Ciekawe artykuly

Warszawa wiosną 1967 roku – dyskusja

Zapraszamy na dyskusję inaugurującą program “Obcy w domu. Wokół Marca ‘68”. Nasi goście Barbara Hoff, Stanisław Tym, Jan Lityński, Adam Ringer i Seweryn Blumsztajn będą rozmawiać o marzeniach młodzieży tamtych czasów, ich planach i stylu życia. Niektórzy rozmówcy opowiedzą o własnych doświadczeniach, inni – o swoich przemyśleniach i odkryciach dotyczących Warszawy sprzed pięćdziesięciu lat.

Jak wyglądał świat młodych warszawiaków pół wieku temu, w czasach nasilającej się antysemickiej nagonki? Świat licealistów i studentów, którzy za chwilę będą musieli stanąć przed ważnymi wyborami , szybko dorosnąć, a niejednokrotnie opuścić rodziny, przyjaciół i znajome miejsca?

Jaka była w tamtym czasie atmosfera inteligenckiej Warszawy? Czy młodzi ludzie czuli zbliżającą się burzę, która miała wywrócić życie wielu z nich do góry nogami? Jak w tym świecie odnajdywała się młodzież żydowska i co ją różniło od młodzieży polskiej?

Spotkanie poprowadzi Anna Wacławik-Orpik z radia TOK FM.

Program Obcy w domu. Wokół Marca ‘68 to cykl projektów i wystawa czasowa w Muzeum POLIN. Jego celem jest przywracanie pamięci o przyczynach, przebiegu i skutkach antysemickiej kampanii Marca ’68 pięćdziesiąt lat po tamtych wydarzeniach.

Przyslala Marysia Stauber

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.