Uncategorized

Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 18.9 – 19.9

Pustynia Negew i Mitzpe Ramon


18 września 2020 r.od godziny 14:00 na cały Izrael nałożono generalną blokadę, która ma potrwać co najmniej trzy tygodnie. W ramach operacji „Zwycięstwo Odpowiedzialności” policja ustanowiła 38 punktów kontrolnych na głównych drogach. Wyjście z domu będzie możliwe tylko do kilometra w przestrzeni publicznej, i do miejsca pracy. Wyjątki od tego zakazu obejmują zakupy pożywienia i lekarstw, pomoc osobie znajdującej się w trudnej sytuacji lub niebezpieczeństwie, a także leczenie i demonstracje. Zgromadzenia zostały ograniczone do 10 osób w środku i 20 osób na otwartej przestrzeni. Aktywność gospodarcza ulegnie znacznemu ograniczeniu, a zamknięte zostaną restauracje, baseny, siłownie, hotele, miejsca rozrywki i rekreacji, itp.


wysocy urzędnicy systemu opieki zdrowotnej ostrzegli przed poważną sytuacją, gdyż większość społeczeństwa nie rozumie powagi obecnego zagrożenia. „Sytuacja jest o wiele poważniejsze niż to, co widzimy w wiadomościach. Personel medyczny jest wyczerpany. Nowi pacjenci wciąż przychodzą. System zdrowia jest koordynowany w chaotyczny sposób. Nie jest jasne, kto co ma robić w terenie. Każda inicjatywa zawodzi, a choroba rozprzestrzenia się w bezprecedensowym tempie. Jesteśmy bezradni. W nadchodzących tygodniach będziemy musieli obniżyć poziom opieki nad wszystkimi pacjentami szpitali. Nie mamy wyboru. Personel szpitala nie jest w stanie dźwigać już tego ciężaru. Nie chodzi o to, że pacjenci w ogóle nie będą leczeni, ale leczenie będzie poniżej standardu, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Będzie to miało swoją cenę w zdrowiu pacjentów, nie tylko wśród pacjentów z koronawirusem.”


Siły Obronne Izraela wprowadziły od północy całkowite zamknięcie terytoriów Autonomii Palestyńskiej, które będzie obowiązywać na czas wielkich świąt. Przy czym zamknięcie obecne jest na czas świata Rosz Haszana (do północy 21 września), o północy 27 września na Jom Kippur (do północy 29 września), o północy 1 października rozpocznie się blokada na Sukkot (do północy 3 października), o północy 8 października na Simchat Tora (do północy 10 października). Wyjątki będą dotyczyły przypadków humanitarnych i medycznych, pod warunkiem uzyskania odpowiedniej zgody.


Ministerstwo Zdrowia podało w piątek, że 5238 nowych przypadków zostało potwierdzonych COVID-19 przy rekordowej liczbie 153 pacjentów, o 10 więcej niż poprzedniego dnia, na respiratorach.
Istnieje 46370 osób zarażonych wirusem, 1190 z nich jest hospitalizowanych w celu leczenia, a 577 zostało opisanych jako poważnie chorych.


Katar nie ma problemu z normalizacją stosunków z Izraelem, ale nie zrobi tego przed osiągnięciem dwupaństwowego rozwiązania konfliktu izraelsko-palestyńskiego, powiedział ambasador państwa Zatoki Perskiej w USA.


Prezydent USA Donald Trump planuje podpisać dekret upoważniający go do nałożenia sankcji na każdego, kto złamie embargo na broń nałożone na Iran, które ma wygasnąć w październiku, podał Reuters, powołując się na wiele źródeł posiadających wiedzę na ten temat.


19 września 2020 r.


Grupa bojowników Hezbollah przechowała chemikalia, które mogą być użyte do produkcji materiałów wybuchowych w kilku krajach europejskich, powiedział w czwartek wysoki rangą urzędnik Departamentu Stanu, apelując do krajów Europy i innych krajów o nałożenie zakazów na tę organizację W ostatnich latach agenci Hezbollahu przenieśli azotan amonu z Belgii do Francji, Grecji, Włoch, Hiszpanii i Szwajcarii i podejrzewa się, że nadal przechowują ten materiał w całej Europie, powiedział Nathan Sales, koordynator Departamentu Stanu ds. Walki z terroryzmem.


Starszy doradca króla Bahrajnu i ministra spraw zagranicznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich Abdullah bin Zayed Al Nahyan, obaj opublikowali na Twitterze pozdrowienia Rosz ha-Szana zaledwie kilka dni po tym, jak ich kraje podpisały historyczne porozumienia normalizacyjne z państwem żydowskim. „Życzę moim przyjaciołom Yehudi (żydowskim) w Bahrajnie i na całym świecie Shana Tova” – napisał Khalid al-Khalifa, doradca dyplomatyczny króla Bahrajnu Hamada bin Isa Al Khalifa.


 


Ruth Bader Ginsburg, pierwsza Żydówka zasiadająca w Sądzie Najwyższym i niestrudzona obrończyni równości płci, zmarła w wieku 87 lat.Ginsburg, zaciekła prawniczka znana ze swojej ogromnej zaangazowania i szczerości, zmarła z powodu „powikłań raka trzustki z przerzutami” – ogłosił w piątek Sąd Najwyższy. Przeżyła wiele ataków różnych nowotworów w ciągu dwóch dekad, przysięgając, że jest wystarczająco zdrowa, aby kontynuować swoją pracę.


Susan Sandler, postępowa żydowska filantropka, powiedziała, że ​​przekazuje 200 milionów dolarów na cele sprawiedliwości rasowej w tym kraju. Sandler powiedziała w poniedziałek, że tworzy Susan Sandler Fund, aby wspierać szereg organizacji.


Izraelski dron stał się w zeszłym tygodniu pierwszym bezzałogowym statkiem powietrznym na świecie, który zdalnie wylądował na międzynarodowym lotnisku. Heron UAV z Israel Aerospace Industries wylądował na lotnisku Ben-Gurion przy użyciu technologii, która umożliwia dronom integrację w przestrzeni powietrznej wraz z długodystansowymi lotami komercyjnymi.


Koronny książę Abu Zabi i faktyczny władca Zjednoczonych Emiratów Arabskich, szejk Mohammed bin Zayed Al Nahyan, nie wziął udziału w ceremonii w Białym Domu w tym tygodniu, aby nawiązać pełne stosunki dyplomatyczne z Izraelem po tym, jak podobno był rozgniewany oświadczeniem premiera Benjamina Netanjahu, że aneksja części Zachodniego Brzegu nadal leżała na stole, wynika z piątkowego raportu.Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył, że Palestyńczycy wznowią negocjacje z Izraelem, jeśli obecny prezydent USA Donald Trump zostanie ponownie wybrany, poinformował w piątek


Efraim i inni

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. ”Postepowa filantropka zydowska Susan Sandler…”
    Smiesza mnie ci zydowscy postepowcy,tak jak smiesza tych ktorym sie podlizuja.
    Zohydzaja slowo ”postepowy ” i datuja sie chyba od tych co tanczyli wokol Zlotego Cielca, oni tez sie uwazali za postepowych

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.