Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

 


Wojna, pokój, podżegacze i podżegani

Nie zliczę, ile razy wyjaśniałem różnym ludziom, że bardziej  interesuje mnie stosunek świata do Izraela niż Izrael jako taki. Przyglądanie się stosunkowi świata do Izraela wynika z przekonania, że świat ma obsesję na punkcie Żydów i Izraela i że ta obsesja może być z wielu względów groźna. Jednak nazbyt intensywne przyglądanie się tej obsesji może wpędzić w obsesję. Kto wie, może w rzeczywistości świat traktuje Izrael jak Mołdawię, a tacy jak ja robią z igły widły?

Calosc TUTAJ


Netanjahu przegrywa wybory w Izraelu! Czy Żydzi wsadzą go do więzienia? Dr Creech i Rola

Prosze zwrocic uwage na komentarze i koncowke wywiadu


Co to jest minimalizm? 5 zasad minimalizmu.

Co to jest minimalizm? Minimalizm to styl życia, to pewien rodzaj filozofii, który polega na pozbyciu się wszystkiego co zbędę. To wyeliminowanie z życia tego co powoduje tłok, ogranicza naszą swobodę, odbiera radość i spokój ducha. Minimalizm ma na celu zrobienie miejsca na to co uwielbiamy i sprawia nam autentyczną przyjemność.

Calosc TUTAJ


44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: Złote Lwy dla “Obywatela Jonesa” Agnieszki Holland! Oto pozostali laureaci

44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni już za nami. Tegoroczne Złote Lwy powędrowały do Agnieszki Holland i twórców “Obywatela Jonesa”, zaś Srebrne Lwy – do Macieja Pieprzycy i jego filmu “Ikar. Legenda Mietka Kosza”. Nagrodę publiczności zdobył Jan Komasa za “Boże Ciało”.

Wiecej TUTAJ


Dariusz Popiela dodał/a nową aktualność na zbiórce „Pomnik Żydów Krościenko n/Dunajcem”

Wiecej TUTAJ


Ksiądz z ul. Żydowskiej nie ustaje w kultywowaniu antysemickiej legendy. Opowiada o niej i organizuje obchody rocznicy

– Freski w kościele naprawdę bardzo realistycznie ilustrują to wydarzenie. Są też pokazani sprawcy, trudno mylić ich z inną nacją – uśmiecha się ks. Leszek Wilczyński z kościoła przy ul. Żydowskiej w Poznaniu.

Calosc TUTAJ


W centrum Drogi Mlecznej znaleziono “gigantyczne balonowe struktury”. Tuż obok czarnej dziury

Naukowcy znaleźli “gigantyczne balonowe struktury” w centrum Drogi Mlecznej. To największe tego typu obiekty, jakie udało się zaobserwować w naszej galaktyce.

Calosc TUTAJ


Złote Lwy Holland. Odpowiedzią dziennikarza na strach musi być odwaga, także wobec „swoich”

odpowiedzią na propagandę strachu nie może być lęk, by nie mówić całej prawdy. Nasz strach jest najgorszą odpowiedzią na strach, jaki wzbudza władza” – mówi OKO.press Agnieszka Holland, której film o dziennikarzu “Obywatel Jones” zdobył Złote Lwy na Festiwalu w Gdyni. “W obliczu autorytarnej władzy musimy bronić faktów”

Wiecej TUTAJ


30 kuchennych trików


Macron do protestujących ws. klimatu: Jedźcie do Polski. Tam wszystko blokują

Prezydent Francji po raz kolejny pozwolił sobie na negatywne komentarze pod adresem polskiego rządu. Tym razem uczynił to przy okazji protestów klimatycznych.

Wiecej TUTAJ


Zakłamana historia powstania IV

Powojenna Polska mogła być inna. Nie musiało dojść do niewyobrażalnej katastrofy, jaką było powstanie warszawskie. Niestety, dowódcy Armii Krajowej nie wyciągnęli wniosków z dokumentów, które przedstawiali im najbliżsi współpracownicy: szef wywiadu Komendy Głównej AK ppłk Marian Drobik, szef III Oddziału Komendy Głównej AK płk Jan Rzepecki czy wielu innych polityków i oficerów, którzy byli w okupowanej Polsce i w Londynie.

Calosc TUTAJ


Komputer kwantowy Google’a przekroczył Rubikon. Ale na razie to sekret

Procesor kwantowy w 3 minuty i 20 sekund wykonał obliczenia, które najszybszemu superkomputerowi świata zajęłyby 10 tys. lat! Tym samym po raz pierwszy wykazał swoją przewagę nad tradycyjnymi komputerami.

Wiecej TUTAJ


Jak despoci interpretują umowy z Zachodem

Unia Europejska mówi, że poprze rozmowy między USA a Iranem, ale tylko jeśli zostanie zachowana obecna umowa nuklearna z Teheranem.

Pomysł bezpośrednich rozmów między USA a Iranem powstał, kiedy prezydent Donald Trump powiedział niedawno, że jest gotowy spotkać się z prezydentem Iranu, Hassanem Rouhanim.

“Zawsze jesteśmy zwolennikami rozmów, im więcej ludzie rozmawiają, tym lepiej rozumieją się wzajemnie na podstawie jasności i szacunku” – powiedziała w zeszłym tygodniu szefowa dyplomacji UE, Federica Mogherini.

Calosc TUTAJ


 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.