Uncategorized

AUSCHWITZ – BIRKENAU

Jerzy Klechta

 

 

 


 

Tej rocznicy zapomnieć nie można. I nie wolno. I należy wracać do nieludzkich czasów przy każdej okazji. Każdego dnia. Zwłaszcza w Polsce, zwłaszcza wtedy, gdy nasze spojrzenia kierujemy na Oświęcim. Właśnie w Polsce obchodzimy 74 rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz – Birkenau.

Obecna na uroczystości ambasador Izraela w Polsce pani Anna Azari powiedziała:” Zagładę Żydów podczas II wojny światowej wyróżnia to, że była dokładnie zaplanowana, wykonana z przerażającą precyzją, przy użyciu najlepszych wówczas technologii”.

Piszę ten tekst jeszcze z innego powodu. Bardzo ważnego. Otóż w rocznicę wyzwolenia obozu dostali się na jego teren naziści. Polscy naziści. Sięgający do hitlerowskich symboli. Ich bydlęce wrzaski uświadamiają, że nazizm jest nadal żywy. W grupie bydlęcych stworzeń ludzkich nie zabrakło tego,który dwa lata temu spalił kukłę Żyda. Wykrzykiwał – nazywa się Piotr Rybak – do tłumu: „Czas walczyć z żydostwem i uwolnić od niego Polskę”.

W Auschwitz naziści zgładzili co najmniej 1,1 mln ludzi. Głównie Żydów. Także Polaków, Romów, jeńców radzieckich i osoby innych narodowości.

Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

  1. Rybak nie nawołuje do przemocy ale wyraża opinię, dlatego operuje w granicach wolności słowa. Nie nawołuje do mordu Żydów, ani im nie podkłada bomb, to czemu ma być karany?
    Polska utrzymuje poprawne stosunki z państwami nazistowskimi które otwarcie nawołują do mordu Żydów – z Turcją i z Iranem i często sprzeciwia się nawet ich krytyce po szczególnie soczystych pogróżkach antysemickich. Oczywiście nikt w Polsce nawet nie pomyśli pociągnąć przywódców tych państw do odpowiedzialności, choćby przez potępienie w ONZ. A Polska dowiodła że potrafi głosować w ONZ, ale raczej przeciw Żydom, wspólnie z Iranem i Turcją. Jak zresztą inni przyjaciele tych nazistów w Europie.
    Gdzie tam Rybakowi do Turków i do Irańczyków. Musi podrosnąć, a wtedy może go capną.

  2. Dla mnie jest to niepojęte, że p.Rybak nie siedzi w więzieniu za swoje wybryki

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.