Uncategorized

Krotko i zwiezle.Wiadomosci z Izraela dzien po dniu 15.11 – 16.11


rada bezpieczeństwa narodowego wydała ostrzeżenie przed podróżami do Turcji. Ostrzeżenie jest związane ze wzrostem poziomu zagrożenia atakami terrorystycznymi na cele turystyczne w Turcji.


rząd zatwierdził nowy plan inwestycyjny dla południowego Izraela. Jego celem jest zachęcenie Izraelczyków do przeprowadzki na Negew w ramach operacji przenoszenia baz wojskowych Sił Obronnych Izraela na południe. Inwestycje wyniosą 500 mln szekli.


ministerstwo zdrowia oglosilo, że ze względu na pogorszenie się sytuacji epidemiologicznej, wkrótce mogą zostać wstrzymane podróże lotnicze izraelskich turystów do kilku krajów w Europie. Obecnie Holandia i Austria są zdefiniowane jako „kraje pomarańczowe”.


Dwóch mężczyzn z Rahat odniosło rany kłute w ogromnej bójce, która wybuchła między dwiema rodzinami przed szpitalem Soroka w Be’er Sheva Policja aresztowała 14 podejrzanych .


USA zaczynają rozumieć, że Iran nie jest zainteresowany osiągnięciem porozumienia Specjalny wysłannik USA do Iranu, Robert Malley, miał spotkać się z Yairem Lapidem w celu omówienia zagrożenia ze strony Iranu.


Kolumbia poinformowała w niedzielę, że monitoruje tam działalność organizacji Hezbollah, oskarżając ją o prowadzenie działalności przestępczej


Turyści z rosyjską szczepionką Sputnik mogą wjechać do Izraela od przyszłego miesiąca


Minister spraw wewnętrznych spotka się z sekretarzem bezpieczeństwa wewnętrznego USA, omówi program zniesienia wiz: istnieje realna szansa na sukces.


Szef Izraelskiej Agencji Bezpieczeństwa (Shin Bet) Ronen Bar udał się w niedzielę do Kairu na czele izraelskiej delegacji, aby spotkać się z urzędnikami egipskiej ochrony.


Magazyn World Biz  wybrał dwóch izraelskich dyrektorów generalnych — Hamutala Yitzhaka z Else Nutrition  i Shahara Fogela z  Rookout — do odebrania nagród „Top 100 Innovation CEO” na rok 2021.


Fundación HispanoJudía (FHJ) i Centro Deportivo Israelita de México (CDI) zorganizowały miesięczną serię wydarzeń z okazji 500-lecia obecności Żydów w Meksyku.


Siły Obronne Izraela zmieniły przepisy dotyczące użycia ostrej amunicji oraz otwarcia ognia przeciwko przemytnikom i osobom podejrzanym o kradzieże w bazach wojskowych. Nowe przepisy pozwolą żołnierzom na użycie siły przeciwko złodziejom w bazach wojskowych i wzdłuż granic państwa.


W zeszłym tygodniu Serbia otworzyla w Jerozolimie swoje biuro ds. innowacji i handlu na znak rozkwitających więzi biznesowych — i możliwej odnowy więzi politycznych.

Naftali Bennett nazwał swojego indyjskiego odpowiednika Narendrę Modi „najpopularniejszą osobą w Izraelu”, która „ponownie rozpoczęła stosunki między Izraelem a Indiami, które są wyjątkowym związkiem między dwiema cywilizacjami. 


Izraelski parlament ma przyjąć specjalną rezolucję, w której potępi stosowanie określenia „polskie obozy śmierci”


Izraelski minister obrony Benny Gantz planuje odwiedzić Maroko 24 listopada, poinformowało w poniedziałek izraelskie Ministerstwo Obrony. Tam oczekuje się, że podpisze umowę o obronie między dwoma krajami


Rząd Południowej Afryki wycofał swoje poparcie dla uczestnika konkursu „Miss Universe”, który odbędzie się w przyszłym miesiącu w kurorcie Ejlat, ponieważ odmówiła podporządkowania się bojkotowi Izraela,


Ambasador USA przy ONZ Linda Thomas-Greenfield spotkała się w poniedziałek z czołowymi urzędnikami izraelskimi, w tym z premierem Naftali Bennettem.


Dowódca izraelskich sił powietrznych po raz pierwszy odwiedził Zjednoczone Emiraty Arabskie w zeszłym tygodniu, poinformował w niedzielę IAF.

Gen. dyw. Amikam Norkin wziął udział w Międzynarodowej Konferencji Szefów Sił Powietrznych w Dubaju (DIAC), która zgromadziła dowódców sił powietrznych z całego świata i Bliskiego Wschodu. W ramach konferencji Norkin wziął również udział w Dubai Airshow .


Ambasador Izraela w Stanach Zjednoczonych Michael Herzog oficjalnie objął urząd w poniedziałek, zastępując Gilada Erdana, który pozostanie ambasadorem Izraela przy ONZ.


izraelscy żołnierze udaremnili próbę przemytu broni na granicy z Jordanią. Zatrzymano 2 osoby, przy których znaleziono osiem pistoletów, dwa karabiny Kałasznikowa i karabin automatyczny M-16. Zatrzymani to Palestyńczycy.


jednostka specjalna izraelskiej policji granicznej wkroczyła do Nablusu w środkowej części Samarii i aresztowała 2 Palestyńczyków poszukiwanych za działalność terrorystyczną.


amerykański konglomerat technologiczny Meta Platforms nawiązał współpracę z izraelską firmą Inomize w celu opracowania zaawansowanych chipów dla przyszłej technologii wirtualnej rzeczywistości.


Dyrektor Izraelskiej Agencji Bezpieczeństwa (Shin Bet) Ronen Bar spotkał się w zeszłym tygodniu z przywódcą Autonomii Palestyńskiej Mahmoudem Abbasem w Ramallah, poinformowały we wtorek izraelskie media. głównym punktem spotkania były próby Hamasu, by zwiększyć swoje wpływy i zdestabilizować Judeę i Samarię .


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.