Uncategorized

Ciekawe artykuly zebral Adam Mer


Unia Europejska zgodziła się na reformę prawa azylowego. Kto zyska, a kto straci?

Organizacje broniące praw uchodźców są zgodne – reformy są poważnym zagrożeniem dla praw człowieka. Tłumaczymy punkt po punkcie, co zawiera porozumienie.

Wiecej TUTAJ


Amnesty-UK: „Pierzmy ludziom mózgi, żeby nienawidzili Izraela, ucząc ich przy tym gotowania” 

Obelgi Amnesty o rzekomym izraelskim apartheidzie są całkowicie antysemickie. Argumenty, których Amnesty używa do uzasadnienia tego oskarżenia, są dosłownie wypełnione kłamstwami i zależą od zupełnie nowej definicji apartheidu, którą wymyślili specjalnie dla Izraela

Wiecej TUTAJ


Czarnek potępiony przez badaczy i badaczki Zagłady z całego świata 

Ponad setka najważniejszych badaczy i badaczek Zagłady z całego świata potępiło brutalny atak rządzących na prof. Barbarę Engelking. „Jest badaczką o nieskazitelnej osobistej i zawodowej prawości” — napisali. Czarnka skrytykował także Wydział Historii Uniwersytetu Warszawskiego

Wiecej TUTAJ


Chrześcijanie w Nigerii są mordowani jak zwierzęta

Zgodnie z raportem z 10 kwietnia 2023 r., opublikowanym przez International Society for Civil Liberties and Rule of Law, z siedzibą w Nigerii, ludobójstwo chrześcijan w tym kraju osiągnęło nowy poziom.

Wiecej TUTAJ


Kobiety, które podsycają płomienie nienawiści

Czy zauważyliście, jak wiele spośród najgłośniej szkalujących Izrael to kobiety? I to kobiety z kultur lub rodzin, które albo zmuszały je, albo nagradzały za noszenie hidżabu? (I tutaj włączam zachodni świat akademicki i medialny, który w coraz większym stopniu opowiada się za politycznie poprawną oceną prawa szariatu).

Wiecej TUTAJ


Pierwsze reakcje świata na powstanie obozów koncentracyjnych w III Rzeszy. To wiedziano już w 1933 roku

Nieludzki system obozów koncentracyjnych zaczął powstawać natychmiast po tym, jak partia nazistowska ugruntowała swoją władzę na skutek sfałszowanych wyborów z marca 1933 roku. Natychmiast też zaczęto sięgać w nim po terror, tortury i perfidną przemoc. Świat nie mógł spodziewać się tego, co dopiero nadejdzie. Ale istnienie obozów i horror, jaki sprawiano ich więźniom, nigdy nie były też tajemnicą dla zagranicznych mediów oraz polityków.

Wiecej TUTAJ


Ginekolodzy obawiają się prokuratora, a nie kobiet

Myślę, że już od dobrych kilku lat wiadomo, że wykonywanie zawodu specjalisty z zakresu ginekologii i położnictwa stało się w Polsce zawodem wysokiego ryzyka – mówi mec. Jolanta Budzowska, specjalizująca się w sprawach w zakresie błędów medycznych.

Wiecej TUTAJ


Wreszcie artykuł po arabsku opisujący antypalestyński rasizm w Libanie 

Izraelski arabski serwis informacyjny Arab48 opublikował artykuł, który omawia los Palestyńczyków w Libanie i dlaczego ryzykują życiem, aby odbyć niebezpieczne morskie wyprawy do Europy.

Wiecej TUTAJ


Tylko w okupowanej Polsce była kara śmierci za ukrywanie i pomaganie Żydom? Nieprawda

„Tylko w okupowanej Polsce za pomaganie Żydom groziła kara śmierci” — powtarzają chętnie politycy PiS. To nieprawda: groziła w wielu miejscach Europy Wschodniej, a w Generalnym Gubernatorstwie często jej nie wykonywano. Na Zachodzie wysyłano za to do obozu koncentracyjnego, co często oznaczało śmierć

Wiecej TUTAJ


Czarnek: „Polacy są największą ofiarą wojny”. Sprawdzamy: tylko wtedy, kiedy wliczyć polskich Żydów

Minister edukacji manipuluje historią, żeby uderzyć w niezależnych naukowców badających współudział Polek i Polaków w Zagładzie. Kiedy trzeba udowodnić, że Polacy cierpieli najbardziej – polscy Żydzi są nagle włączani do statystyk jako „Polacy”. 

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.