Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 19.2 – 20.2


 Izraelska firma Xtend, która specjalizuje się w autonomicznych dronach kierowanych przez ludzi do użytku przez wojsko i organy ścigania, zaprezentowała w czwartek swojego drona wewnętrznego drugiej generacji o nazwie Xtender.


Setki antysemickich ulotek, w tym te ze zdjęciem Hitlera, zostały wyrzucone w ostatni weekend w Houston. Jest to najnowsza z serii antyżydowskiej propagandy 


Brytyjski Narodowy Związek Studentów spotyka się z reakcją na promowanie „podziału, a nie dialogu” poprzez wspieranie corocznego Izraelskiego Tygodnia Apartheidu, który rozpoczyna się 21 marca.


ministerstwo obrony poinformowało, że zamierza po raz pierwszy umieścić swoje dane w publicznej chmurze, korzystając z zabezpieczeń cybernetycznych firmy Anjuna Security, która ma siedzibę w Palo Alto (Kalifornia, USA). Anjuna Security oferuje najsilniejsze dostępne zabezpieczenia danych, a ich oprogramowanie pozwoli ministerstwu obrony na wykorzystanie funkcji poufnego przetwarzania dostępnych danych na serwerach w chmurze.


Minister obrony Benny Gantz spotka się z wiceprezydentem USA Kamalą Harris w czasie dorocznej Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium


Emilie Moatti stwierdziła że osiągnięto postęp na drodze do porozumienia z Hamasem, które umożliwiłoby powrót dwóch izraelskich cywilów i szczątków dwóch żołnierzy IDF przetrzymywanych przez rządzącą Gazą grupę terrorystyczną.


Niemiecki kanclerz Olaf Scholz powiedział w sobotę, że „teraz jest chwila prawdy”, aby ustalić, czy można uratować umowę nuklearną Iranu z mocarstwami światowymi z 2015 r., a irańskie przywództwo musi dokonać wyboru.


Po tym, jak Ministerstwo Zdrowia w tym tygodniu zaleciło złagodzenie przepisów dotyczących COVID-19 dotyczących podróżnych, Izraelczycy ścigali się, aby zarezerwować wakacje za granicą po dwóch latach ograniczeń na lotnisku.


minister obrony Benny Gantz wylądował w Monachium, gdzie weźmie udział w konferencji bezpieczeństwa. Wieczorem Gantz spotkał się z premierem Grecji Kyriakosem Mitsotakisem, ministrem obrony Nikosem Panagiotopoulosem, ministrem obrony Finlandii Antti Kaikkonenem z premierem Gruzji Iraklim Garibashvili, prezydentem Światowego Forum Ekonomicznego Børge Brende, wiceministrem spraw zagranicznych Bahrajnu Abdullahem Bin Hamadem Al Kalifą i wiceprezydent USA Kamelą Harris.


Izraelskie samoloty wojskowe wielokrotnie przeleciały nad pozycjami Hezbollahu w południowym Libanie. Była to odpowiedź na prowokacyjny przelot bezzałogowego drona Hezbollahu wzdłuż granicy z Izraelem.


izraelscy żołnierze wkroczyli do dwóch arabskich wiosek Beit Ummar i Beit Fajjar w Judei, gdzie aresztowano 4 palestyńskich terrorystów, którzy obrzucili bombami zapalającymi ogrodzenie osiedla żydowskiego Migdal Oz w bloku osiedli Gusz Etzion.


Izraelskie zdjęcia satelitarne pokazują szybki wzrost rosyjskiej armii na Krymie


Badanie przekrojowe opublikowane na początku tego miesiąca przez izraelskich naukowców podniosło pytanie, czy blokady i dystans społeczny zmieniły coś w ludzkim układzie odpornościowym, zwłaszcza u dzieci.W ciągu kilku miesięcy po zniesieniu większości restrykcji społecznych, między kwietniem a czerwcem 2021 r. w populacji izraelskiej wystąpił gwałtowny wzrost zakażeń układu oddechowego i żołądkowo-jelitowego, szczególnie wśród dzieci w wieku od 0 do 3 lat, według recenzowanego badania przeprowadzonego przez Uniwersytet Ben-Guriona


Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson powiedział w sobotę, że dowody sugerują, że Rosja planuje „największą wojnę w Europie od 1945 roku”.


Minister spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej, książę Faisal bin Farhan Al Saud, powiedział w sobotę, że królestwo planuje piątą rundę bezpośrednich rozmów z regionalnym rywalem Iranem, pomimo braku postępu.


Autonomia Palestyńska potępiła odmowę Izraela współpracy z komisją śledczą ONZ w sprawie rzekomych zbrodni podczas starć w Strefie Gazy w maju ubiegłego roku.


Turcja, kraj o malejącej populacji żydowskiej i przywódca muzułmański, oskarżony przez Departament Stanu USA o wygłaszanie antysemickich uwag, może nie przedstawiać najbardziej prawdopodobnej sceny do odrodzenia żydowskiego dziedzictwa.A jednak to się tam dzieje od pięciu lat. Odrestaurowano zabytkowe synagogi, a w historycznym centrum życia sefardyjskiego odbywa się coroczny festiwal kultury.


Izraelscy urzędnicy przygotowują się do realizacji bezprecedensowego projektu rozszerzenia parku narodowego na ziemie należące do kościoła i święte miejsca chrześcijan we Wschodniej Jerozolimie, wywołując zaciekły sprzeciw lokalnych przywódców chrześcijańskich


Niezaszczepieni turyści będą wstępnie wpuszczani do Izraela od 1 marca. Decyzję tę ogłosił premier Naftali Bennett podczas niedzielnego spotkania premiera, ministra zdrowia Nitzana Horowitza i innych urzędników państwowych. Kancelarii Premiera.


Według oficjalnego oświadczenia, prezydent Izraela Isaac Herzog będzie składał oficjalne wizyty w Grecji i na Cyprze, 


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.