Ciekawe artykuly

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

73 lata temu w Birkenau zbuntowali się więźniowie Sonderkommanda

73 lata temu w Auschwitz II-Birkenau zbuntowali się więźniowie Sonderkommanda. Byli to głównie Żydzi, których Niemcy wykorzystywali do usuwania ciał zamordowanych w komorach gazowych. Wydarzenia z 7 października 1944 r. to największy bunt w historii obozu.

 Calosc TUTAJ

Abbas potępia i płaci za mordowanie Izraelczyków

Potępiamy każdy terror, mówi dożywotni prezydent Autonomii Palestyńskiej i wypłaca astronomiczne nagrody za mordowanie Izraelczyków. Dlaczego główny nurt mediów woli tego nie zauważać?

Nagroda Nobla z medycyny i fizjologii. „Żarty sobie robicie?

​Jak najkrócej opisać tegorocznych noblistów z dziedziny medycyny i fizjologii? 73-letni Michael Rosbash to człowiek orkiestra, 72-letni Jeffrey C. Hall jest genetycznym władcą muszek, a 68-letni Michael W. Young – czarodziejem od snu.

Michael Rosbash, 73 lata. Człowiek orkiestra

Urodził się w 1944 r. w Kansas City (USA). Jego rodzice uciekli do Stanów z nazistowskich Niemiec na rok przed wybuchem wojny – w 1938 r. Jego ojciec był chazanem – przewodził modlitwom w synagodze.

​”Am Israel Haj” ! – „Narod Izraela Zyje”​ !

 Calosc TUTAJ

Pierwsza na świecie operacja DNA ludzkiego embrionu
​Chińscy naukowcy przeprowadzili pierwszą na świecie „chemiczną operację” ludzkiego embrionu – podaje BBC. Według zespołu z Uniwersytetu Sun Yat-sen, zastosowana metoda pozwoli w przyszłości wyeliminować wiele chorób genetycznych.
Calosc TUTAJ

​Dyslektyk, żartowniś i 97. noblista z Cambridge. Oni dostali Nagrodę Nobla z chemii w 2017

Ich kariery stanowią doskonały przykład tego, że nauka nie zna granic.

Nagroda Nobla z chemii: za rozwój techniki mikroskopowej, która zrewolucjonizowała badania cząsteczek życia.​

Calosc TUTAJ

Krzyk i Cisza

Gotowość do uznania, że dzieje Polski nie są tylko łańcuchem heroizmu, ale niosą w sobie kartę krzywd wobec Żydów, jest egzaminem na drodze do lepszej przyszłości polskiego narodu

Wraz z ukazaniem się w roku 1987 w „Tygodniku Powszechnym” przełomowego eseju Jana Błońskiego „Biedni Polacy patrzą na getto” nastąpił w Polsce kres długotrwałego milczenia na temat postawy Polaków wobec Żydów w czasie II wojny światowej.

Calosc TUTAJ

Most amazing Voice in the world – Dimash Kudaibergen

​He is Kazakh, from Kazakhstan! His name is Dimash Kudaibergen.​
​Dimash Kudaibergen – S.O.S d’un terrien en détresse / Live

 https://www.youtube.com/watch?v=44jyecSwdlE

 


Nowe słuchawki Google pomogą nam rozmawiać w 40 różnych językach

Google pokazało bezprzewodowe słuchawki Pixel Buds stworzone z myślą o współpracy z telefonami Pixel. Co jednak najbardziej niezwykłe, potrafią one tłumaczyć ludzką mowę. To może być prawdziwa rewolucja w międzyludzkich kontaktach.
 Calosc TUTAJ

Literacki Nobel 2017 dla Kazuo Ishigury. „Nokturny. Pięć opowiadań o muzyce i zmierzchu”
Kazuo Ishiguro został laureatem literackiego Nobla. Pierwszy tom opowiadań w jego karierze – o ludziach unieszczęśliwionych przez walkę o sukces. Ta smutna proza podszyta gorzkim humorem kryje tajemnice, do których brak nam klucza. Poniższy tekst pierwotnie ukazał się w listopadzie 2010 r
Calosc TUTAJ

Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: