3 odpowiedzi »

 1. Podtrzymuję tezę Pani Pakulskiej. Polska od dawna powinna była posadzić w wiezieniu ludzi takich jak ta Kurek i Rydzyk

 2. Hm, bardzo zaangażowany sympatyczny młody człowiek. Niestety próbuje przemycić nieprawdziwą informację, o niezwykłej ważności Holkaustu ( nie wchodząc z resztą w szczegóły,tj. ani dla kogo, ani dla czego, ani jak). Owszem, Holokaust został przyjęty z otwartymi ramionami przez rzeczywistych władców naszego świata, ktorzy jeszcze nie tak dawno tylko bardzo kochali dzieci…
  I owszem Holokaust, za który nikt nigdy nie został ukarany, to jedna z ikon czczonych przez polityków pożądających władzy nieograniczonej w naszych tzw demokracjach, na równi z Leninem i jego ”im gorzej, tym lepiej” (nawet tego nie wymyślił sam), Stalinem czy tez innymi ”osiagnieciami” Adolfa Hitlera itp.
  Za to raz do roku elity władzy mogą wyjść na mównicę i medialnie zademonstrować zwykłym zjadaczom chleba swoją nad nimi wyższosć moralną. Bo, jak wiadomo, zwykli zjadcze chleba w sprawie pamięci o Holokaści ” culdn’t care less”.
  JH

 3. Zgadzam się z tym, że należy sprzeciwiać się antysemityzmowi i wszelkim uprzedzeniom (również wobec Polaków i innych nacji). Uprzedzenia wynikają z generalizacji, z przypisywania całej grupie wad jakiejś grupy. Ale nie zgodzę się z tym, by z antysemitami się utożsamiać. Antysemityzm nie jest racjonalnym myśleniem, bo żadna generalizacja i spiskowa teoria dziejów nie ma nic wspólnego z racjonalnym myśleniem.
  Jest szansa, by wyjść z głupoty antysemityzmu – wystarczy realnie przyjąć, że wśród nas byli i Bohaterowie i łajdacy. Wśród nas – ludzi. I Żydów i Polaków i Niemców i Ukraińców i we wszelkich nacjach i grupach.
  Holokaust nie był najwyższym osiągnięciem kultury europejskiej – był jej największą porażką i hańbą. Najwyższym osiągnięciem kultury europejskiej byli Sprawiedliwi.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.