Ciekawe artykuly

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Radziecki antysyjonizm i współczesny antysemityzm lewicy

To, co dzisiaj słyszymy z lewicowego obozu antysyjonistycznego, jest uderzająco podobne do przesłania radzieckiej kampanii antysyjonistycznej. Od twierdzeń o kolaboracji syjonistów z nazistami podczas Holocaustu poprzez ideę syjonizmu jako wewnętrznie rasistowskiej i ciemiężącej ideologii, do rozumienia Izraela jako osadniczo-kolonialnego państwa, które jest ludobójczym państwem apartheidu – wszystkie te koncepcje były nieodłączną częścią radzieckiej, antysyjonistycznej narracji.

Calosc TUTAJ


Sürgünlik  znaczy wygnanie
Deportacja Tatarów krymskich była ostatnim aktem rozpoczętejw początkach lat dwudziestych sowieckiej polityki narodowościo-wej na Krymie. W roku 1944 – gdy szala wojennego zwycięstwaprzechylała się na stronę Stalina – Tatarzy padli ofiarą sowieckiegotriumfu.
Sürgünlik (krym.-tat.) − „w ygnanie”, które niebawem stałosię ich udziałem, do dziś jest największą raną w pamięci zbiorowejtej społeczności
Calosc TUTAJ

 71. Dzień Nakby Autonomia Palestyńska i Fatah podkreślają: Nigdy nie wyrzekniemy się prawa powrotu, storpedujemy “Umowę stulecia”

15 maja 2019 r. Palestyńczycy obchodzili Dzień Nakby. Jak co roku z tej okazji palestyńskie prawo powrotu dominowało dyskurs zarówno Autonomii Palestyńskiej (AP), jak Fatahu. W tym roku jednak dyskurs był podwójnie ważny wobec nadchodzącego oficjalnego ogłoszenia, spodziewanego w ciągu następnych kilku tygodni, szczegółów “Umowy stulecia” administracji Trumpa. Według przecieków i ocen umowa ma nie zawierać prawa powrotu.

Calosc TUTAJ

JCPOA jest rezolucją Rady Bezpieczeństwa przyznającą Iranowi status państwa nuklearnego – Iran nigdy się z niego nie wycofa i jego groźby, że to zrobi, są puste

Iran nigdy nie wycofa się ze Wspólnego Wszechstronnego Planu Działania (JCPOA), znanego jako porozumienie nuklearne z Iranem, ponieważ to porozumienie (kiedy wygasną ograniczenia przez nie narzucone) daje Iranowi uznany, legalny status państwa nuklearnego z oficjalnym uznaniem i przypieczętowaniem przez Radę Bezpieczeństwa

Calosc TUTAJ


Arabowie krytykują na Twitterze Hamas za niedawne wystrzelenie setek rakiet ze Strefy Gazy na Izrael – część II: arabscy dziennikarze i duchowni oskarżają Hamas o to, że jest irańskim narzędziem

Wystrzelenie setek rakiet ze Strefy Gazy na Izrael i reakcja izraelskiej armii były szeroko dyskutowane w arabskich mediach społecznościowych. Wraz z saudyjskimi tweetami wyrażającymi sympatię dla Izraela i troskę o jego dobrostan, życzącymi mu zwycięstwa i krytykującymi Hamas i jego politykę[1], niektórzy dziennikarze ze świata arabskiego, jak również australijski duchowny szyicki, imam Mohammad Tawhidi, tweetowali ostrą krytykę Hamasu. Oskarżali Hamas o działanie jako narzędzie Iranu, o używanie mieszkańców Strefy Gazy jako ludzkiej tarczy i o chowanie do własnych kieszeni funduszy dostarczanych przez kraje arabskie na odbudowę Strefy Gazy.

Calosc TUTAJ


Biskup płocki Piotr Libera zamyka się na pół roku w eremie. „To nie jest żadna ucieczka”

Biskup płocki Piotr Libera od lipca do końca grudnia będzie przebywał w krakowskim zakonie kamedułów. Duchowny tłumaczy, że potrzebuje czasu na modlitwę i „naładowanie akumulatorów”. Biskup zwrócił się w styczniu do papieża Franciszka o zgodę na wyjazd.

Calosc TUTAJ


REKORD OGLĄDALNOŚCI DOKUMENTU SEKIELSKIEGO

Film „Tylko nie mów nikomu” braci Tomasza i Marka Sekielskich, został udostępniony w sobotę 11 maja o godzinie 14:30 na platformie YouTube. Z każdym dniem dokument odnotowuje coraz większe ilości odsłon. Do tej pory (wtorek 14 maja godzina 10:00) film wyświetliło 11 261 746 widzów.

Calosc TUTAJ

Rekordowa oglądalność filmu „Tylko nie mów nikomu”. Co myślą o nim Polacy? 

O dokumencie „Tylko nie mów nikomu” przedstawiającym historie osób molestowanych seksualnie przez duchownych, było już głośno zanim powstał. Teraz, po premierze, do produkcji odnieśli się m.in. przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki czy prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak.

  Calosc TUTAJ

SZCZECIN I JEGO MIESJCA
SZCZECIN 󲀓 „NAJMŁODSZE ŻYDOWSKIE OSIEDLEW POWOJENNEJ POLSCE”. MIEJSCA ZWIĄZANEZ DZIAŁALNOŚCIĄ ŻYDÓW W MIEŚCIE W LATACH 1945- 1950
Calosc TUTAJ

Lech Wałęsa udzielił wywiadu szwedzkiemu dziennikowi „Aftonbladet”. Były prezydent mówił o likwidacji Unii Europejskiej i budowaniu nowej wspólnoty.

Calosc TUTAJLeave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.