Ciekawe artykuly

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Jan Paweł II wiedział o pedofilii w Kościele. Mógł ukręcić łeb tej hydrze. Dlaczego tego nie zrobił?

Walcząc z pedofilią w kościelnych szeregach, trzej ostatni papieże stosowali różne taktyki. Jan Paweł II używał kropidła, które nic nie pomogło, Benedykt XVI miotły, którą złamał, a Franciszek zębów, które sobie łamie.

Calosc TUTAJ


Myślałem: zobaczę komunę. Kibuc mnie jednak zaskoczył

Żydzi z Chacerim wydarli ziemię pustyni i stworzyli koncern. Nie mając nic, mają wszystko. W końcu za 2 mld dol. można wiele zrobić.

Calosc TUTAJ


Prof. Leociak: Sen o Bezgrzesznej. Rząd PiS patrzy na stosunki polsko-żydowskie

zeraźliwie silny jest opór przed przyjęciem doświadczenia Zagłady. Nie chcemy się do niego zbliżyć. Moglibyśmy osmalić sobie włosy, rzęsy, poparzyć palce. Będziemy więc Holokaust tak długo cukrować, aż nabierze aromatu naszego bohaterstwa i naszej niezłomności

Rok 2018 przyniósł wzmożenie partyjno-państwowej propagandy „na odcinku” Zagłady Żydów i stosunków polsko-żydowskich podczas okupacji. Działania władz, mające na celu porządkowanie i dyscyplinowanie polskiej pamięci, odbiły się szerokim echem na trzech kontynentach.

Calosc TUTAJ


Izrael pozwala na leczniczą marihuanę

Parlament Izraela jednomyślnie przyjął ustawę zezwalającą na eksport marihuany wykorzystywanej w celach leczniczych. Zatwierdzenie nowego prawa przez rząd – ostatni krok wymagany do wejścia ustawy w życie – uważany jest za formalność – podała agencja Associated Press.

Calosc TUTAJ


Polak na polecenie rządu ratował Żydów od Holokaustu. Świat się o tym nie dowiedział

Aleksander Ładoś – o to nazwisko trzeba uzupełnić podręczniki historii. To polski dyplomata, który stworzył precyzyjny mechanizm ratowania Żydów z Holokaustu. Choć Ładosiowi udało się ocalić około 400 żyć, świat o nim nie usłyszał. DGP jako pierwszy krok po kroku opisuje sposób jego działania.

Calosc TUTAJ


„Żydzi polscy nie byli postrzegani jako przynależący do narodu polskiego”

Muzeum Warszawskiego Getta to nowy projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który budzi wiele kontrowersji wśród historyków i badaczy zajmujących się tematem Zagłady. O tym, jak jest postrzegany, rozmawiamy z prof. Havi Dreifuss, jedną z najważniejszych badaczek Holokaustu w Europie Wschodniej, kierującą w Jad Waszem Centrum Badań nad Holokaustem w Polsce, wykładającą na uniwersytecie w Tel Awiwie.

Calosc TUTAJ


Atmosfera pojednania na herbie Kolbuszowej. Dwie ręce splecione ze sobą w serdecznym uścisku, nad nimi złoty krzyż, pod nimi srebrna gwiazda Dawida. To nawiązanie do dwóch społeczności religijnych zamieszkujących niegdyś równocześnie miejscowość – katolików i żydów

Calosc TUTAJ 

 


Wstrząsające grafiki w Sztolniach Walimskich

Grafiki prezentujące piekło niemieckich obozów koncentracyjnych, autorstwa węgierskiego Żyda, Imre Hollo, zaprezentowano na stałej wystawie w Sztolniach Walimskich. To świadectwo cierpienia i codziennego życia w obozach w Auschwitz i filii obozu Gross-Rosen w Górach Sowich. Kopie unikatowych rysunków udostępniło Muzeum Narodowe w Budapeszcie.

Calosc TUTAJ

 


Pieronek: Holokaust? „Żydowski wymysł”

Mocna wypowiedź krakowskiego biskupa na temat zagłady Żydów w II wojnie światowej. „Shoah to taki żydowski wymysł” – stwierdził Tadeusz Pieronek w rozmowie z włoskim portalem. Dodał też, że tragedia Holokaustu jest wykorzystywana przez Żydów do propagandy. Za ciężkie pieniądze.

Calosc TUTAJ


Wełniane kalesony Rudolfa Hessa. Dlaczego brytyjski wywiad tak bardzo się nimi interesował?

Dobre chęci to nie wszystko. Przekonał się o tym Rudolf Hess, który postanowił na własną rękę skrócić II wojnę światową. Jego sekretna misja do Wielkiej Brytanii okazała się spektakularną klapą. Nie dość, że wylądował w szpitalu psychiatrycznym, to jeszcze brytyjscy szpiedzy zabrali mu… kalesony

Calosc TUTAJ


 

Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.