Ciekawe artykuly

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

.

Żydowski Instytut Historyczny powoli otwiera się na gości w ramach odmrażania ośrodków kultury.

od 1 czerwca zapraszamy znów na wystawę stałą „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu”

Wiecej TUTAJ


Niekapitalny kapitalizm

Mieli pracować po trzy godziny dziennie i budować lepsze społeczeństwo. Zamiast tego w spadku po dogorywającym kapitalizmie pokolenie Z dostało Ziemię u progu katastrofy ekologicznej i gospodarkę, która padła ofiarą postępu. Czy receptę na lepszy świat powinien wypisać Keynes, Friedman czy Marks?

Wiecej TUTAJ


Piekło ocalonych” – Elżbieta Isakiewicz

To książka, która przypomina historie Żydów, którzy przeżyli w Polsce Holokaust. „Piekło ocalonych” to potwierdzony świadectwem wyznań ocalonych obraz relacji polsko-żydowskich w okresie II wojny światowej.
Wiecej TUTAJ

Prezenterka Hala Samir w telewizji Bractwa Muzułmańskiego Turcji: Homoseksualistów powinno się zabić – spalić żywcem, zrzucić z wysokiego miejsca lub ukamienować

Egipska prezenterka telewizyjna, Hala Samir, powiedziała 16 czerwca 2020 r. w monologu w swoim programie w Watan TV (mieszczącej się w Turcji telewizji egipskiego Bractwa Muzułmańskiego), że prorok Mahomet powiedział, iż jeśli odkryje się, że dwóch mężczyzn dokonuje aktu seksualnego, zarówno „czynny” partner, jak „bierny” partner powinni zostać zabici.

Wiecej TUTAJ


Problem z „pokojem”

Wygląda na to, że minister spraw zagranicznych Autonomii Palestyńskiej, Riad Malki popełnił „zbrodnię”. Powiedział, że Palestyńczycy są gotowi do spotkania z Izraelczykami! Dla palestyńskiego kierownictwa Izrael i administracja USA są obecnie głównymi wrogami Palestyńczyków. Nie wolno rozmawiać z żadnym przedstawicielem Izraela ani USA.

Wiecej TUTAJ


Karykatura sprawiedliwości w Międzynarodowym Trybunale Karnym?

Nie ma zbrodni i nie ma sprawy dla Międzynarodowego Trybunału Karnego do badania tych, którzy wrócili na ziemie swoich przodków, którzy są rdzennym narodem. Judea i Samaria nie są okupowanymi terytoriami.

Wiecej TUTAJ


Śledztwo w sprawie Czerwca 1956: blisko 1,5 tys. przesłuchanych osób

28 czerwca 1956 r. robotnicy Zakładów Cegielskiego, wówczas Zakładów im. Stalina, podjęli strajk generalny i zorganizowali demonstrację uliczną, krwawo stłumioną przez milicję i wojsko. Życie straciło wówczas, według ustaleń śledztwa, 58 osób.
  Wiecej TUTAJ

Festiwal Łódź Czterech Kultur 2020 pod hasłem „Przyszłość bez powrotu”

Organizowany od 18 lat festiwal jest jedną z najważniejszych kulturalnych imprez Łodzi. Prezentowane na nim wydarzenia artystyczne przez uniwersalny język sztuki odwołują się do wielokulturowych korzeni miasta, które przez lata było tyglem czterech kultur i narodowości – polskiej, żydowskiej, niemieckiej i rosyjskiej.

  Wiecej TUTAJ

Amerykańscy Żydzi i chrześcijanie oblewają egzamin swojego życia

Opiniotwórczy publicysta i autor apeluje – przede wszystkim – do rabinów, księży i pastorów, aby zwracali się do OPINII PUBLICZNEJ i WŁADZ, których obowiązkiem jest strzeżenia prawa, a czego obecnie – ze strachu – nie robią
Wiecej TUTAJ

Szymon Askenazy, ostatni z insurekcjonistów

Jedyny chyba polski historyk, od którego nazwiska pochodzi nazwa nurtu badawczego. Pisarz, bez którego nie byłoby nie tylko badań nad polską epopeją napoleońską, lecz i „Popiołów” Żeromskiego, a może i Legionów. Mija 85 lat od śmierci Askenazego.

  Wiecej TUTAJ

Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.