Uncategorized

Smutna wiadomosc – prof. Leonard Neuger

profesor honorowy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wieloletni pracownik Wydziału Filologicznego UŚ, historyk literatury i tłumacz, organizator życia naukowego i kulturalnego, autora wielu prac naukowych, krytycznych i eseistycznych, członek międzynarodowych towarzystw naukowych i literackich, wielokrotnie nagradzanego przez środowiska literackie oraz naukowe.

Wybitny uczony i ceniony wykładowca, wychowawca wielu pokoleń polonistów w Krakowie, Katowicach i Sztokholmie,
cieszący się autorytetem i szacunkiem środowiska.

Leona, który zmarł w wieku 74 lat wczoraj /9 lipca 2021 r/ w Krakowie, dokąd się przeprowadził ze Sztokholmu przed sześcioma laty, po śmierci żony, będziemy zawsze pamiętać. R.I.P

Cześć Jego Pamięci.


O Leonie na blogu

TUTAJ


Leon Neugler w wikipedii

TUTAJ


Wszystkie smutne wiadomosci

TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

 1. Załuje bardzo ze dowiedziałam się o Profesorze Neuglerze dopiero po Jego odejściu. Był bardzo interesująca postacią o bogatym i zaangażowanym życiorysie. Z Jego biografii wynika ze był polskim patriota, zaangażowanym zarówno w polski język jak i w obydwie walki o suwerenność ojczyzny :
  Marzec i Solidarność. Zapłacił za to wysoka cenę.
  Powrot do Polski i do rodzinnego Krakowa byl głosem duszy i logiczna konsekwencja Jego zaangażowania. Jakże bardzo chciałabym poznac Profesora i porozmawiac o sprawach które sa wspolne dla naszego pokolenia i dla naszych losów.
  Coz.. za pozno na rozmowę..
  Pozostaną Jego zapisy i książki do przemyslenia.

  Pragne złożyć najszczersze kondolencje Rodzinie Pana Leona.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.