Ciekawe artykuly

Korona 3 – czy widać światło w tunelu?

Przyslala Olga Degani


Witajcie w trzeciej części mojego filmu Korona. Tym razem Was goszczę przy moim biurku, tutaj piszę artykuły do Gplanet, obecnie razem z Wami, szykuję niniejszy artykuł.(…)

Mamy dzisiaj święto – dokładnie 100 lat od Konferencji w San Remo, na której świat i prawo międzynarodowe uznały prawo Żydów do własnego państwa między Morzem Śródziemnym a Irakiem. Deklaracja Balfoura została zatwierdzona w San Remo przez cały świat, następnie przez Ligę Narodów i w następstwie przez ONZ. Czyli Państwo Izrael ustanowiono 100 lat temu, właściwie przywrócono, po 2000 latach. Na tej konferencji, napisano wyraźnie, że po upływie wieków naród żydowski powraca na scenę historii. Oczywiście, że fake news nie wspominają o tak ważnym wydarzeniu, ale gdzie o tej konferencji w Ministerstwie Spraw Zagranicznych które, wydawałoby się, powinno było przyszykować się na tak ważne wydarzenie, jeszcze przed Koroną? Może zajęci są ważniejszymi sprawami.

Dwusetną rocznicę będziemy świętować aż za 100 lat, więc dziś mamy przywilej świętować tutaj to wydarzenie.

Nie tylko ustanowiono państwo dla narodu żydowskiego, nie tylko że ustanowiono jego granice, od morza do Iraku, włącznie z Wzgórzami Golanu, lecz także przyznano i zaakceptowano prawnie i to jest najważniejsze. Prawo międzynarodowe stoi po naszej stronie także dzisiaj, bo to uznanie w San Remo, zatwierdzone potem przez ONZ, obowiązuje do dzisiaj.

Decyzja o podziale nie ma mocy prawnej, bo ustanowiona na Ogólnym Zgromadzeniu ONZ tu, a nie w Radzie Bezpieczeństwa. Tak więc, nasza legitymacja rozciąga się ( jak mówiono w Cheirucie, „ten nasz jest i ten też, oba brzegi Jordan rzeki”) na cały obszar Eretz Israel, bez rezygnacji ze wschodniej części. Ta legitymacja jest do dzisiaj prawomocna i pełnomocna. Nie przychodzimy z pozycji niższości lecz z pozycji mocy prawa międzynarodowego.

Po stu latach, dokładnie dzisiaj, Izrael kwitnie i rozwija się, a państwa arabskie, w rzeczywistości, umarły. Co pozostało z obszarów arabskich?  Nie mówię o Syrii i Iraku, Jemenie ani o Libii, one już nie istnieją. W epoce Korony pozostałe państwa się rujnują.

Straciliśmy Jordanię, bo Churchill kilka lat po tej konferencji odciął część i dał posadę domowi Haszymidzkiemu, a Wzgórza Golanu podzieliły między siebie Francja i Anglia. Francja sprzeciwiała się przed 100 laty powstaniu państwa żydowskiego i także dzisiaj przyczynia trudności. Ale wszystko potem zatwierdzono i wszystko jest nasze.

Co pozostało? Popatrzcie, Izrael jest jedynym państwem będącym w stanie siebie opłacić. Wszystkie pozostałe państwa żyją z miłosierdzia, z datków, i potrzebny im będzie ratunek, którego nie dostaną.

Przy okazji – pomoc którą dostajemy od USA wydajemy tylko na potrzeby militarne i stanowi tylko 1% naszego Produktu. Oby nadszedł czas w którym zacznie się zmniejszać ta pomoc amerykańska. My już jej nie potrzebujemy. Amerykanie więcej zarabiają, ponieważ ta pomoc militarna sprawdzana jest w działaniu.Jesteśmy, na przykład, jedynym państwem które ćwiczyło F 35 w warunkach bojowych. Jest to ogromny wkład też dla USA.

Państwa arabskie są zrujnowane, bo część z nich była oparta o naftę, reszta miała dochody z turystyki, a gdy nafta kosztuje 15 $ za baryłkę, a na przykład Saudia, potrzebuje dla zbilansowania 75 $ za baryłkę, to te państwa upadają. Egipt żył z turystyki. Turcja, która nie jest państwem arabskim, żyje z turystyki. Z czego te państwa  teraz będą żyć?

Kredyt Izraela jest stabilny i widzieliśmy to teraz, pod koniec tygodnia i w ostatnich dniach, jest pomiędzy A+ stabilnym i zatwierdzonym AA -.

Kredyt państw arabskich nurkuje. Kredyt Libanu CC, taki sam jak Wenezueli, czyli Liban już umarł, bo zbankrutował. My jesteśmy państwem stabilnym, nasz dług zagraniczny wynosi 8% Produktu, nasza rezerwa wynosi 126 miliardów dolarów, które Bank Izraela kupował i kupował, i kupował, więc dzisiaj siedzimy na górze dolarów, obyśmy nie wydali tego lekkomyślnie, to nam zabezpiecza stabilność. Na przykład Turcja, w ciągu ostatnich dwóch lat, aby podnieść wartość swojej liry, strwoniła dwa miliardy dolarów i w końcu, gdy nadszedł kryzys i 7 lirów warte było jednego dolara, lira dalej spada i gdy dojdzie do 9 lirot na dolar, pozostaną z półtora miliardem dolarów rezerwy, a mały Izrael ma 126 miliardów dolarów rezerwy.

W Produkcie na Głowę, w rozwoju kraju, w modernizacji jesteśmy pomiędzy krajami przodującymi na świecie. Mamy silną gospodarkę, pomiędzy państwami nowoczesnymi. Nadszedł czas na wielkie reformy ekonomiczne. Na przykład publiczna oferta na giełdzie nieudolnych towarzystw  publicznych, na czele z izraelskim IBA, korporacją publiczną, która trwoni około miliarda szekli rocznie z gospodarki Izraela. Trzeba to sprzedać. Na marginesie, ta korporacja nie wytrzyma istnienia po dwóch dniach, bez tego miliarda rocznie. Należy te towarzystwa sprzedać i wyprowadzić na nową drogę.

Kredyt Arabów spada, nasz jest stabilny. Saudia i Rosja patrzą na cenę baryłki nafty 10 $, 15 $ z drżeniem serca. (…) państwa arabskie i inne muzułmańskie upadają, między innymi Iran, co pozwala nam ( podług obcych źródeł), uderzać w Iran w Syrii. Syria tonie, Erdogan grozi Asadowi i Asad Erdoganowi i  Idlib wciąż między nimi. Fakt, że Iran upada, ułatwia nam atakowanie. Wspomnę tylko atak dronem wojskowym z 14 kwietnia, w którym nie zabito syna Imada Mughnijju, Mustafę, ale ostrzeżenie dotarło – tamtędy Hezbollah przenosi uzbrojenie pomiędzy Libanem a Syrią. Hezbollah wciąga się w walki o Idlib, które grożą wznowieniem, milicje są zwalczane, częściowo uciekają bo nie mają pieniędzy i to pozwala nam osiągać lepsze rezultaty w Syrii. Rosjanie mają problem, obiecali 60, 80 km i starają się, ale to nie jest proste.

Czy już nie nadszedł czas aby Izrael powoli zaczął się wycofywać z ograniczeń Korony? Owszem. ale to zobowiązuje do pedantycznego pilnowania reguł przez każdego z Was, inaczej wszystko powróci. Tam gdzie mieszkam, ludzie już zaczynają chodzić z maskami w rękach. To nasza odpowiedzialność. Trzeba pilnować ograniczeń, inaczej – wszyscy będziemy cierpieć.

Ale  jednocześnie jest okazja, mówię to od pierwszego filmu, okazja dla każdego z widzów, na pewno dla samodzielnych, aby wyjść naprzód, nie czekać na pomoc od państwa, kadima. Reklamować się w Google, w grupach prywatnych,  małe biznesy – naprzód. Doprowadzimy Izrael do rozkwitu, jakiego świat nie widział.

Na razie są ograniczenia i mówiliśmy że trzeba ich przestrzegać ale można już coś zauważyć na końcu tego procesu. Narazie na świecie wzrasta epidemia, to katastrofa. W Unii Europejskiej jest ponad milion chorych, 100 tysięcy zmarło,  USA zbliżają się do miliona chorych 52 tysiące zmarło, to katastrofa.

Przypomnę książkę, którą napisał Yuval Noah Harari (prorok nowego kłamstwa, politycznej poprawności, poprawnego myślenia i gnębienia myśli), w której pisze, w pierwszej części, rok 2015, że świat już zwyciężył trzy historyczne plagi:  cytuję: „dnie w których ludzkość stała bezradna wobec wydarzeń Natury należą najprawdopodobniej do przeszłości. Także wojny znikają ze świata. Wiemy co należy robić aby uniknąć epidemii.” Okazuje się, że nie wiemy. Powiedział, że wojny właściwie się skończyły, że epidemie faktycznie skończyły się, i że głód się skończył. A czym ten prorok kończy część pierwszą? Po skończeniu trzech nieszczęść: wojny, epidemie, głód, czym się mamy obecnie zająć? cytuję: „zwyciężyć starość i śmierć odkryć klucz do bogactwa, i wznieść się na poziom bogów”. Tak dokładnie, permanentny postęp, prący wytrwale naprzód.

W 2015 roku opublikowałem w Gplanet artykuł (art. po hebrajsku), w którym atakowałem Obamę Baraka Husseina, który powiedział że jesteśmy w dobrej erze, bo już nie ma więcej wojen. Cały Bliski Wschód płonie w wojnach, Ukraina, Rosja, Iran,Turcja i Europa, w której aneksja, okupacja, najazd muzułmański jest rodzajem wojny. Teraz widzimy to drugie, epidemia, ale według tej książki epidemie należą do przeszłości.
Nadejdzie też trzeci etap – głód. Dziesiątki milionów będą głodować.

Dobrze zrobimy jeśli zamkniemy to nasze przejście – granicę wschodnią. Mówiłem o tym w poprzednich filmach. W Izraelu musi być rząd stabilny,  aby to wykonać. BaGaCowi nie wolno się wtrącać w sprawy do niego nie należące. Sędziowie niech sądzą, rząd niech nas chroni, zamknie prędko granice, wprowadzi wielkie reformy.

Kończę to nasze trzecie spotkanie, możecie widzieć poprzednie transmisje i być z nami w kontakcie poprzez stronę Gplanet (po hebrajsku O.D. ) zaprenumerujcie nasz Youtube. Razem zaczynamy widzieć światło na krańcu tego ciemnego korytarza pod nazwą Korona. Pilnujcie optymizmu. Rozwijajcie prywatną inicjatywę i w ogóle każdy projekt, bądźmy razem awangardą, razem zwyciężymy i dojdziemy do wielkich sukcesów, pomimo wszystko.

25.4.2020

Dr Guy Bechor

Korona 1 (po polsku) : https://forumzydowpolskichonline.org/2020/03/21/reportaz-korona-1/

Korona 2 (/ po polsku): https://forumzydowpolskichonline.org/2020/04/12/korona-2/

Tłumaczenie z hebrajskiego przez Olgę Degani stąd:

Korona 3 – czy widać światło w tunelu?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.