Polityka

NAGONKI  NA ARCYBISKUPA I RABINA CIĄG DALSZY

Jerzy Klechta

 


Nasila się antysemicki, zajadły, pełen nienawiści atak na metropolitę łódzkiego abp. Grzegorza Rysia i rabina Boaza  Pasha. Obaj wystąpili w Debacie Dwóch Ambon w lubelskim kościele, o czym już pisałem. Debata pt. “ Przełom czasu w judaizmie i chrześcijaństwie” poszybowała na szczyty intelektualnej finezji i zarazem ukazała jak dalece i głęboko chrześcijaństwo i judaizm potrafią znaleźć wspólny język.

Tego polskim antysemitom spod ultraprawicowego, faszystowskiego sztandaru, było za wiele. Antysemicka ideologia uprawiana jest przez „ Gazetę Warszawską”, w której znajdujemy stałą rubrykę pt. „ Okupacja żydowska w Polsce” nie znajduje ze strony władz protestu, żadnej reakcji.

Dysputa abp. Rysia i rabina Pasha była niezwykła. Nie dla „Gazety Warszawskiej”. W niej czytamy : „Grzegorz Ryś to żydowski prowokator polskiej młodzieży. Tego bydlaka nie wolno tolerować,chyba że los Polski jest nam obojętny. Należy desakralizować ubiór biskupi Rysia poprzez zerwanie łańcucha z krzyżem i koloratki… Wziąć pały, wypałować tych dwóch bandziorów…Banicja !!!”

Rabinowi zaś życzą śmierci !

Dr Gliszczyńska – Grabias z Instytutu Nauk Prawnych w Poznaniu  – podaję za Oko-press – uważa, że treści poruszane w „ Gazecie Warszawskiej” kwalifikują się „ nie tylko jako mowę nienawiści, lecz również jako bezpośrednie wezwanie do popełnienia przestępstwa z nienawiści”. Jest to przestępstwo naruszające prawo polskie i międzynarodowe. Zaś granicę od  słów  do czynów jest bardzo łatwo przekroczyć.

A co na to polskie władze?

Dialog między rabinem a arcybiskupem to skarb. Jest to nie tylko dialog chrześciańsko-judaistyczny. Jest to dialog dwóch mędrców – przyjaciół.

Nie dla wszystkich.


Wszystkie wpisy Jerzego

TUTAJ

Kategorie: Polityka

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.