Filmy i ksiazki

Rafał Betlejewski – Betlej

Przyslala Marousia Ludwika Korolczyk


”Nazistowskie klamstwa polskiej prawicy – STOP!”

 

 

Polska prawica podchwytuje nazistowskie kłamstwa i powtarza je jak swoje. Czemu? Rozmawiam o tym z ocaleńcem z getta warszawskiego panem Józefem Sznajerem.

”Rocznica polskich bohaterów. Żydów.”

Kategorie: Filmy i ksiazki

3 odpowiedzi »

 1. Niektórzy badacze do dziś się zastanawiają, dlaczego np. transport kolejowy do obozów zagłady działał bez szwanku. Do Sobiboru od pewnego momentu prowadziła tylko jedna linia kolejowa na trasie Chełm – Włodawa, nawet nie podwójna. Dlaczego nie dokonano sabotaży?

  ​Z Wikipedii – „​​Powstanie w Getcie Warszawskim” :

  21kwietnia1943
  ​”Część żołnierzy ŻZW broniących pl. Muranowskiego postanowiła wydostać się tego dnia z getta, aby zgodnie z wcześniejszym planem przejść do partyzantki w lasach pod Warszawą, i tam dalej walczyć. Przeszli oni wykopanym wcześniej tunelem z pl. Muranowskiego na stronę „aryjską”, skąd umówiony oddział polskiej organizacji podziemnej „Miecz i Pług” miał ich przerzucić do lasu pod Otwockiem. Powstańcy zostali jednak przez „Miecz i Pług” wydani Niemcom, którzy zaatakowali ich na drodze pod Otwockiem. ​​Cały oddział ŻZW zginął tam w walce[25][26].”
  (Żydowski Związek Wojskowy, ŻZW)

  Tak niektorzy​ Polacy pomagali Niemcom Zydow mordowac !

 2. Tomasz Żukowski “Wielki retusz. Jak zapomnieliśmy, że Polacy zabijali Żydów”, wyd. Wielka Litera

  Żukowski pokazuje, że nie ustajemy w wysiłkach “wielkiego retuszu” naszych dziejów. Jego książka jest odkrywczym lustrem, w którym powinniśmy się przejrzeć. Problem w tym, że nie zajrzą do niej ci, którym najbardziej by się to przydało.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.