Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Szmalcownicy wyrośli na obojętności Polaków

W okupacyjnej Warszawie solidarność społeczna się nie załamała i uratowano tysiące Żydów, ale nie da się tego powiedzieć o reszcie Generalnej Guberni – przekonuje autor książki “Ja tego Żyda znam” Jan Grabowski w rozmowie z Anną Gwozdowską
Calosc TUTAJ


Centrum Szymona Wiesenthala żąda wyjaśnienia okoliczności nakręcenia filmu “Berek” w b. KL Stutthof
Izraelskie Centrum Organizacji Ocalałych z Holokaustu, Centrum Szymona Wiesenthala i kilka innych organizacji zwróciło się w środę do prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło o wyjaśnienia, dlaczego zezwolono na nakręcenie filmu “Berek” w byłym niemieckim obozie Stutthof.​
Calosc TUTAJ

Powoływali się na wolność słowa, ale sąd nie miał wątpliwości. Finowie zdelegalizowali neonazistów

Fiński Sąd Rejonowy w Tampere zdelegalizował neonazistowską organizację Nordycki Ruch Oporu. To pierwszy tego typu wyrok w Finlandii od 40 lat.

Calosc TUTAJ


W niedzielę 3 grudnia minie 160 lat od urodzin Josepha Conrada

W niedzielę 3 grudnia minie 160 lat od urodzin Josepha Conrada – najsłynniejszego na świecie powieściopisarza Polaka, choć piszącego po angielsku. Z tej okazji „Wyborcza” przygotowała wyjątkowe wydanie sobotniego „Magazynu Świątecznego” – w całości poświęcone Conradowi, które ukaże się 2 grudnia. Nie tylko po to, by przypomnieć jego niezwykłą biografię i najważniejsze powieści (choć to też), ale przede wszystkim po to, by pokazać, że Conrad do dziś pozostaje pisarzem ekscytującym, który jak żaden inny potrafi nam opowiedzieć współczesny świat.
Calosc TUTAJ

Nagroda Polin 2017 dla Joanny Podolskiej

To prestiżowe wyróżnienie trafiło do rąk dyrektorki łódzkiego Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.
Calosc  TUTAJ


Sąsiedzi

LUDZIE MÓWIĄ – ROBISZ, BO MASZ Z TEGO JAKIŚ ZYSK. JAKBY CZŁOWIEK NIE ROBIŁ, TO BY MÓWILI, ŻE WIDZI ŚMIECI I NIC NIE ROBI, A JAK CZŁOWIEK ROBI, TO TEŻ ŹLE, WTEDY MÓWIĄ, ŻE ROBI, BO MU ŻYDZI PŁACĄ.

Calosc TUTAJ


Największe mity systemu. Dlaczego chorujemy?

W cywilizowanym świecie mamy plagę tzw. chorób cywilizacyjnych.

Nadciśnienie tętnicze, udary, choroba niedokrwienna serca, cukrzyca, insulinooporność, otyłość, zapalenia tarczycy, niedoczynność tarczycy, retinopatię, cysty jajników, raki piersi, prostaty, niepłodność męska, mała ruchliwość plemników, ADHD, przedwczesne dojrzewanie, astma, alergia, egzemy.

Calosc TUTAJ


Fundacja Ronalda S. Laudera świętuje 30 år gammal

Fundacja Ronalda S. Laudera świętuje 30-talet wspierania edukacji żydowskiej wieśnie Środkowej i Wschodniej

Calosc TUTAJ


Angela Merkel: Ofiara kultu własnej osoby

Kryzys rządowy w Niemczech po zerwanych rozmowach koalicyjnych jest kolejną odsłoną dramatu pod tytułem „Zmierzch liberalnego powojennego Zachodu”.

Calosc TUTAJ


Niemcy: muzułmańscy uchodźcy są bezkarni — czy niemiecka policja skapitulowała????

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.