Uncategorized

Znienawidzeni przez „pierwszą parę”. Kogo mogą bawić mizdrzący się podstarzali faceci?

 

 

Przyslala Rimma Kaul


Na ich widok, Władysław Gomułka podobno rzucał w telewizor kapciem. Starszych Panów, Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory, nie znosiła także żona komunistycznego dygnitarza.

Podobno głównym powodem awersji towarzyszki Zofii Szoken była występująca w ich autorskim kabarecie Kalina Jędrusik. W latach 60. aktorka ta była polskim symbolem seksu, nazywano ją polską Mae West, aktorki amerykańskiej słynnej z kwestii: „mężczyźni powinni mieć wolne ręce, po to by położyć je na moim biuście”.

Jędrusik, żona Stanisława Dygata, była także świadoma swych walorów i bardzo chętniej eksponowała je publicznie, co nie podobało się pruderyjnemu małżeństwu Gomułków.

Aż dziw pomyśleć, że mimo niechęci „pierwszej pary” Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, „Kabaretowi Starszych Panów” udało się przetrwać w telewizji aż osiem lat – od 1958 do 1966 roku. Nie była to jednak ani obecność łatwa, ani dobrze widziana. Kabaret był pod szczególną „opieką” cenzury, która z zapałem tropiła wszelkie nieprawomyślne treści.

Czterdziestoletni staruszkowie
Calosc TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.