Polityka

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

“Wszyscy Żydzi muszą zginąć”. Zamach w pobliżu synagogi w Pittsburgu

W pobliżu synagogi w Pittsburgu doszło w sobotę do strzelaniny. Jest co najmniej kilka ofiar, ale policja jeszcze nie przekazała dokładnych danych. Zamachowiec, zanim został ujęty, miał krzyczeć, że “wszyscy Żydzi muszą zginąć”.

Calosc TUTAJ


Izraelski instytut badawczy nie będzie szkolić przewodników na wycieczki do Polski

Decyzja instytutu to protest przeciwko przyjętej przez Sejm ustawie o IPN-ie. Instytut nie zgadza się na narzucanie przez polskie prawo sposobu dyskutowania o historii Holocaustu. – To przykład antypolonizmu – mówi nam szef innej organizacji działającej na rzecz pojednania polsko-żydowskiego.

Calosc TUTAJ


Irańska telewizja dla dzieci: stojąc obok rakiet dzieci śpiewają pochwały dżihadu i męczeństwa

W “Tygodniu Świętej Obrony”, upamiętniającym wojnę Iranu z Irakiem, irańska telewizja nadała program dla dzieci, w którym małe dzieci wzięto do bazy wojskowej i pokazywano rozmaite pojazdy wojskowe i broń. Była tam także piosenka, w które dzieci wychwalały gotowość swoich ojców do prowadzenia dżihadu i ginięcia jako męczennicy. Dzieci śpiewały: “Nadzieją mojego taty jest być wzorem osobowym i poświęcić się na drodze do Boga”. Program nadał Kanał 2 telewizji irańskiej 26 września 2018 r.

Calosc TUTAJ


Israeli marks 70th anniversary of 1st diplomatic outpost

WARSAW, Poland (AP) — Israel marked the 70th anniversary of its first diplomatic mission as a new nation Tuesday with a re-enactment in the city that hosted the outpost — Warsaw, Poland

Calosc TUTAJ


Turcja buduje meczety, likwiduje chrześcijaństwo
Turecki rząd wydaje setki milionów dolarów na budowanie meczetów jako część długofalowego planu szerzenia islamu na świecie. Wielu muzułmanów ma nadzieję, że nowe meczety w całej Europie poprą i ułatwią im szerzenie islamu w krajach nie-muzułmańskich i przekonają chrześcijańskich “niewiernych” do porzucenia swojej wiary na rzecz islamu.

Calosc TUTAJ


premiera najnowszego tłumaczenia Koranu na język polski
Muzułmański Związek Religijny (MZR) w RP wydał najnowsze tłumaczenie na język polski świętej księgi islamu – Koranu. Premiera tego wydawnictwa miała miejsce w sobotę po południu w Białostockim Centrum Kultury – Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku.

Calosc TUTAJ


Bernard Konrad Świerczyński – „Przemytnicy życia” – recenzja i ocena

Byli brawurowi, sprytni i gotowi na najwyższe poświęcenie. Szmuglowali nie tylko jedzenie, ale i ludzkie życie. Poznajcie „Przemytników życia”!

Czytaj więcej: TUTAJ


Jak Iran planuje przejęcie Gazy

Jeśli ktokolwiek ma nadzieję, że usunięcie Hamasu od władzy w Strefie Gazy polepszy tam sytuację i podniesie szanse na pokój między Palestyńczykami i Izraelem, czeka go wielkie rozczarowanie. Hamas, który siłą przejął panowanie nad Strefą Gazy latem 2007 r., nie jest jedyną grupa terrorystyczną w tej nadbrzeżnej enklawie, mieszczącej niemal dwa miliony Palestyńczyków.

Calosc TUTAJ


Rząd izraelski nie nauczył się niczego z lekcji Nabuchodonozora, Tytusa i Hitlera; 

Podczas piatkowego kazania wygłoszonego 19 października we wsi Chan Al-Ahmar na Zachodnim Brzegu kaznodzieja powiedział, że rząd izraelski nie nauczył się lekcji z historii z “dwóch razy, kiedy Izraelici szerzyli zepsucie na ziemi”. “Nie nauczyli się z tego, co zrobił im Nabuchodonozor… wielki rzymski przywódca Tytus… Hitler” – powiedział, ostrzegając, że “logika historii powtórzy się raz jeszcze”. Kazanie nadał kanał telewizyjny Autonomii Palestyńskiej.

Calosc TUTAJ


75 lat temu, 23 października 1943 r., w ruinach warszawskiego getta Niemcy rozstrzelali około 300 mężczyzn przywiezionych z więzienia na Pawiaku.

Ambasador Izraela w RP: stosunki z Polską znów są normalne, czyli dobre

Stosunki polsko-izraelskie znów są normalne, czyli dobre a rosnący ruch turystyczny oraz wymiana handlowa, przyczyniają się do wzajemnego poznania się obu narodów, dzięki czemu w przyszłości stosunki mogą być jeszcze lepsze – powiedziała we wtorek PAP ambasador Izraela w Polsce Anna Azari.

Calosc TUTAJ

Uroczyste otwarcie konferencji edukacyjnej “Jak rozmawiać o Sprawiedliwych?”

W październiku w naszym muzeum odbędzie się międzynarodowa konferencja dla nauczycieli, edukatorów, osób pracujących z młodzieżą, pt.: Jak rozmawiać o Sprawiedliwych? Reprezentacje w kulturze, znaczenie w edukacji. Konferencja poświęcona jest nauczaniu o pomocy Żydom podczas II wojny światowej. Na program składają się wykłady, dyskusje i warsztaty. Sesje będą prowadzone zarówno przez badaczy Zagłady, jak i nauczycieli oraz edukatorów zajmujących się tą tematyką.

Calosc TUTAJ

Kategorie: Polityka

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.