Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 21.3 – 22.3


21 marca 2021 r.

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych oświadczyła w niedzielę, że przeprowadzi duże ćwiczenia morskie obok Belgii, Francji i Japonii na Bliskim Wschodzie w obliczu napięć związanych z irańskim programem nuklearnym w regionie.


 The Abel Prize, która jest uhonorowaniem osiągnięć w matematyce, została przyznana izraelczykowi Avi Wigdersonowi i wegierskiemu matematykowi Laszlo Lovaszowi za ich wkład w bezpieczeństwo komputerów, poinformowała Norweska Akademia Nauk.


27-letni izraelsko-holenderski Żyd Itay Garmy przewodzi nowej postępowej partii w holenderskim parlamencie


Aslan Karatsev z Izraela kontynuował swój niezwykły sezon, wygrywając w sobotę swój pierwszy tytuł ATP Tour, pokonując Lloyda Harrisa w finale w Dubaju


Netanjahu: Będą bezpośrednie loty z Tel Awiwu do Mekki


Prezydent Reuven Rivlin spotkał z nowym wysłannikiem ONZ na Bliski Wschód Tor Wenneslandem, który zastąpił Nickolay Mladenov. W oświadczeniu stwierdzono, że obaj rozmawiali o kwestiach regionalnych, pandemii koronawirusa i niedawnych izraelskich umowach normalizacyjnych.


Amerykanie nadal faworyzują Izrael nad Palestyńczykami, ale ich poparcie dla Autonomii Palestyńskiej (AP) wzrosło do 30 procent, według corocznego sondażu Gallupa opublikowanego w piątek.


IDF aresztowal dwóch Palestyńczyków ktorzy przedostali się do Izraela ze Strefy Gazy, poinformował rzecznik IDF. Obaj byli j wyposażeni w noże


Działania wojenne na dużą skalę mogą wybuchnąć między Izraelem a Hezbollahem, jeśli irańska grupa terrorystyczna będzie kontynuować gromadzenie broni wzdłuż północnej granicy – powiedział w krótkim pisemnym raporcie ambasador przy ONZ Gilad Erdan .


Izrael cieszy się rekordowym eksportem .Kryzys Corona faktycznie pobudził gospodarkę Izraela


Izraelskie wino pustynne „Simeon” 2019
35% Cabernet Sauvignon, 35% Shiraz i 30% Petit Verdot
Wino Simeon nie jest zwykłym czerwonym winem: opowiada wyjątkową historię rozkwitu w krainie biblijnej .22 marca 2021 r.


linie lotnicze Air Seychelles ogłosiły, że od 23 marca realizowane będą trzy loty tygodniowo między Tel Awiwem a Seszelami. Loty będą dostępne dla Izraelczyków, którzy otrzymali obie dawki szczepionki na koronawirusa, po dwóch tygodniach od podania drugiej dawki.


policja aresztowała 21-letniego mieszkańca Tyberiady podejrzanego o sprzedaż fałszywych certfikatów szczepień za 1500 szekli. Policja poszukuje teraz Izraelczyków, którzy kupili takie podrobione certyfikaty od podejrzanego lub innych podobnych sprzedawców.


Siły Obronne Izraela poinformowały, że na dzień wyborów i czas świąt Pesach zostaną zamknięte terytoria palestyńskie w Judei i Samarii, a także przejścia graniczne ze Strefą Gazy.


premier Benjamin Netanjahu wezwał izraelskich Arabów do poparcia partii Likud w wyborach. Netanjahu zobowiązał się zorganizować bezpośrednie loty z Tel Awiwu do Mekki, aby w ten sposób ułatwić izraelskim muzułmanom pielgrzymki do najświętszego miejsca Islamu


Seria testów izraelskich systemów obrony powietrznej Barak zakończyła się sukcesem, podał w poniedziałek Israel Aircraft Industry.

AstraZeneca i Oxford University szczepionka COVID-19 okazała się 79% skuteczna w dużym amerykańskim badaniu w zapobieganiu chorobom objawowym i była w 100% skuteczna przeciwko ciężkiej lub krytycznej chorobie i hospitalizacji, powiedział w poniedziałek producent leków.


 Jordania podała do wiadomości publicznej porozumienie o obronie ze Stanami Zjednoczonymi, które umożliwia swobodny wjazd sił amerykańskich, samolotów i pojazdów na terytorium królestwa.


5-minutowe ładowanie akumulatora z izraelskiego startupu może zrewolucjonizować branżę pojazdów elektrycznych


funkcjonariusze graniczni udaremnili próbę przemytu 13 sztabek złota ze Strefy Gazy ukrytych na dnie kartonowych pudeł zawierających 20 ton pomidorów. Przesyłka została odkryta na przejściu Kerem Shalom i była przeznaczona na Zachodni Brzeg.


ministerstwo zdrowia poinformowało, że z powodu spadku zainteresowania szczepieniami przeciwko koronawirusowi, wiele punktów szczepień w kraju zostanie wkrótce zamkniętych.


rakieta Glavkosmos Sojuz wystrzelona z Kazachstanu, wyniosła na orbitę okołoziemską 37 miniaturowych satelitów, w tym 3 izraelskie opracowane przez Technion. Każdy satelita CubeSat waży około 8 kg i jest wyposażony w czujniki, systemy sterowania i nawigacyjne.


wtorek 23 marca odbędą się czwarte w ciągu dwóch lat wybory parlamentarne w Izraelu uprawnionych do głosowania jest 6 578 084 izraelskich wyborców, którzy oddadzą swoje karty do głosowania w 13 685 lokalach wyborczych w całym kraju. Większość lokali wyborczych będzie otwarta o godz. 7:00 rano i zamkmięta o 22:00.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.