iż ich dzieci są mordercami? I jaki rodzaj przywódców gloryfikuje morderców?

Ponadto, co to za dziennikarze zachodni i grupy “praw człowieka”, które nie dają wyrazu oburzeniu z powodu zamordowania 13-letniej, śpiącej dziewczynki?

Ci dziennikarze i grupy praw człowieka wyrażają oburzenie z powodu ludzi zabitych na europejskich stadionach sportowych, w teatrach muzycznych i w redakcjach, ale nigdy – jak się wydaje – z powodu Żydów izraelskich zabijanych od tylu lat.

Dlaczego też nigdy nie mówią o moralnej deprawacji Autonomii Palestyńskiej?

Calosc TUTAJ

Samolot prezydenta Francji chroniony przez izraelski system antyrakietowy
Samolot wykorzystywany przez prezydenta i premiera Republiki Francuskiej został wyposażony w izraelski system obrony przed rakietami przeciwlotniczymi „ziemia-powietrze” naprowadzanymi na podczerwień.
 Calosc TUTAJ

 

O Szkole Dialogu na Powell-Heller Conference for Holocaust Education

Szkoły Dialogu wezmą udział w dorocznym konkursie na prace poświęcone tematyce Zagłady organizowanym przez Uniwersytet Chapmana w Kalifornii

Liderzy Dialogu nagrodzeni

Wiecej Tutaj

 


Rumunia: Pozew przeciwko budowie megameczetu w Bukareszcie

“Rumunia nie jest prowincją Turcji.”

Pierwotna umowa przewidywała “wymianę” – Rumunia miała wybudować nową cerkiew w Stambule, Turcja zaś zbudować meczet w Bukareszcie. Jednakże, w lipcu 2015 roku, premier Victor Ponta ujawnił, że rząd rumuński zarzucił projekt cerkwi w Stambule, ponieważ jest to “niezgodne z tureckim prawem.” Mimo to, Ponta zatwierdził projekt budowy meczetu w Bukareszcie, mówiąc, że jest to wielokulturowy symbol rumuńskiej akceptacji społeczności muzułmańskiej

Calosc TUTAJ

 


 Jacek Koszczan, popularyzator historii Żydów z Dukli, laureatem Nagrody Polin

Jacek Koszczan, popularyzator historii Żydów z Dukli na Podkarpaciu, otrzymał w czwartek Nagrodę Polin. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest przez Muzeum Historii Żydów Polskich za aktywne działania na rzecz ochrony pamięci o historii polskich Żydów.

Calosc TUTAJ


Niemieckie ulice popadają w bezprawie

Według Federalnego Biura Policji Kryminalnej, podczas pierwszego półrocza 2016 r., migranci popełnili 142 500 przestępstw. Odpowiada to 780 przestępstwom popełnianym przez migrantów każdego dnia, co stanowi 40-procentowy wzrost w stosunku do roku 2015. Dane dotyczą tylko tych przestępstw, w których podejrzany został zatrzymany.

Calosc TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.