Polityka

Armia Hezbollahu pręży mięśnie w Syrii

Uzbrojeni w najnowocześniejszą  amerykańską broń, doświadczeni w boju podczas wojny w Syrii, finansowani z Iranu, nie są już tylko szyicką milicją w Libanie, są regularną armią, operującą na terenie kilku państw i swobodnie przekraczającą granice.

hitzbolah13 listopada 2016 r. Hezbollah obchodził doroczny Dzień Męczenników zorganizowaniem swojej pierwszej parady militarnej w mieście syryjskim Al-Kusajr, które Hezbollah zdobył w 2013 r. po długiej i krwawej bitwie z siłami rebelianckimi, a które od tego czasu stało się głównym symbolem zaangażowania tej organizacji w wojnę syryjską u boku reżimu Assada.  W paradzie wzięły udział setki wojowników w mundurach wojskowych, czołgi, amerykańskiej produkcji pojazdy opancerzone M113, działa, karabiny maszynowe i pułk pancerny. Maszerowała także dywizja Al-Radwan, składająca się z około 10 tysięcy żołnierzy z “sił interwencyjnych” i “sił specjalnych” Hezbollahu, którzy walczą w Syrii i stanowią szpicę tej organizacji z tym kraju

Organizując tę paradę w tym czasie i w tym miejscu Hezbollah informował swoich rywali w całym regionie. że jest obecnie potężną siłą militarną, która potrafi opanować tereny poza granicami Libanu. Parada istotnie spowodowała olbrzymie poruszenie wśród zwolenników Hezbollahu, jak również wśród przeciwników tej organizacji.
Calosc TUTAJ

Kategorie: Polityka

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.