Uncategorized

Krotko i zwiezle. Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 8.9 – 9.9premier Naftali Bennett przeprowadził ocenę stanu bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji w zakładach karnych. Podkreślono, że ostatnie wydarzenia mają potencjał, by wpłynąć na gwałtowną eskalację na kilku frontach. Premier powiedział, że Izrael jest przygotowany na każdy scenariusz.


Siły Obronne Izraela wieczorem przedłużyły zamknięcie terytoriów palestyńskich w Judei, Samarii i Strefie Gazy, które było wprowadzone na święto Rosz Haszana. Decyzja jest związana z poszukiwaniem zbiegłych palestyńskich więźniów.


W wypadku samochodowym na Ukrainie zginął jeden Izraelczyk, 45-letni ojciec dziesięciu dzieci z Bet Szemesz, a 4 chasydów zostało rannych. Wypadek miał miejsce na drodze prowadzącej na lotnisko w środę wieczorem po tym, jak wszyscy na pokładzie autobusu byli w drodze powrotnej z pielgrzymki do Humania.


Tel Awiw znalazł się w czołówce miast magazynu Time Out na świecie w 2021 roku, który został opublikowany w środę. Spośród 37 miast wymienionych przez magazyn, Tel Awiw zajmuje wysokie miejsce na 8. miejscu, pokonując miasta takie jak Tokio, Los Angeles, Londyn, Barcelona, ​​Sydney, Szanghaj, Buenos Aires, Dubaj i Paryż.


Izrael zastrzega sobie prawo do działania przeciwko irańskiemu programowi nuklearnemu, ostrzegł w Moskwie minister spraw zagranicznych Yair Lapid po czwartkowym spotkaniu z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem.


palestyńskie frakcje wezwały Palestyńczyków do masowych wystąpień, aby odciągnąć uwagę izraelskich sił bezpieczeństwa i pomóc w ucieczce palestyńskich więźniów.


Minister bezpieczeństwa publicznego Omer Barlev obiecał w czwartek schwytanie sześciu więźniów, którzy uciekli w poniedziałek z więzienia Gilboa o zaostrzonym rygorze, i uporanie się z niepowodzeniami, które umożliwiły ucieczkę z więzienia.


Palestyńczycy wszczęli zamieszki przy Bramie Damasceńskiej na Starym Mieście w Jerozolimie. Kamieniami obrzucono przejeżdżające samochody. Policja użyła środków do rozpraszania tłumu.


w wielu miejscach Judei i Samarii doszło do palestyńskich zamieszek. Najpoważniejsze zajścia miały miejsce w Hebronie, Betlejem, Nablusie i Kalkilii. Do punktu kontrolnego Gilboa na północy Samarii podjechał terrorysta na motorze, rzucił improwizowany ładunek wybuchowy i uciekł. Nikt nie odniósł obrażeń.


Według prof. Segal twórcy modelu predykcji koronawirusa liczba R wynosi 0,95. Ten spadek nie wynika z mniejszej liczby testów”


Ministrowie energetyki Jordanii, Egiptu, Syrii i Libanu spotkali się, aby omówić sposoby przesyłania gazu ziemnego z Egiptu do Libanu, który znajduje się obecnie w głębokim kryzysie gospodarczym.


Międzynarodowa Federacja Judo (IJF) zabroniła algierskiemu judoce Fethi Nourine i jego trenerowi Ammarowi Benkhalafowi udziału w zawodach przez 10 lat po tym, jak zawodnik wycofał się z Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020, aby uniknąć walki izraelskim przeciwnikiem.


Czy talibowie są potomkami Izraela?Praktyki Pasztunów obejmują obrzezanie w ósmym dniu i powstrzymanie się od mieszania mięsa i mleka 


Finansdepartementet har erbjudit El Al Israel Airlines Ltd. 50 miljoner dollar i bistånd


na wieży strażniczej z widokiem na miejsce, w którym sześciu terrorystów wykopało się, by uciec z więzienia Gilboa, nie było żadnego strażnika.


Przedstawiciele wielu wyznań żydowskich w Stanach Zjednoczonych wyrazili dezaprobatę dla nowego prawa w Teksasie, które prawie uniemożliwia kobiecie aborcję w stanie, zwłaszcza po szóstym tygodniu ciąży.


Zamieszki wybuchły w całej Judei, iw Samarii, w środę wieczorem, a pożary wybuchły w kilku izraelskich więzieniach, pośród rosnącego nacisku na rząd i siły bezpieczeństwa w celu znalezienia sześciu palestyńskich terrorystów, którzy uciekli do rygorze w północnym Izraelu dwa dni wcześniej.


Ambasador Izraela w Wietnamie Nadav Eshcar podpisał w czwartek porozumienie o współpracy z Komisją Rzeki Mekong (MRC).MRC jest organizacją międzyrządową, która koordynuje politykę zarządzania zasobami wodnymi pomiędzy czterema krajami, przez które przepływa rzeka Mekong – Wietnamem, Tajlandią, Kambodżą i Laosem.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.