Polityka

Ciekawe artykuły minionego tygodnia zebral Adam Mer


Watykan łata długi z funduszu dobroczynnego kosztem potrzebujących. Demaskatorska książka dziennikarza

Najnowsza książka dziennikarza śledczego Gianluigiego Nuzziego, który od lat bada finanse Stolicy Apostolskiej, jest oparta na trzech tysiącach poufnych dokumentów. Nuzzi udowadnia, że w 2018 r. pierwszy raz w historii Watykan zamknął rok budżetowy na minusie. Długi łatane są z funduszu dobroczynnego, tzw. świętopietrza. Tylko 2 euro na 10 naprawdę trafia do potrzebujących – wyliczył dziennikarz.

Wiecej TUTAJ


Ziobro daje pieniądze na konferencję o „walce z polonofobią”. Wśród gości autorka antysemickich publikacji 

undacja redaktora naczelnego tygodnika „Do Rzeczy” Pawła Lisickiego zorganizowała konferencję o „walce z polonofobią”. Jedną z panelistek była dr Ewa Kurek, autorka antysemickich publikacji. Konferencję otwierał Zbigniew Ziobro, a pieniądze na nią dał nadzorowany przez niego Fundusz Sprawiedliwości. Kurek dowodziła, że getta były „żydowskimi autonomiami”

Wiecej TUTAJ


76. rocznica egzekucji ponad 18 tys. Żydów w niemieckim obozie na Majdanku podczas akcji Erntefest

Pamięć ofiar akcji Erntefest, czyli masowej egzekucji w niemieckim obozie koncentracyjnym na Majdanku, uczczono w niedzielę w Lublinie w 76. rocznicę zbrodni. Niemcy 3 listopada 1943 r. rozstrzelali tu ponad 18 tys. Żydów.

WiecejTUTAJ


 Zapowiedź wielkiej wojny?

Zajęcie Krymu przez Rosję było zaledwie testem, sprawdzaniem jak daleko można się posunąć. Stopniowa inwazja Islamskiej Republiki Iranu na kraje sąsiednie to systematyczne sprawdzanie siły, a może raczej słabości Zachodu. Turcja stopniowo przechodzi od islamizacji kraju, cichego sojusznika ISIS, do otwartej wrogości wobec Ameryki i nieskrywanej zapowiedzi odbudowy osmańskiego imperium. Artykuł w tureckiej gazecie zapowiada nie tylko rozszerzenie inwazji na Syrię, ale również aneksję irackiego Kurdystanu. Autor artykułu, İbrahim Karagül, to  redaktor naczelny prorządowej gazety „Yeni Şafak”, ale również człowiek uważany za głos prezydenta Erdogana. Dziennikarz może powiedzieć więcej, może również mówić wyraźniej.

Wiecej TUTAJ


Stefan Wyszyński-pomyłka tysiąclecia…

Stefan Wyszyński wcale nie był postacią idealną, a wiele wskazuje, że należałoby go uznać za osobę skrajnie niemoralną i szkodliwą dla Polski. Uzasadnione wydaje się nazwanie tej postaci „Pomyłką Tysiąclecia” polskiej historii, ponieważ trudno o wyraźniejszy przykład życiorysu bardziej zakłamanego, niż oficjalny życiorys kardynała prymasa Wyszyńskiego

Wiecej TUTAJ


Ambasador Polski złożył wieniec na grobie Jana Karskiego w USA

W ramach obchodów dnia Wszystkich Świętych ambasador Polski w USA Piotr Wilczek odwiedził w piątek waszyngtoński cmentarz Mount Olivet, gdzie złożył wieńce na grobach Jana Karskiego oraz Mariana Kozielewskiego, brata tego legendarnego emisariusza Armii Krajowej.

Wiecej TUTAJ


Izrael zamknął swoją Ambasadę w Polsce. Nie wiadomo, kiedy placówka wznowi działanie

Od środy obywatele Izraela mieszkający w Polsce nie mają się gdzie zwrócić po pomoc, bowiem Ambasada tego kraju zawiesiła swoją działalność. Na Facebooku placówki dyplomatycznej opublikowano oświadczenie, w którym wyjaśniono, jak do tego doszło.

Wiecej TUTAJ


Izraelska dyplomacja chce służyć państwu Izrael (i jaka wynika z tego lekcja dla nas)

Ambasady Izraela na świecie zostały zamknięte. Izraelscy dyplomaci, wspierani przez własny resort oraz MON, weszli w spór zbiorowy z resortem finansów na tle drastycznych cięć w budżecie spraw zagranicznych. Sytuacja tylko pozornie wygląda paradoksalnie. Historia degradowania izraelskiej dyplomacji ciągnie się już kilka lat i nie tylko o pieniądze tu chodzi.

Wiecej TUTAJ


Zakazana miłość pod żaglami może kosztować Izrael medal igrzysk w Tokio

Za niespełna rok Katy Spychakov miała walczyć o medal olimpijski w windsurfingowej klasie RS:X. Po ujawnieniu romansu z trenerem kadry nie jest pewna, czy do Tokio w ogóle pojedzie.

Wiecej TUTAJ


Pieniądze, godność, czy bezpieczeństwo? Prawdziwe przyczyny sukcesów PiS-u

Szanowni Państwo!

„Dlaczego PiS-owi nie spada poparcie?”. Właściwa odpowiedź na to pytanie to od niemal czterech lat święty Graal polskiej polityki. Reakcje na tak postawiony problem różnią się w zależności od osoby odpowiadającej, ale także czasu i panującej w danym momencie politycznej koniunktury. W gruncie rzeczy można je jednak podzielić na trzy zasadnicze grupy.

Wiecej TUTAJ


Czym naprawdę kusi dziś PiS?

„Jak PiS-u nie będzie, to kościoły pozamykają”, tak mieszkanka niewielkiej, starzejącej i wyludniającej się warmińskiej wsi Boleszyn tłumaczy dziennikarce „Gazety Olsztyńskiej”, dlaczego popiera Prawo i Sprawiedliwość. Czy podobnie myślą inni, mieszkający w większych miastach i nierzadko dobrze wykształceni wyborcy PiS-u?

Wiecej TUTAJ


 

Kategorie: Polityka

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.