Polityka

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Izrael wybrał rakiety przeciwlotnicze dla przyszłych korwet

Koncern IAI (Israel Aerospace Industries) otrzymał zamówienia na dostarczenie systemu rakietowego Barak 8 dla najnowszych, izraelskich korwet Sa’ar 6. System Barak 8 staje się w ten sposób jednym z najczęściej kupowanych, nieamerykańskich rozwiązań tego rodzaju na świecie.
Calosc TUTAJ

Szwecja w kolejnych odmętach paranoicznych teorii. To Ruscy, albo prawicowcy podpalają samochody w całym kraju

Po tym jak szwedzkie władze skompromitowały się komentarzami i działaniami w sprawie masowo palonych samochodów, przyszedł czas znalezienie winnych. To mogli być Rosjanie, albo prawicowi ekstremiści – twierdzą szwedzcy lewacy.

Na początku tygodnia w kilku szwedzkich miastach w jednej skoordynowanej akcji spalono około 100 samochodów. Do zdarzeń doszło w dzielnicach zamieszkanych głównie przez imigrantów i w tzw. non go zonach – miejscach, gdzie praktycznie szwedzkie państwo przestało funkcjonować.

Calosc TUTAJ


Lewacy i Demokraci oskarżają go o rasizm, a Trump bije rekordy popularności wśród czarnoskórych Amerykanów i odzyskuje ich głosy dla Republikanów
Firma badawcza Rasmussen podała, iż notowania popularności Trumpa wśród amerykańskich murzynów sięgają 36%. W ciągu roku wzrosły niemal dwukrotnie.

Rok temu o tej samej porze prezydent Stanów Zjednoczonych miał 19% poparcia wśród czarnoskórych Amerykanów. W ciągu 12 miesięcy ono się niemal podwoiło.

Calosc TUTAJ


Nie żyje Królowa gospel i soulu. W wieku 76 lat zmarła Aretha Louise Franklin 

Aretha Franklin zwana „królową soulu” zmarła w czwartek w wieku 76 lat – poinformowała jej przedstawicielka Gwendolyn Quinn. Przyczyną śmierci był rak trzustki.

Aretha Louise Franklin była córką Clarencea LaVaughna Franklina, baptystycznego kaznodziei i obrońcy praw człowieka, oraz Barbary pianistki i wokalistki.

Calosc TUTAJ

W Białymstoku upamiętniono 75. rocznicę wybuchu powstania w tamtejszym getcie

W Białymstoku odbyły się w czwartek – 16.08.2018 – uroczystości związane z 75. rocznicą wybuchu powstania w tamtejszym getcie. Trzeba wyciągać wnioski z tragicznych wydarzeń sprzed lat, działać na rzecz tolerancyjnego, otwartego i uczącego się z przeszłości społeczeństwa – podkreślali uczestnicy tych obchodów.

Calosc TUTAJ
Słabo uzbrojonych powstańców było trzystu; Niemców, dysponujących czołgami i samolotami, dziesięć razy więcej. Główne walki w getcie toczyły się 16 sierpnia 1943 roku, w kolejnych kilku dniach broniły się już tylko pojedyncze punkty oporu.

Izrael to cud naszych czasów! – mówi prezes PiS na imprezie fundacji From The Depths Jonny’ego Danielsa.


Erdoğan i Trump. Dwóch groteskowych narcyzów rozwala świat

Dawne bariery powstrzymujące wzrost napięcia amerykańsko-tureckiego już nie działają, a – co gorsza – obaj prezydenci są narcystyczni i impulsywni. Mogą wdać się w dalszą rywalizację, o katastrofalnych konsekwencjach. Tyczy się to zwłaszcza Erdoğana, który konstytucyjnie nie musi już liczyć się z nikim” – ostrzega Konstanty Gebert. Zyskują Rosja i Chiny

Calosc TUTAJ


Gorzów -Tablica upamiętni landsberskich Żydów

Jeszcze w sierpniu zostanie wykonana i u zbiegu ulic Zaułek i Spichrzowa odsłonięta tablica pamiątkowa, mająca uczcić pamięć społeczności żydowskiej i istnienie w naszym mieście synagogi.
Tablica to efekt ugody; Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP zrzeka się w niej roszczeń wobec nieruchomości, na których przed II wojną światową znajdowały się synagoga oraz budynek domu gminnego (Zarządu Gminy Synagogalnej) w zamian za wniesienie – na koszt Miasta – tablicy upamiętniającej żydowskich mieszkańców Landsberga.
Calosc TUTAJ

Jazydka, która uciekła z niewoli Państwa Islamskiego, spotkała swojego oprawcę w Niemczech. „Wiedział o moim obecnym życiu wszystko”

Młoda Jazydka, Ashwaq, została porwana przez ISIS w 2014 roku, po czym trafiła na targ niewolnic seksualnych. Tam została kupiona za 100 dolarów przez Abu Humama, członka Państwa Islamskiego, u którego w niewoli pozostawała przez kilka miesięcy. Teraz spotkała swojego oprawcę w Niemczech.

Calosc TUTAJ

Nauczycielka islamu radzi mężczyznom. „Masz problem z pożądliwością? Kup sobie chrześcijańską niewolnicę”

Salwa el-Matayri, która naucza w Kuwejcie prawa kanonicznego, radzi mężczyznom, aby dla rozładowania napięcia seksualnego kupowali sobie chrześcijańskie niewolnice. Wtedy nie będzie to zdradą żony ani grzechem.

 Calosc TUTAJ

Najważniejsza polska bitwa w dziejach świata. Jak udało się odeprzeć bolszewików spod Warszawy w sierpniu 1920 roku?

Ta batalia zadecydowała o losach II Rzeczypospolitej. To dzięki niej zyskaliśmy dwie dekady niepodległego bytu. Jak Polakom udała się rzadka w historii światowej wojskowości sztuka odparcia walnego natarcia rosyjskiej armii?

Calosc TUTAJ


Ponad 140 milionow razy wysluchano to wykonaniepiosenka, wykonanie, opracowanie, to rewelacja, odpływam w marzenia…..


Sissel Kyrkjebø – O mio babbino caro – 2018
Sissel makes this Norwegian proud!!! Such a gorgeous voice.

Kategorie: Polityka, Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: