Polityka

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Nasz wróg jest tutaj !
.
W opublikowanych w mediach społecznościowych wideo z protestów w Teheranie w dniu 25 czerwca 2018 widzimy demonstrantów skandujących “Nie dla Gazy, nie dla Libanu, oddam życie za Iran”, “Śmierć dyktatorowi”, “Nasz wróg jest tutaj, to kłamstwo, że Ameryka jest naszym wrogiem.”


Irański generał: Izrael okrada nas z chmur. Stąd wzięła się susza w kraju

Szef Obrony Cywilnej Iranu Gholam Reza Jalali zdradził, co według niego przyczynia się do suszy w kraju. Generał nie ma wątpliwości, że Izrael okrada Iran z… chmur.

Więcej: TUTAJ


ROZSTRZYGNIĘCIE VIII KONKURSU IM. MAJERA BAŁABANA

Od 27 lat Żydowski Instytut Historyczny organizuje konkurs na najlepsze prace magisterskie i doktorskie o Żydach i Izraelu. Co dwa lata spośród kilkudziesięciu młodych naukowców wyłaniamy sześcioro najlepszych laureatów. Nazwiska wielu z nich są dziś dobrze znane i wysoko cenione w świecie nauki, nie tylko w Polsce.

Calosc TUTAJ


Polska stanie sie miejscem zamieszkania zydow z zachodniej europy

Pipes napisał dla „Washington Post” o polityce migracyjnej Polski. Amerykański publicysta w artykule „Poland’s Muslim Ban” („Polski zakaz dla muzułmanów”) podkreślił stanowisko Polski, która nie zgodziła się na unijny plan „relokacji” nielegalnych imigrantów, którzy dostali się do Włoch i Grecji z Afryki oraz Bliskiego Wschodu. Pipes interpretuje to jako kierunek polityki migracyjnej polskich władz, które według niego nie chcą wpuszczać do kraju przybyszów z państw muzułmańskich.

Calosc TUTAJ


To nie komuniści wymyślili „zaplutego karła”. Tym epitetem posługiwał się nawet marszałek Piłsudski. Kogo tak określał?

Józef Piłsudski znany jest z barwnego, soczystego języka. Nigdy nie wahał się wygłaszać kontrowersyjnych opinii ani ostro oceniać swoich rywali. Nie inaczej było, kiedy zabrał głos na przyjęciu, na którym ogłosił swoje wycofanie z życia politycznego.

Calosc TUTAJ


Anita Shapira – „Ben Gurion. Twórca współczesnego Izraela”

Izrael, jako odrębny byt państwowy powstał dopiero po II wojnie światowej, jednak idee ruchu syjonistycznego oddziaływały na umysły Żydów i gojów na wiele dekad przed jego utworzeniem. „Żyd odwieczny tułacz” miał znaleźć swoje miejsce na mapie świata i wpływać swoją polityką na stosunki międzynarodowe często krzyżując plany wielkich mocarstw lub burząc ich misterne plany.
    Calosc TUTAJ

Slovakia Moving Embassy to Jerusalem

Slovak National Council Andrej Danko told President Reuven Rivlin on Wednesday that Slovakia is on its way to moving their embassy to Jerusalem. On Tuesday the Slovak lawmakers said they are opening a cultural center in Jerusalem.

Calosc TUTAJ


Negocjator Netanjahu drwi z Polski ws. IPN: Wycofali się z podkulonym ogonem, nie dostali nic w zamian
Yaakov Nagel, jeden z dwóch zaufanych ludzi premiera Benjamina Netanjahu, ocenił, że polski rząd wycofał się z zapisów ustawy IPN “z podkulonym ogonem”. “Zmieliliśmy prawo, nie dając im (polskiemu rządowi) nic w zamian” – powiedział Nagel w “The Times od Israel”.

Calosc TUTAJ


Netanjahu oddał prawdę o Holocauście za szczyt Wyszehradu w Jerozolimie. „Zdrada, zdrada, zdrada” – komentuje historyk Zagłady

Najwybitniejszy izraelski historyk Zagłady, prof. Yehuda Bauer uznał podpisanie deklaracji z Polską za zdradę. “Oszukali, okręcili wokół palca, bo dla państwa Izrael interesy polityczne są ważniejsze, niż taka mała sprawa jak Holocaust”. Konstanty Gebert mówi OKO.press, że Izrael poszedł na rękę PiS m.in dlatego, że zależy mu na szczycie V4 w Jerozolimie

Calosc TUTAJ


Turcja: “Święta wojna” Erdogana

Kiedy nie-muzułmanie odmawiają muzułmańskim mniejszościom praw, jakie kraje o muzułmańskiej większości systematycznie odmawiają nie-muzułmańskim mniejszościom, ekstremistyczni muzułmanie w Turcji wydają się mieć zwyczaj grożenia krajom nie-muzułmańskim świętą wojną.

Calosc TUTAJ


Trump likwiduje rasistowskie przepisy Obamy

Departament Sprawiedliwości unieważnił wydane przez administrację Obamy zalecenia dla amerykańskich szkół wyższych, które nakazywały rekrutowanie studentów w oparciu o kryteria rasowe.

W sumie wycofano 24 rózne dokumenty wydane przez Departament Sprawiedliwości, Departament Edukacji i Biuro Praw Obywatelskich za czasów prezydentury Obamy. Znane były one jako tzw affirmative action (akcja afirmacyjna – tłum. red. Lewacy określali to też jako „pozytywną dyskryminację).

    Calosc TUTAJ

Donald Trump bardzo ostro: „Jesteśmy głupcami, że płacimy za ochronę Niemiec”

Na tydzień przed szczytem NATO prezydent USA Donald Trump skrytykował Europę za jej politykę handlową i wydatki na obronność. Na wiecu w stanie Montana ocenił, że Amerykanie są „głupcami”, że płacą za ochronę Niemiec i skrytykował Berlin za umowę gazową z Rosją.
Calosc TUTAJ

Saudyjski dziennikarz Miszal Al-Sudairy krytykuje palestyńskich przywódców za wielokrotnie zmarnowane okazje do zawarcia pokoju

W wywiadzie z 13 czerwca 2018 r. dla saudyjskiej MBC TV, saudyjski dziennikarz Miszal Al-Sudairy opisał historię palestyńsko-izraelskiego konfliktu, od muftiego Hadż Amina Al-Husseiniego, który sprzymierzył się z Hitlerem podczas II wojny światowej, przez jego następcę Ahmada Al-Szukeiriego, który “przeżył całe życie w pięciogwiazdkowych hotelach i walczył przez mikrofon”, do Jasera Arafata, który w odróżnieniu od Egiptu i Jordanii odrzucił negocjacje z Izraelem. “Góra zamieniła się w kretowisko przy Porozumieniach z Oslo – potwora, który przyszedł, kiedy było już za późno i Zachodni Brzeg był pełen osiedli – by odzyskać Zachodni Brzeg bez żadnego osiedla”. Powiedział. „Ci ludzie stracili [wiele] okazji” – powiedział, dodając w sprawie barbarzyństwa Hamasu wobec członków Fatahu w Gazie: „Jak świat może mieć jakikolwiek szacunek dla sprawy [palestyńskiej]?”

Calosc TUTAJ


Upadek Republiki. Podpalone Nantes płonie czwartą noc. Francja kapituluje przed bandami imigrantów

Od czterech dni w Nantes na zachodzie Francji trwają zamieszki i rozruchy. Doszło do nich po śmierci przestępcy, którego w czasie ucieczki zastrzelił policjant.

Calosc TUTAJ

 

Kategorie: Polityka

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.