Polityka

Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 31.10

 


31 października 2019 r.


przewodniczący partii Israel Bejteinu Avigdor Liberman powiedział, że nie pozwoli na powstanie mniejszościowego rządu partii Niebieski i Biały przy wsparciu Arabskiej Wspólnej Listy. “Wspólna Lista to piąta kolumna. Tam są terroryści. Istnieje tylko jedna opcja – rząd jedności.”


Benny Gantz spotkał się z liderami Arabskiej Wspólnej Listy Ajmanem Odeh i Ahmedem Tibi. Później wydano oświadczenie, że “spotkanie odbyło się w dobrej i rzeczowej atmosferze. Omówiono różne kwestie ważne dla arabskiego społeczeństwa, z naciskiem na kwestie socjalne.”


Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Syjonistycznej wezwało rząd Izraela do zastosowania suwerenności nad Judeą i Samarią, oraz nad Doliną Jordanu. Wezwano także do zachęcania do żydowskiego osadnictwa w tym obszarze. Postanowiono także, że we wszystkich publikacjach i mapach rozpowszechnianych przez Światową Organizację Syjonistyczną, zamiast nazwy “Zachodni Brzeg” będzie używana oficjalna nazwa Judei i Samarii. Takie nazewnictwo zalecono do stosowania wszystkich organizacjom żydowskim.


 szef Południowego Dowództwa gen. Herzi Halevi ostrzegł przedstawicieli Światowej Organizacji Syjonistycznej, że rozwój gospodarczy Strefy Gazy może doprowadzić do nasilenia terroru. “Musicie wiedzieć, że rozwój gospodarczy Gazy będzie prowadzić do wzrostu zdolności terrorystycznych, a gdy wzrosną zdolności terrorystyczne, wtedy będzie wojna. Siły Obronne Izraela są bardzo silne. Ale im większe będą zdolności terrorystyczne w Gazie, tym większą siłę będziemy musieli tam wywierać. A potem będziemy musieli znowu cofnąć Gazę do tyłu. Tak więc jedynym rozwiązaniem jest oddzielenie rozwoju gospodarczego od rozwoju terroryzmu.”


 wieczorem palestyńscy terroryści wystrzelili ze Strefy Gazy rakietę, którą zestrzelił system Iron Dome. Siły Obronne Izraela zdecydowały o wzmocnieniu Dywizji Gazy siłami specjalnymi.


 wieczorem palestyńscy terroryści wrzucili dwa improwizowane ładunki wybuchowe na teren grobowca Racheli na przedmieściach Betlejem w Judei. Ich wybuch uszkodził kilka pojazdów, ale nikt nie odniósł obrażeń.


 wieczorem izraelski czołg i i samoloty ostrzelały dwa przygraniczne posterunki obserwacyjne Hamasu w Strefie Gazy. Był to odwet za wcześniejszy ostrzał rakiety terytorium Izraela.


 islamscy terroryści z Hezbollahu wystrzelili rakietę przeciwlotniczą w stronę izraelskiego bezzałogowego drona patrolującego strefę przygraniczną w południowym Libanie. Dron nie został trafiony i powrócił do Izraela. Libańskie media powiązane z Hezbollahem poinformowały jednak, że dron został zestrzelony.


Efraim

Kategorie: Polityka

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.