Ciekawe artykuly

Aktualne artykuly zebral Adam Mer


 
Gdzie są granice zamykania oczu na zbrodnie ?
Pokój w Syrii, pół miliona zabitych, ale walki wybuchają dalej, miliony rannych, miliony bez domów, Ameryka ma inny problem, przerażają ją domy, muszą wzmocnić tych, którzy mordują, to jest ich recepta na pokój.
Calosc TUTAJ

Rok sukcesów Putina
Władimir Putin podsumował mijający rok. Tym razem to bardzo ważna konferencja,bo Putin triumfuje i z nadzieją patrzy na przyszłość. Warto wsłuchać się w jego słowa, bo są w nich ukryte plany Rosji na przyszły rok i groźba nowych linii konfrontacji.
Calosc TUTAJ

Prof Maria Janion kończy 90 lat

Maria Janion – historyk literatury, krytyk literacki, znawczyni polskiego i europejskiego romantyzmu, profesor Instytutu Badań Literackich PAN, autorka kilkunastu książek, które zmieniły oblicze polskiej humanistyki, kończy w sobotę 24 grudnia 90 lat.

Po przełomie 1989 roku polski kult cierpienia zaczęła postrzegać, jako mentalny balast, z którego nie sposób się otrząsnąć. Janion, która widziała zburzoną Warszawę, daleka jest od gloryfikacji Powstania Warszawskiego, żałuje też, że polski Kościół tak słabo zaangażował się w refleksję na temat losu polskich Żydów podczas okupacji.

Calosc TUTAJ


 

Prof. W. Roszkowski: Traktuję Ewangelię jako źródło historyczne
Traktuję Ewangelię jako źródło historyczne, bo jej autorzy znali przebieg wydarzeń. Mateusz i Jan byli świadkami, a Marek i Łukasz znali je z drugiej ręki – mówi PAP prof. Wojciech Roszkowski, autor książki „Świat Chrystusa”, która ukazała się właśnie na rynku księgarskim.
Calosc TUTAJ

Powstała strona informująca o miejscach martyrologii Romów

Badacze z Muzeum Okręgowego w Tarnowie uruchomili internetową bazę miejsc pamięci związanych z zagładą Romów w czasie II wojny światowej. Na specjalnej stronie umieszczono informacje o 66 zinwentaryzowanych i udokumentowanych miejscach w Polsce i za granicą.

Calosc TUTAJ

 


Prawdziwe nielegalne osiedla

 

Kiedy społeczność międzynarodowa nieustannie ostro potępia Izrael za budowanie osiedli żydowskich, Palestyńczycy bez hałasu zajmują się konstrukcją na wielką skalę całych dzielnic w wielu częściach Zachodniego Brzegu i Jerozolimy. Poza przymykaniem oczu na palestyńskie projekty budowlane, Zachód wyraźnie pomija zasadniczą różnicę między tymi dwoma działaniami: podczas gdy budowa osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie od dawna jest prowadzona w ramach prawa i zgodnie z właściwymi pozwoleniami wydawanymi przez odpowiednie władze, budowy palestyńskie są nielegalne pod każdym względem.

Calosc TUTAJ

 


„Allahu, zabij odrażających chrześcijan”

Przez cały sierpień odbywał się pokaz islamskiej nienawiści do chrześcijan. Wkrótce po zabiciu 80-letniego księdza katolickiego we Francji przez muzułmanów, którzy wtargnęli do jego kościoła podczas mszy, 16-letni muzułmanin, syn duchownego islamskiego żyjącego w Belgii, nagrał film wideo i zamieścił go na mediach społecznościowych. Na filmie idzie główną ulicą belgijskiego miasta Verviers podczas ramadanu i modli się do Allaha: „Allahu, zabij podłych chrześcijan. Allahu, zabij ich do ostatniego….” Według ministra imigracji, Theo Franckena:

Calosc TUTAJ

 


Holenderska spirala śmierci

Kraj, w którym najodważniejszy filmowiec został zamordowany przez islamistę; którego najodważniejsza imigrantka, ścigana przez fatwę, wyjechała do USA; którego karykaturzyści muszą żyć pod ochroną, powinien pomyśleć dwa razy zanim skaże za „mowę nienawiści” członka parlamentu, którego uwagi o islamie zmusiły do życia od ponad dziesięciu lat pod 24-godzinna ochroną. Biedny Erasmus! Holandia nie jest dłużej bezpieczną przystanią dla wolnomyślicieli. Jest mrocznym koszmarem dla wolności słowa.

Calosc TUTAJ

 


Henry Kissinger będzie doradzał Trumpowi ws. polityki zagranicznej

Henry Kissinger, były sekretarz stanu USA będzie doradcą Donalda Trumpa w sprawach polityki zagranicznej. Jednym z jego zadań będzie opracowanie planu ustabilizowania sytuacji na Ukrainie. Komentatorzy obawiają się, że może on być skłonny do ustępstw wobec Rosji.
Calosc TUTAJ

Tu się zacznie trzecia wojna światowa

Wiadomo, że III wojna światowa ma się zacząć na Łotwie. Tak twierdzi wielu przepowiadaczy.

Pojechałem to sprawdzić na miejscu.
Calosc TUTAJ

Erdogan zawiera pokój i zgrzyta zębami

 Nowoczesna Turcja nigdy nie była tak oderwana od swoich zachodnich sojuszników jak obecnie. Jej islamistyczny prezydent, Recep Tayyip Erdogan, oskarżył niedawno Zachód o pomaganie Państwu Islamskiemu Iraku i Syrii (ISIS). Dowody? Ponieważ, jak powiedział, ISIS walczy bronią zachodnią – nie dodając oczywiście to, że broń była przechwycona lub ukradziona.
Calosc TUTAJ

W Krakowie odsłonięto tablicę upamiętniającą Tadeusza Pankiewicza
Tablicę upamiętniającą Tadeusza Pankiewicza, farmaceuty, który podczas niemieckiej okupacji pomagał Żydom w krakowskim getcie, odsłonięto w czwartek na ścianie dawnej Apteki pod Orłem przy pl. Bohaterów Getta w Krakowie.

Calosc TUTAJ

 


Nowe arcydzieło Jima Jarmuscha

30 grudnia do kin w całej Polsce trafi „Paterson„. Nowy film Jima Jarmuscha ubiegał się w tym roku o Złotą Palmę festiwalu w Cannes.
Calosc TUTAJ

 

Od czego zależy, ile alkoholu możemy wypić?

To nasi zwierzęcy przodkowie przekazali nam gen, dzięki któremu możemy pić alkohol. Szkoda, że ten gen nie zdążył się udoskonalić jeszcze bardziej, bo moglibyśmy pić do woli i bez kaca.

Dziś też wiemy, że alkohol może korzystnie wpływać na nasze zdrowie. Kardiolodzy przekonują, że flawonoidy zawarte przede wszystkim w czerwonym winie poprawiają stan naczyń krwionośnych i powstrzymują rozwój miażdżycy. Onkolodzy zachwycają się taniną, nadającą winu cierpki smak, bo wymiata ona z organizmu związki, które mogłyby uszkadzać komórki i przez to prowadzić do nowotworu. Nefrolodzy zaś cenią moczopędne właściwości piwa i zalecają picie go w celu rozpuszczenia kamieni nerkowych. Wszyscy specjaliści zgodnie też podkreślają, że zdrowiu służą jedynie umiarkowane ilości alkoholu, np. dwa kieliszki wina dla mężczyzn i jeden dla kobiet dziennie wypite podczas posiłku. Więcej drinków szkodzi, ostrzegają.

Calosc TUTAJ

Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.