Ciekawe artykuly

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Brudziński przeprasza za reakcję na marsz narodowców w Auschwitz. „Nie wiedziałem, jak to wygląda”

Joachim Brudziński przeprosił we wtorek wieczorem za swoją pierwszą reakcję na marsz narodowców zorganizowany przez Piotra Rybaka. Powiedział, że osoby, które zareagowały oburzeniem miały rację.
Więcej: TUTAJ


Zawartość Żyda w Polaku

Polski antysemityzm to coś, co nieodmiennie wywołuje moją wesołość. Jesteście zaskoczeni, że akurat wesołość? Już tłumaczę: praktycznie każdy Polak ma krew żydowską, a w wielu przypadkach na pochodzenie żydowskie wskazują nazwiska. To przecież prześmieszne, kiedy człowiek z nazwiskiem wskazującym na pochodzenie z Narodu Wybranego smara o genetycznie uwarunkowanej wredności Żydów.
Calosc TUTAJ

Nacjonaliści w Oświęcimiu w Dniu Pamięci: „Żydowscy najeźdźcy”, „Żydzi mordowali Żydów”

W dniu Pamięci o Ofiarach Holocaustu w Oświęcimiu i obok byłego obozu Auschwitz odbyła się manifestacja nacjonalistów. Jej organizator Piotr Rybak w wystąpieniu mówił o „walce o polskość” i „żydowskich najeźdźcach”. Skomentował to m.in. Joachim Brudziński.
 
Calosc TUTAJ

Premier: państwo polskie stoi na straży prawdy, która nie może być relatywizowana

 – Państwo polskie stoi na straży prawdy, która nie może być relatywizowana; taką obietnicę prawdy o tamtych czasach chcę tutaj złożyć – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości 74. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz. Szef rządu podkreślił, że Zagłady nie dokonali „żadni naziści, tylko zrobiły ją Niemcy hitlerowskie”.
Calosc TUTAJ

Wszczęto śledztwo ws. marszu Rybaka i nacjonalistów w Oświęcimiu  

 
Zastępca prokuratora rejonowego w Oświęcimiu Mariusz Słomka przekazał w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”, że wszczęte zostało śledztwo w sprawie niedzielnego marszu Piotra Rybaka i narodowców.  

Calosc TUTAJ


Ośmioletnia panna młoda

Według oficjalnej statystyki irańskiej co roku zawiera się 180 tysięcy małżeństw dzieci. Małe dziewczynki, zmuszone do małżeństwa, poza fizycznym maltretowaniem i seksualnym wykorzystywaniem często muszą również znosić emocjonalne maltretowanie.

Calosc TUTAJ


„Tymczasowy” prezydent Wenezueli uzyskał poparcie Australii

W poniedziałek 28 stycznia Australia dołączyła do Stanów Zjednoczonych i innych państw, które wspierają przywódcę opozycji Wenezueli Juana Guaido, jako tymczasowego prezydenta tego kraju do czasu przeprowadzenia nowych wyborów.

Calosc TUTAJ


„Zimna wojna” z nagrodą Goi! Hiszpanie uznali ją za najlepszy europejski film

Świetny prognostyk przed zbliżającym się rozdaniem Oscarów – „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego została wyróżniona hiszpańską nagrodą Goi dla najlepszego filmu europejskiego.  

Calosc TUTAJ


Izrael: w 2018 roku najwięcej ataków antysemickich od lat 90.

W 2018 roku na świecie odnotowano największą od lat 90. liczbę wystąpień antysemickich – stwierdza raport przedstawiony w niedzielę na posiedzeniu rządu Izraela w związku z Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Calosc TUTAJ


Grupa Wyszehradzka jedzie w lutym do Izraela

Premierzy Węgier, Czech, Polski oraz Słowacji przyjadą 18 i 19 lutego do Jerozolimy na pierwszy szczyt Grupy Wyszehradzkiej poza granicami państw V4 – ogłosiło dziś Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela.

Calosc TUTAJ


Antysemici Rydzyk i Kurek do zamknięcia – jest wniosek po Auschwitz

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.