Ciekawe artykuly

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral ADAM MER

Rosja planuje inwazję na Europę. Kreml grozi atomowym uderzeniem na Turcję
W wywiadzie dla „Rossijskiej Gaziety” sekretarz Rady Bezpieczeństwa FR Nikołaj Patruszew ostrzegł, że w wypadku ewentualnej wojny z Turcją Rosja może zdecydować się na użycie broni jądrowej. Polityk przyznał również, że jakakolwiek pomoc dla Ankary ze strony państw NATO spotka się z gwałtowną reakcją Kremla, która doprowadzi do wybuchu wojny w Europie Środkowo-Wschodniej.
 *********

Niemcy gromadzą broń w celu obrony własnej

  • Zamęt w celu zdobycia broni palnej odbywa się na tle bezspornego gwałtownego wzrostu przestępstw, za które odpowiedzialni są migranci – przestępstw takich, jak gwałty na niemieckich kobietach i dziewczynkach na szokującą skalę, jak też napady, ataki nożowników, włamania, kradzieże i kradzieże z włamaniem – w miastach i miasteczkach na całym terytorium Niemiec.Calosc KLIKNIJ TUTAJ

***

“Księgi Jakubowe” – Wycieczka po powieści Olgi Tokarczuk

Do powieści “Księgi Jakubowe” wchodzi się jak do nagle ożywionego muzeum, jak do tajemniczo i z fantazją urządzonego wnętrza. Jego sceneria i bohaterowie szczelnie czytelnika oplatają i po kilkudziesięciu stronach – a jest ich 900! – zagarniają go zupełnie. I ja, przybysz z XXI wieku już tam jestem i oddycham powietrzem drugiej połowy XVIII wieku.​

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*********

Piekło zamiast raju na ziemi

Będzie mowa o kimś, komu wydawało się, że odkrywa raj na ziemi, a wszedł do piekła.
Bruno Jasieński – to jeden z największych poetów polskiego futuryzmu, był pochodzenia żydowskiego (Wiktor Zysman). Ojca jego ceniono w Klimontowie Sandomierskim jako znakomitego lekarza.​
******
OWP nie można naprawić
OWP jest chyba jednym z najbardziej złowrogich tworów, jakie powstały w XX wieku, nie mniej niż partia nazistowska i stalinowski reżim, choć na znacznie mniejszą skalę. W latach od jego założenia w 1964 r. i przez całą jego niefortunną legitymizację przez Izrael jako przedstawiciela Palestyńczyków – co było jednym z dwóch największych błędów strategicznych, jakie rząd Izraela popełnił od czasu powstania państwa – OWP wniosła terroryzm do głównego nurtu polityki międzynarodowej, rozpoczynała wojny i destabilizowała rządy. Zawsze na pierwszym miejscu utrzymywała swój główny cel: zniszczenie Izraela przez zabijanie Żydów izraelskich. Dzięki Oslo ma teraz status władzy państwowej.
***
Kto zdradza Palestyńczyków?

Według źródeł islamskich, jedną z oznak yawm al-qiyamah (Dnia Sądu Ostatecznego) i odkupienia jest pojawienie się Fałszywego Mesjasza, masih dadżal, wysłanego przez szatana w przebraniu Prawdziwego Mesjasza. Jest on charyzmatyczny i potężny, ma skórę koloru brązu, kręcące się włosy i oczy tryskające ogniem. Udaje, że dokonuje dobrych uczynków, przyciągając tym do siebie ludzi i powodując, że ślepo za nim podążają.

Według tej tradycji, Fałszywy Mesjasz sieje nieszczęścia na całym świecie, zaznaczając etap przed odkupieniem. Koran mówi: „Możesz kochać coś, co jest dla ciebie złe, i nienawidzić czegoś, co jest dla ciebie dobre”, co jest wygodnym sposobem nakłaniania ludzi do robienia rzeczy, które są dla nich odpychające, jak na przykład wysadzanie się w powietrze.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*******

Stowarzyszenie Dzieci Eichmanna
Żyjemy w różnych narracjach, ale jesteśmy tolerancyjni. Można powiedzieć, że żyjemy w epoce wielkiej tolerancji. Trudno powiedzieć dlaczego te różne narracje tak często zaczynają się od Żydów i kończą na Żydach. Różnice zdań są nieznaczne. Jedni mówią, że są podli Żydzi, a inni, że Żydzi są podli. Wśród ludzi dobrze wychowanych stwierdzenie, że należy zabić wszystkich Żydów, jest nadal towarzyskim nietaktem, poparcie dla planów Eichmanna należy wyrażać ostrożnie, najlepiej podpierając się ekspertyzą żydowskich historyków i żydowskich obrońców praw człowieka.
****
Turcja: chrześcijańscy uchodźcy żyją w strachu

Około 45 tysięcy ormiańskich i asyryjskich uchodźców (znanych także jako Syriacy i Chaldejczycy), którzy uciekli z Syrii i Iraku i osiedlili się w małych miastach Anatolii w Turcji, musi ukrywać swoją tożsamość religijną, jak informuje gazeta „Hurriyet”.

Od inwazji Państwa Islamskiego (ISIS) na miasta syryjskie i irackie chrześcijanie i Jazydzi stali się głównym celem tej grupy, stojąc przed możliwym kolejnym ludobójstwem z rąk muzułmanów.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

******

Nowe murale w polskich miastach. Robią wrażenie

Poetyckie, historyczne i awangardowe murale. Czasem budzące kontrowersje. Mury polskich miast ozdabia coraz większa liczba kolorowych murali. Obejrzyj te, które powstały w ciągu ostatnich kilku miesięcy
 

 

Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.