Polityka

Nie kupuj u Zyda

Malgorzata Koraszewska

Ruch bojkotu Izraela, znany jako BDS, jest zaledwie kontynuacją długiej historii antyżydowskich bojkotów. W samej Palestynie te bojkoty były podejmowane od stu lat, organizowali je nacjonaliści arabscy, sankcjonowała je Liga Arabska. Ponieważ nie przyniosły rezultatów, zmieniono taktykę. Nadano im formę ruchu społecznego. Jest to ruch odgórnie sterowany i ma jednoznacznie antysemicki charakter. Warto przyjrzeć się jego historii

 


Kategorie: Polityka

3 odpowiedzi »

  1. Założyciel BDS, Omar Barghouti żyje w Izraelu, w Akko i od 1993 jest posiadaczem stałego prawa pobytu dzięki małżeństwo z obywatelką izraelską. Według normalnych kryteriów demograficznych nie jest nawet Palestyńczykiem, bo urodzony w Katarze i większość życia spędził w Egipcie i USA. Antyizraelska ideologia nie przeszkadza mu w studiach na uniwersytecie telawiwskim, gdzie od 1993 do dzisiaj pomalutku pisze doktorat w dziedzinie filozofii etyki. Zapytany kiedyś czemu studiuje się w instytucji syjonistycznej będąc głównym krytykiem syjonizmu, odpowiedział że populacja rdzenna ma prawo do takiej samej obsługi co kolonizator syjonistyczny. Barghouti nie widzi sprzeczności między jego pozycją i jego twierdzeniem że Izrael jest państwem apartheidu.
    Typowa dialektyka i typowa semantyka naukowców arabskich.

  2. Malgorzato, bardzo Ci dziekuje za przeslanie tego zbioru faktow o anty-zydowskich bojkotach. Zaden z politykow partii demokratycznej w USA, dzisiaj juz by sie tak nie wypowiadal. Moda na to sie skonczyla. Wczoraj widzielismy Bernie Sanders’a, ktory bardzo chcial podniesc czerwony sztandar i krzyknac: „precz z syjonizmem i syjonistami”, ale nie wypadalo, wiec powiedzial, ze jako czlonej rodziny, ktora miala wiele ofiar w czasie Zaglady – on jest przeciwny antysemityzmowi, ALE jest za krytyka anty palestynskiej polityki „prawicowego” rzadu Izraela.
    Poglaskaj ode mnie Hili i Cyrusa – ta dwojka obniza mi cisnienie krwi.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.