Uncategorized

GŁUPOTA CZY ANTYSEMITYZM ? TO I TO!

Jerzy Klechta

 


 

Po raz n-ty poruszam temat , a nawet po raz n-ty do kwadratu. Chodzi o mienie pożydowskie znajdujące się w Polsce.

Po pierwsze: to nie Izrael jest autorem słynnej amerykańskiej ustawy nr 447.

Po drugie: protesty przeciwko ustawie 447 na nic się zdadzą a jedynie pogorszą stosunki polsko-żydowskie i polsko-izraelskie.

Upieranie się przy stanowisku, że własność żydowska znajdująca się w Polsce nie jest własnością żydowską jest tak absurdalna jak twierdzenie, że słońce kręci wokół ziemi. Jeden z prawicowych polityków ogłosił, że osoby wyznania mojżeszowego były przed wojną czyli  w II Rzeczpospolitej obywatelami polskimi a nie obywatelami Izraela. Zatem nie ma co oddawać Izraelowi.

Tu nie chodzi o Izrael, lecz o mienie pożydowskie. Ale jak można przemówić do rozumu komuś kto jest bez-rozumny? Na głupotę nie ma rady. A może to nie głupota, lecz chęć przywłaszczenia co nie jego.

Jest oczywiste, że sprawcą nieszczęść wojennych była III Rzesza. Ale majątek pożydowski pozostał majątkiem nie kogo innego, lecz wyłącznie polskich Żydów: domy, nieruchomości, ziemia itp.

 

Pokrętne „teorie” jedynie zaostrzą stosunki polsko-izraelskie a amerykańska ustawa nr 447 i tak nie przestanie obowiązywać.

Do akcji antyżydowskiej przyłącza się w Polsce ultraprawica, nie brak w tym gronie polityków rządzącego PiS-u. Majątek żydowski, który  pozostał w Polsce nadal jest majątkiem Żydów . Kto twierdzi inaczej jest istotą bezrozumną albo po prostu mówiąc jaśniej kieruje nią antysemityzm i wrogość do Żydów.


Wszystkie wpisy Jerzego

TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

5 odpowiedzi »

  1. Cieszę się że Rysio nie lubi także Polaków. WIększość świata nie lubi Żydów i Polaków. To tak swojsko być z większością.

  2. Moja Matka miala W Polsce Las. Ten las Moja Matka, jedyna ocalala z jej rodziny, odziedziczyla od jej Zydowskich rodzicow. Moja Matka przepisala, w jej testamencie ten las jej dzieciom ktorym miedzyinnymi bylem ja. Moja droga siostra starala sie przez pare lat ten las odzyskac. Niestety utonela w Polskiej biurokracjji, a las nalezy dzisiaj do jakiejs rodziny Polskiej. Niech sie Polacy udusza lasami i zydowskimi i ich mieniem. Ciesze sie ze zyje gdzie indziej, gdzie polski jad mnie nie dosiega

  3. Nie wiem, czy istnieje jakiekolwiek racjonalne rozwiązanie tej całej paskudnej i trudnej kwestii. Jak obliczyć wartość żydowskiego (bezspadkowgo) mienia przejętego przez polskie państwo po zakończeniu wojny? Co zrobić z tym, że domagaja się tego Amerykanie, a nie polskie organizacje żydowskie, czy Izrael? Pewnie dałoby się (z myślą o wylewaniu oliwy na wzburzone fale) zacząć cichą dyplomację. Trzeba tu dobrych prawników i mądrych polityków. Podejrzewam, że Izrael zareagowałby pozytywnie na przynajmniej gesty dobrej woli. Chwilowo najgorszy i najgłupszy jest wrzask medialny i ci wszyscy chętni, żeby raz jeszcze na antysemityzmie zbić kapitał polityczny.

  4. To nie jest takie zero-jedynkowe, jak Pan przedstawia. Wszystkich obywateli obowiązuje jedno prawo (w każdym razie teoretycznie). Jeśli byli obywatelami polskimi, to prawo polskie. Polscy Żydzi byli obywatelami polskimi. Niestety prawo to głosi, że majątek ”bezspadkowy” przechodzi na własność państwa. Aby to zmienić konieczna jest odpowiednia procedura prawna (sejm, senat) zmieniająca ten zapis prawny albo ustawowo legalizujący wyjątek. Inną sprawą jest utrudnianie procesów spadkowych prawnie zasadnych.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.