Uncategorized

Fundacja Shalom

ZAPRASZAMY

Koncert Andrzejkowy

JOSE TORRES & HAVANA DREAMS

28 listopada, godz. 19.30

29 listopada, godz. 19.30

Teatr Żydowski

im. Estery Rachel i Idy Kamińskich

Chanuka 5773

9 grudnia

 godz. 16.00

Plac Grzybowski

godz. 18.00

“Dla mnie bomba”

Teatr Żydowski

im. Estery Rachel i Idy Kamińskich

 Warszawa

*********************************************************************************************************

Andrzejki z Jose Torresem & Havana Dreams

Wodzirejem i przewodnikiem będzie znany kubański Artysta JOSE TORRES obecny od ponad 25 lat na polskiej scenie muzycznej. Zabierze on publiczność w świat gorących kubańskich rytmów i niezwykłych opowieści z Hawany. Jednoczęściowy, półtoragodzinny koncert przypomni standardy muzyki kubańskiej jak „Dos Gardeńas para Ti ”, „Chan Chan” znane w Polsce z Buena Vista Social Club czy „Besame mucho” i „Guantanamera”, piosenki, które publiczność zwykle ochoczo śpiewa wraz z Artystami podczas każdego koncertu. W programie udział biorą kubańscy i polscy muzycy projektu HAVANA DREAMSJuan Carlos Hechavarria Leon, zwany słowikiem kubańskiej piosenki oraz Maria Gladiz, Filip Torres, Tomasz Torres, Grzegorz Turczyński, Fernando del Rio Torres i Hector del Rio Torres.
Rezerwacja biletów w kasie Teatru, tel. (22) 850 56 56

Zapraszamy na Chanukę 5773

Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich, Muzeum Historii Żydów Polskich oraz Fundacja Shalom zapraszają 9 grudnia o godz.16.00 na Plac Grzybowski na spotkanie chanukowe wszystkich warszawiaków, całe rodziny, szczególnie rodziców z dziećmi. Ten niezwykły wieczór rozpocznie Jakub Skrzypczak, który opowie o historii święta świateł. Następnie wspólnie zapalimy świeczkę na chanukiji. Później na Placu Grzybowskim odbędzie się pokaz wizualizacji świetlnych (animacji i iluminacji), które powstały na warsztatach  dla gimnazjalistów, prowadzonych przez Sylwestra Łuczaka. Po tym świetlnym widowisku w koncercie  chanukowym wystąpią aktorzy Teatru Żydowskiego. Nie może zabraknąć również tradycyjnego  poczęstunku, na którym królować będą przepyszne latkes (placki ziemniaczane) i pączki.
Równocześnie w Teatrze Żydowskim będzie prowadzona akcja na rzecz Bazy Dawców Komórek Macierzystych (Fundacji DKMS).
Ostatnią atrakcją wieczoru chanukowego będzie spektakl “Dla mnie Bomba” w reżyserii Gołdy Tencer, który rozpocznie sie o godz. 18.00 na dużej scenie Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich.
Wkrótce opublikujemy więcej szczegółów dotyczących obchodów tegorocznego “święta świateł”.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.