Uncategorized

Dążenie IDF do poszerzenia efektywnościowej nabiera nowego naglącego pośpiechu


Odchodzący zastępca szefa sztabu IDF ostrzega przed „ciężkimi, długimi konfliktami z wieloma arenami, połączonymi z wyzwaniami wewnętrznymi”. Tymczasem siły naziemne IDF badają sposoby na zwiększenie śmiertelności.Zdjęcie w pliku: Żołnierze Sił Obronnych Izraela szkolą się do walki, co oznacza wielostronną obronę na kilku frontach jednocześnie.  Kredyt: Jednostka Rzecznika IDF.

Żołnierze Sił Obronnych Izraela szkolą się do walki, co oznacza wielostronną obronę na kilku frontach jednocześnie. 

Przetlumaczyl Sir Google Translate

W niezwykłym przemówieniu pożegnalnym wygłoszonym w niedzielę ustępujący zastępca szefa sztabu Izraelskich Sił Obronnych, gen. dyw. Eyal Zamir, wygłosił godne uwagi ostrzeżenie.

Podobnie jak przed nim zastępcy szefów sztabu, Zamir był odpowiedzialny za nadzorowanie rozbudowy sił IDF. Proces ten obejmuje nieustanne porównywanie obecnych i przyszłych zdolności wojska z możliwościami wielu wrogów Izraela w kontekście zmieniającego się środowiska bojowego. Zmiany charakteryzują się znaczącym wzrostem działań wojennych w miastach, pojawieniem się broni precyzyjnej w rękach podmiotów niepaństwowych oraz miniaturyzacją technologii, która napędza obecną rewolucję w sprawach wojskowych. .

„Możemy stanąć w obliczu ciężkiego, długiego konfliktu na wielu arenach, połączonego z wewnętrznymi wyzwaniami, obejmującymi scenariusze frontu” – powiedział Zamir. „W rezultacie istnieje potrzeba zdecydowanych zdolności, trwałości i mocnych przepisów”.

Analizując wielkość IDF, Zamir powiedział, że wojsko jest „na minimalnym progu wielkości bitwy w obliczu złożonych zagrożeń typu, z jakim mieliśmy do czynienia w ostatnich latach”.Zasubskrybuj The JNS Daily Syndicate przez e-mail i nigdy nie przegap naszych najważniejszych artykułów

Wezwał izraelski rząd do zapewnienia wystarczających „marginesów bezpieczeństwa” w postaci obecności wojsk, która jest wystarczająco duża, aby poradzić sobie z wieloma frontami jednocześnie i upewnić się, że wojsko dostosuje swoją skuteczność do przyszłej ery wojennej.

„Izrael potrzebuje zaawansowanej technologii, ale oprócz tego porządku bitwy, który osiąga masę krytyczną jakości i ilości” – powiedział.

Wezwanie Zamira może pomóc wyjaśnić, dlaczego izraelski premier Naftali Bennett i minister obrony Benny Gantz postanowili odwołać w zeszłym miesiącu plan skrócenia obowiązkowego czasu służby IDF. IDF sprzeciwił się skróceniu służby, ponieważ uniemożliwiłoby to pełne wykorzystanie zdolności, które wpaja żołnierzom podczas długich miesięcy szkolenia, co mogłoby zaszkodzić niektórym przewagom IDF.Zastępca szefa sztabu Izraelskich Sił Obronnych, gen. dyw. Eyal Zamir,

„Rozpraw się ze wszystkimi wrogami jednocześnie”

W 2019 r. Eado Hecht, badacz z Centrum Studiów Strategicznych Begin-Sadat, który analizuje teorię i historię wojskowości, powiedział JNS, że w porównaniu z wynikami z 2006 r. obecny IDF „dokonał ogromnej poprawy”.

Mimo to powiedział, że pomimo poprawy zdolności, obszary budzące niepokój pozostają i ważne jest, aby zweryfikować, czy zdolność obronna jest wystarczająco duża.

Według źródeł publicznych w 2006 r. siły Hezbollahu w południowym Libanie były równe prawdopodobnie dwóm brygadom piechoty, podczas gdy dzisiaj Hezbollah jest odpowiednikiem około pięciu dywizji piechoty pod względem względnej siły.

„Co się stanie, jeśli IDF będzie musiało walczyć z czymś więcej niż tylko Hezbollahem? Jeśli na przykład odbudowane wojsko syryjskie stanie przed nim na Wzgórzach Golan, wspierane przez siły szyickie z Iraku, Afganistanu, Pakistanu i Iranu? A w tym samym czasie Hamas zaczyna bombardować nasz front od południa? Czy IDF ma wystarczająco duży porządek bitwy, aby poradzić sobie ze wszystkimi tymi wrogami jednocześnie? zapytał Hecht.

„Musielibyśmy sami wezwać rezerwy przeciwko Hamasowi” – ​​powiedział. „Wobec mniejszego Hezbollahu w 2006 roku musieliśmy wezwać rezerwy. Od tego czasu bardzo ostro okroiliśmy rezerwy – całe dywizje i brygady zostały odwołane”.

Przynajmniej część odpowiedzi wydaje się leżeć w ważnym artykule opublikowanym w marcu tego roku przez ppłk Tzah Moshe, który służy jako szef doktryny bojowej w kwaterze głównej sił lądowych IDF.

W swoim artykule Moshe wymienia składniki, które jego zdaniem zwiększą skuteczność wszelkich przyszłych manewrów naziemnych na terytorium wroga.

Zgodnie z jego koncepcją, IDF musi budować swoje siły w sposób, który pozwoli im szybko wysłać odpowiednie jednostki na konkretną arenę, w sposób organiczny, i aby te jednostki były w stanie szybko zdemaskować wroga i uderzyć go z daleka kiedykolwiek możliwe.

W razie potrzeby jednostki muszą też być w stanie szturmować pozycje wroga w precyzyjny i zabójczy sposób.

Koncepcja Moshe umieszcza dowódcę polowego, którego nazywa „Szlomi dowódcą oddziału”, jako ostatecznego „klienta”, któremu wojsko będzie „służyło” pod względem swoich możliwości.

Podejście przedstawione przez Moshe jest częścią szerszych ram „zwycięstwa”, które szef sztabu IDF gen. broni Aviv Kochavi ogłosił na początku swojej kadencji. Został zaprojektowany, aby zrestrukturyzować IDF tak, aby mógł zniszczyć maksymalną liczbę zdolności wroga w minimalnym wymaganym czasie, przy minimalnych kosztach ludzkich i ekonomicznych.

W ramach tego podejścia wojsko nie powinno postrzegać manewrów przede wszystkim jako zadania sił lądowych, według Moshe, ale raczej jako produkt pełnej współpracy między siłami lądowymi, lotnictwem, marynarką wojenną i jednostkami wywiadowczymi.

Powiedział, że IDF musi zatem budować organizacje, które przekraczają tradycyjne granice między jego oddziałami.

Oznacza to, że myśliwiec z zaawansowanym czujnikiem będzie w stanie przelecieć nad naziemną strefą ofensywy – w drodze do odległej misji – automatycznie wykryć wrogi cel znajdujący się pod nim i przesłać dane do jednostki naziemnej odpowiedzialnej za ten obszar.

„Cały IDF musi być w stanie uderzyć wroga w sposób wielodomenowy” – podsumował. „Tylko w ten sposób będziemy w stanie zwiększyć skuteczność i śmiertelność, aby faktycznie odebrać wrogowi możliwości i zniszczyć je z dużą szybkością”.


Dążenie IDF do poszerzenia efektywnościowej nabiera nowego naglącego pośpiechu

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Izrael nie szkoli sie do walki, jednoczesnie na wszystkich granicach. Szkoli sie jednoczesnie do walki od Maroka do Indji.

    Abram

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.