Uncategorized

Krotko i zwiezle .Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 22.9 – 23.9 Prezydent Iranu Ebrahim Raisi, przemawiając we wtorek przez wideo na 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, wezwał do zakończenia trwających amerykańskich sankcji, opisując je jako „nowy sposób prowadzenia wojny przez Stany Zjednoczone


Tysiące osob zgromadziły się pod Ścianą Płaczu w środowy poranek na tradycyjne błogosławieństwo kapłańskie Sukkot.


W 2016 roku Harshit Godha, student biznesu, natknął się na artykuł, który zainspirował marzenie: założenie jednego z pierwszych komercyjnych sadów awokado w Indiach.


Izba Reprezentantów USA uchwaliła prowizoryczny budżet wydatków, porzucając zaplanowane przez administrację Trumpa sfinansowanie (1 mld dolarów) uzupełnienia izraelskiego systemu obrony przeciwrakietowej Iron Dome


Z okazji Dziesięciu Dni Grozy (znanych również jako Dziesięć Dni Pokuty), święta okresu między Rosz Haszana a Jom Kippur, prezydent Izaak Herzog udzielił specjalnego ułaskawienia żołnierzom IDF i narodowej służbie cywilnej, którzy popełnili wykroczenia w młodości i przebyli pełne procesy rehabilitacyjne w trakcie swojej służby


Izraelska firma zajmująca się bezpieczeństwem cybernetycznym XM Cyber, której współzałożycielem był były szef Mossadu Tamir Pardo, będzie teraz sprzedawać swoje produkty bezpieczeństwa także w Zatoce Perskiej. 


W najbliższych miesiącach Norweski Komitet Nobla zbierze nominacje dla laureatów Pokojowej Nagrody Nobla 2022. Chyba nikt bardziej nie zasługuje na taki zaszczyt niż ambasador Yousef Al Otaiba, ambasador Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Stanach Zjednoczonych, za jego rolę w ułatwianiu porozumień z Abrahamem.


Po raz pierwszy Mistrzostwa Świata Kobiet do lat 20 w piłce wodnej odbędą się w Izraelu na narodowym basenie w Instytucie Wingate.


34 kraje unikają obchodów przez ONZ kontrowersyjnej konferencji w Durbanie Izrael prowadzi bojkot wydarzeń z okazji 20 lat od szczytu w sprawie rasizmu, który Ministerstwo Spraw Zagranicznych nazywa „najgorszym międzynarodowym przejawem antysemityzmu od czasów II wojny światowej”


Król Arabii Saudyjskiej Salman bin Abdulaziz powiedział w środę Zgromadzeniu Ogólnemu ONZ, że jego królestwo wspiera wysiłki mające na celu uniemożliwienie Iranowi uzyskania broni jądrowej, ponieważ światowi przywódcy przygotowują się do wznowienia rozmów z Teheranem w celu przywrócenia paktu nuklearnego z 2015 roku.


IDF poinformował w środę, że jeden z dronów spadł na terytorium Syrii po awarii technicznej. Wojsko powiedziało, że incydent jest badany.


Ukraina zakazuje antysemityzmu nowym prawem


Minister diaspory wzywa do „długoterminowego naprawienia” więzi Izraela z Demokratami


Policja poinformowała, że ​​w środę wędrowcy na południowej pustyni Negew w Izraelu znaleźli ludzkie szczątki.


Dyrektor generalny Moderna Inc, Stephane Bancel, uważa, że ​​pandemia koronawirusa może zakończyć się w ciągu roku, ponieważ zwiększona produkcja szczepionek zapewnia globalne dostawy


Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zatwierdziła w środę dawkę przypominającą szczepionki Pfizer Inc i BioNTech COVID-19 dla osób w wieku 65 lat i starszych, wszystkich osób z wysokim ryzykiem ciężkiej choroby i innych osób, które są regularnie narażone na działanie wirusa.


Od 3 października wychowawca, który nie posiada Zielonej Przepustki, w tym trzeciej dawki szczepionki, nie będzie mógł wejść do szkół. Alternatywnie pracownik może przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa, aby dostać się do instytucji edukacyjnych.


około 8 tys. Żydów zgromadziło się przy Zachodnim Murze w Jerozolimie na ceremonii błogosławieństwa kapłańskiego, które w tym roku zostało podzielone na dwa dni.


Izby Reprezentantów USA przyjęła pod obrady projekt ustawy zapewniającej Izraelowi 1 mld dolarów na uzupełnienie systemu obrony przeciwrakietowej Iron Dome. Usunięcie tego wsparcia doprowadziło Republikanów do określenia Demokratów jako antyizraelskich, pomimo długiej tradycji wspierania Izraela w Kongresie. Republikanie zagrozili, że zagłosują przeciwko budżetowi państwa, jeśli zostanie wstrzymana ta pomoc dla Izraela.

Izraelski startup Cybellum zajmujący się cyberbezpieczeństwem pojazdów ogłosił w czwartek, że zostanie przejęty przez LG Electronics. LG obejmie około 64% udziałów w spółce technologicznej o wartości 140 mln USD. 


Algieria zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla wszystkich samolotów marokańskich, poinformowała w środę prezydencja w ostatnim sporze między tymi dwoma krajami, głównie o Saharę Zachodnią.


Nominowany przez prezydenta USA Joe Bidena na ambasadora w Izraelu Thomas Nides zapewnił w środę senacką komisję spraw zagranicznych, że popiera zaopatrzenie izraelskiej żelaznej kopuły. 


Abdullah II wzywa do utworzenia państwa palestyńskiego na liniach z 1967 r. we wcześniej nagranej wiadomości wideo do Zgromadzenia Ogólnego ONZ


Założyciel i dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg i jego żona Priscilla Chan przekazują 1,3 miliona dolarów 11 organizacjom żydowskim, 


Po raz pierwszy od podpisania Porozumień Abrahamowych Izrael i trzej jego nowi partnerzy regionalni – Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn i Maroko – wydali wspólne oświadczenie na posiedzeniu Rady Praw Człowieka ONZ w Genewie Środa.Oparte na rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 1325 w sprawie kobiet i bezpieczeństwa w oświadczeniu podkreślono znaczenie wpływu kobiet na kwestie praw człowieka, pokoju, zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa oraz wezwano państwa członkowskie do włączenia kobiet w procesy pokojowe i zapobieganie konfliktom.


Dwupartyjna grupa senatorów przedstawiła w czwartek ustawę wzywającą Unię Europejską do pełnego uznania Hezbollahu za organizację terrorystyczną.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.