Uncategorized

Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Polsce

 Zapraszamy do zapoznania się z albumem „Ochrona dziedzictwa żydowskiego w Polsce”, wydanym z okazji 10-lecia Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu Ministra Spraw Zagranicznych RP, udzielonemu w ramach programu „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2012”. Partnerami projektu są Taube Foundation for Jewish Life and Culture i Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce.

album_okladka (1)


Album „Ochrona dziedzictwa żydowskiego w Polsce” prezentuje najważniejsze i najbardziej spektakularne działania na rzecz zachowania zabytków kultury żydowskiej ostatniej dekady poprzez ukazanie osiągnięć Fundacji na przestrzeni lat 2002-2012. W albumie zaprezentowane zostały najbardziej imponujące działania Fundacji: rewitalizacja renesansowej synagogi w Zamościu, remont synagog w Kraśniku i odnowienie wielu cmentarzy żydowskich z terenu całej Polski. W ramach projektu odbędzie się też promocja i dystrybucja albumu, który dotrze do Żydów na całym świecie.

Projekt jest współfinansowany przez Ministra Spraw Zagranicznych RP w ramach programu „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2012”.

 

Album można obejrzeć w wersji elektronicznej tutaj:

http://fodz.pl/download/album_fodz_www.pdf

 Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego

Pytania prosi sie kierowac na adres

fodz@fodz.pl

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.