Uncategorized

Łotr i Mesjasz

Czy pomazańiec, czyli „Mesjasz” po hebrajsku, Beniamin Netanjahu, zostanie ponownie wybrany


„Putin to czarny charakter. Trump to czarny charakter. Ale najmądrzejszym złoczyńcą jest nasz premier Benjamin Netanjahu ”. Tymi słowami przyjaciel wyjaśnił mi, dlaczego zawsze głosuje na Bibi.

Artykul przetlumaczyl Sir Google Translate


„Potrzebujemy złoczyńcy, oszusta na szczycie, ponieważ żyjemy w szalonym i dzikim regionie” – kontynuował. „Bibi jako jedyna może poradzić sobie z arabskimi dyktatorami w naszym sąsiedztwie. Nie można go oszukać. To jest dla mnie ważniejsze niż dawanie mu moralnego przykładu ”. Tę opinię podziela wielu fanów premiera, znanych w Izraelu jako „Bibistim”. To, co ci fani uważają za przewagę premiera, przeciwnicy Netanjahu uważają za jego największą wadę. Nie chcą złoczyńcy na szczycie.Liron Mołdawski / POOL

Netanjahu – „Nie można go oszukać”

Jak ujął to izraelski komentator telewizyjny Tom Aharon : „Fakt, że większość ludzi nadal głosuje na Netanjahu (lub partie, które pomogą mu uczynić go premierem) nie jest pomimo stawianych mu zarzutów, ale dzięki stawianym mu zarzutom i procesom . To uczy nas czegoś o stosunku Izraela do władzy. Powoli zaczynam myśleć, że zdecydujemy się na Bibi, bo to da nam legitymację do tego, by nie traktować przepisów zbyt poważnie. Lubimy podważać świętość dyscypliny i dobre obywatelstwo, a także lekceważyć przepisy. Lubimy narzekać na polityków, którzy nie są osobistymi wzorami do naśladowania. To sprawia, że ​​czujemy się lepiej, bo nie zawsze jesteśmy posłuszni ”.

Aharon jest zdania, że ​​dla każdego jest stosunkowo wygodne, że poziom moralny w kraju jest tak niski, ponieważ pozwala nam to wszystkim uniknąć odpowiedzialności. Kiedy nasze narodowe przywództwo jest tak nieprzewidywalne w sensie moralnym, jest to świetna wymówka dla ludzi, aby nie musieli być zbyt surowi w swoim zachowaniu. „Kim więc jest ten głupi dzieciak w klasie, który chce zakończyć wolny okres tylko dlatego, że nauczyciel potajemnie pali cygara za rogiem?” Oczywiście ma na myśli Bibi. Jeśli robi ludziom przysługę, dlaczego mielibyśmy na niego głosować, a przynajmniej tak się dzieje.Gili Yaari / Flash90

Netanjahu ma kilka twarzy

Ale najdłużej urzędujący premier Izraela jest postrzegany na wiele sposobów. Niektórzy postrzegają Bibi jako namaszczonego przez Boga, Mesjasza, a nawet króla Dawida, który powrócił, przywódcę, który jest po prostu w innej lidze niż wszyscy jego rywale. Dotyczy to nie tylko Izraela. Chrześcijanie za granicą często zachwycają się mężczyzną, którego uważają za posłańca Boga. Trudno dyskutować z ludźmi, czy to Żydami, czy chrześcijanami, którzy mają taki pogląd. Z ich punktu widzenia Bibi zrobiła wiele dla państwa Izrael i to prawda. Co więcej, Bibi obecnie nie może być zastąpione, co częściowo jest prawdą. Oczywiście to denerwuje jego przeciwników, którzy nie mogą znieść faktu, że Netanjahu jest gloryfikowany jako mesjasz i posłaniec Boga pomimo swoich politycznych sztuczek.

Przeciwnicy Bibi co tydzień wychodzą na ulice

Niektórzy wybierają Bibi, ponieważ jest przebiegłym złoczyńcą, a inni, ponieważ jest wybawcą politycznym. Ta pozorna dychotomia może być dziwna dla obserwatorów za granicą. Ale z izraelskiego punktu widzenia obie reprezentacje pomagają Bibi konsekwentnie wygrywać wybory.

Aby przetrwać i rozkwitać w tym regionie, trzeba wykazać się sprytem, ​​zwłaszcza jeśli chodzi o ochronę swojego narodu przed wrogami i poprowadzenie ich do zwycięstwa. W ten sposób Bibi jest zarówno złoczyńcą, jak i mesjaszem. W przypadku chrześcijan termin „Mesjasz” odnosi się wyłącznie do Jezusa. Ale tak nie jest w Izraelu. Mesjasz może oznaczać każdego namaszczonego przez Boga do odkupienia ludzi, zwłaszcza w sensie politycznym. Królowie tacy jak Saul, Dawid i Salomon zostali namaszczeni przez Boga, podobnie jak perski król Cyrus. Byli namaszczonymi zbawcami politycznymi, którzy byli również oszustami w swoim własnym imieniu, podobnie jak obecny premier Izraela.

W Nowym Testamencie hebrajski termin Mesjasz jest tłumaczony na język grecki jako „Chrystus”, a następnie związany tylko z Jezusem i duchowym odkupieniem. To dlatego chrześcijanie są często zdezorientowani przez piętnowanie Netanjahu jako „Mesjasza” i wierzą, że oznacza to, że Jezus jest w jakiś sposób odzwierciedlony w Bibi. Ale tak nie jest.

Na kilka dni przed żydowską Paschą pod koniec marca, kiedy naród izraelski przypomni sobie o wykupieniu z niewoli egipskiej, ponownie pójdziemy do urn. Czy pomazańiec, „Mesjasz” po hebrajsku, Beniamin Netanjahu, zostanie ponownie wybrany, czy też jego służba dobiegnie końca, tak jak dawno temu minęły służby pierwszych trzech króli Izraela?


Łotr i Mesjasz

Kategorie: Uncategorized

3 odpowiedzi »

 1. MEF, w pełni się zgadzam. Przed Izraelem bardzo poważne wyzwania. O tym nie należy zapominać, gdy rozważa się kandydaturę na przyszłego premiera. Nie chodzi o sprawy personalne, tylko o przyszłość państwa i w państwie. Jest bardzo dużo do zrobienia. Kto może się tym wszystkim zająć i realizować należycie? Czy bufon opłacany przez jedną z fundacji amerykańskich globalistów? Czy bufon chełpiący się książką o koronie nie będąc lekarzem? Czy bufon niegramotnyj (bez matury)? Wszyscy trzej, jak jeden mąż (i jak w przedszkolu) mówią: “Chcę być premierem”. Myślę,że dzieci w przedszkolu, potencjalnie są bliższe temu (chodzi o to co trzeba zrobić w tym państwie, a źle się w nim dzieje), bliższe, gdyż jeszcze mogą się wiele nauczyć.

 2. Noooo… przeciez to publikacja z oficjalnej gazety Bibi…..

 3. Ani złoczyńca ani dyktator.
  Nie złoczyńca bo w większości państw Zachodu i we wszystkich państwach Wschodu zwyczaje domowe Netanyahu nawet nie byłyby brane pod uwagę jako przedmiot śledztwa.
  Także twierdzenie że Netanyahu jest dyktatorem nie trzyma się kupy. Praktycznie nie ma przykładów które to sugerują.

  Tom Aharon nie ma racji. Ludzie głosują na Likud pod przywództwem Netanyahu bo wierzą w dwie rzeczy:
  1. Że Netanyahu jest odpowiedzialny za liczne sukcesy Izraela w różnych dziedzinach w ostatnich kilkunastu latach.
  2. Że Netanyahu może osiągnąć dodatkowe sukcesy w przyszłości.

  Krzykliwa opozycja do Netanyahu stosuje argumenty słabe i czasem absurdalne i składa się głównie z lewicy, tzw “białego szczepu” – potomków założycieli państwa i jego zarządu przez pierwsze 30 lat.

  Silna opozycja do Netanyahu znajduje się na prawicy. Zorganizowana lewica jest za słaba liczebnie aby przejąć rząd w procesie demokratycznym.
  Ewentualna porażka Likudu i Netanyahu stworzy nową koalicję prawicową, może cetrum-prawicową, ale w żadnym wypadku nie koalicję lewicową.

  Czyli lewica i gorliwi demonstranci anty-Bibi pracują na prawicę i to jeszcze za darmo.

  Mnie to bawi.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.