Ciekawe artykuly

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Antyimigracyjna Lewica Europy

Liberałowie w Stanach Zjednoczonych z kilkoma tylko wyjątkami popierają bardzo swobodną imigrację, a amerykańska lewica idzie nawet krok dalej, wzywając do „Obalenia ICE” (to odnosi się do amerykańskiej agencji ochrony granicy o nazwie Immigration Customs and Enforcement). Jednak sytuacja w Europie sugeruje, że ta jednomyślność może się pewnego dnia rozpaść.

Calosc TUTAJ


Powstanie Zachodniego Cywilizacjonizmu

Jednostronne zwycięstwo wyborcze Victora Orbána w niedzielę, które zapewniło mu 134 mandaty w węgierskim parlamencie ze 199, zwiększyło jego przewagę w rządzie i umocniło jego twarde stanowisko wobec polityki wykluczającej nielegalnych imigrantów, zwłaszcza z Bliskiego Wschodu. Jego sukces dramatyzuje nową rzeczywistość w Europie i Australii: wyłonił się nowy typ partii, niepokojąc scenę polityczną i wzbudzając debaty pełne emocji

Calosc TUTAJ


 Jako pierwsi w Europie wykryją raka w kilka sekund  
  Laboratorium Laserowej Spektroskopii Molekularnej (LLSM) Politechniki Łódzkiej opracowało innowacyjne narzędzia do diagnostyki nowotworów, m.in. gotową do komercjalizacji metodę biopsji optycznej.

 

Calosc TUTAJ


Pochwały i podziw w Autonomii Palestyńskiej i Jordanii dla palestyńskiego terrorysty, który zabił dwóch Izraelczyków na Zachodnim Brzegu

W ostatnich dniach w Jordanii i w Autonomii Palestyńskiej pojawiły się wypowiedzi pełne pochwał i podziwu dla palestyńskiego terrorysty, Omara Abu Laili, 19 lat, który 17 marca 2019 roku zabił dwóch Izraelczyków na Zachodnim Brzegu. Abu Laila został zabity dwa dni później w strzelaninie między nim a siłami specjalnymi armii izraelskiej.

Calosc TUTAJ


Iran: egzekucje dzieci, amputacje, chłosty

Według raportu opublikowanego przez Amnesty International 26 lutego, respektowanie praw człowieka w Iranie „poważnie pogorszyło się”. Dlaczego więc Unia Europejska nadal prowadzi politykę ugłaskiwania reżimu Iranu, który ma straszliwe notowania, jeśli chodzi o przestrzeganie praw człowieka? Niestety, Europa – mimo jej niekończącego się chełpienia własną moralnością i przekonaniem o własnej nieomylności – staje się najbardziej niemoralnym graczem świata – jeśli już nim nie jest.

Calosc TUTAJ

 Jerozolima nadal na liście dziedzictwa zagrożonego


Obradujący w Krakowie Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO zdecydował wczoraj, że Stare Miasto w Jerozolimie pozostanie na Liście Światowego Dziedzictwa w Zagrożeniu. Wykreślono z niej natomiast dwa parki narodowe: Simien Park w Etiopii i Komoe na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Calosc TUTAJ


Co prezydent Trump powinien zrobić w walce przeciwko antysemityzmowi – stworzyć nowe biuro w USA do dokumentowania go i walki z nim

Spędziłem blisko dwadzieścia ostatnich lat na niemal codziennym monitorowaniu, analizie i tłumaczeniu jadowitego antysemityzmu emanującego z bliskowschodnich mediów i na badaniu jak obecnie – częściowo dzięki medium społecznościowym – szerzy się w Europie i w USA. Niemniej to, co wydarzyło się 27 października w synagodze Tree of Life-Or L’Simcha w Pittsburghu w dzielnicy Squirrel Hill neighborhood było niewyobrażalne – i bardzo blisko mnie.

Calosc TUTAJ


Martha Nussbaum słynie z perfekcji i życia podporządkowanego ścisłemu rygorowi. Jest celebrytką świata nauki, królową filozofii XXI wieku.

 

Na Harvardzie odkrywa, że filozofia przyciąga głównie chłodnych, logicznie myślących mężczyzn, którzy uciekają przed prawdziwym życiem. Martha Nussbaum na przekór zajmuje się ludzkimi emocjami. Poznajcie jedną z najbardziej wpływowych intelektualistek świata. 

Martha odmieniła współczesną filozofię, bo zapuściła się w rejony, w których dotychczas „jajogłowi” nie bywali. W centrum jej filozofii społecznej znajduje się troska o człowieka pokrzywdzonego przez tyranię, rasizm, antysemityzm czy homofobię.

Calosc TUTAJ

 


Nie oglądałeś filmu “Kler”? 

Kliknij

TUTAJ


„Jak upadał komunizm. Rok 1989 w Europie Środkowo-Wschodniej” – konferencja międzynarodowa

„Jak upadał komunizm?” to tytułowe pytanie międzynarodowej konferencji, która odbędzie się w Warszawie 4–5 kwietnia. Historycy, socjologowie i politolodzy z kilkunastu krajów spotkają się w Pałacu Prezydenckim. Trzydzieści lat temu w tym miejscu, wówczas Pałacu Namiestnikowskim, odbyły się inauguracja i zakończenie obrad Okrągłego Stołu.

Calosc TUTAJ


Jak wyglądała Ziemia miliony lat temu? Sprawdzisz to na tym interaktywnym „globusie”!

W serwisie dinosaurpictures.org dostępny jest trójwymiarowy, interaktywny model Ziemi, przy pomocy którego możemy zobaczyć, jak nasza planeta wyglądała przed milionami lat – konkretnie w przedziale od 20, do 750 milionów lat!

Calosc TUTAJ


Szachy nad Ormuzem

W dzisiejszym świecie jednym z najczęściej omawianych punktów zapalnych jest konflikt między Iranem a Arabią Saudyjską. 100 lat temu oba państwa właściwie nie istniały, 50 lat temu miały wspólnych sojuszników. Dziś są wrogami.
Calosc TUTAJ

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.