Polityka

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Heinz Heydrich. Młodszy brat architekta Holokaustu, który ratował Żydów

Heinz Heydrich to młodszy brat Obergruppenführera Reicharda Heydricha ,który z początku wspierał jego karierę polityczną, a nawet prowadził przychylne Hitlerowi i partii NSDAP pismo Die Panzerfaust. Po śmierci brata odkrywa jednak bestialskie oblicze reżimu i postanawia ratować Żydów.

Calosc TUTAJ


IRAN NIE WYWIESI BIAŁEJ FLAGI

Z dnia na dzień niebezpiecznie wzrasta ryzyko wybuchu konfliktu w Zatoce Perskiej. Nieprzewidywalne posunięcia Trumpa przypierają Iran do muru, osłabiając obóz reformatorów, a sprzyjając konsolidacji władzy twardogłowych polityków i duchownych.

Calosc TUTAJ


Flirty UE z Ligą Arabską

Pierwsze spotkanie na szczycie Unii Europejskiej (UE) i Ligi Arabskiej, znanej formalnie jako Liga Państw Arabskich (LPA) miało miejsce w dniach 24-25 lutego. „Europejczycy i Arabowie mają długą i bogatą historię wymiany kulturalnej, ekonomicznej, handlowej i politycznej.
Calosc TUTAJ

Zburzyli ponad stuletni budynek byłej synagogi bo… wszyscy zapomnieli wpisać go na listę zabytków
Choć na Podhalu znane są przypadki, że na listę zabytków wpisywano domy mające nie więcej niż 30 lat, Nowy Targ bezpowrotnie stracił właśnie ponad stuletni budynek. Chodzi o mieszczącą się przy ulicy Szaflarskiej dawną synagogę żydowską. Budynek, w którym po II wojnie światowej urządzono zakład ślusarski, został właśnie zrównany z ziemią. Jak ustaliła „Krakowska”, winę za taki stan rzeczy ponoszą niemal po równo miejscy urzędnicy, konserwator zabytków, jak i Krakowska Gmina Żydowska.
Calosc TUTAJ

Ludobójstwo Ormian – czystka bez precedensu

W kwietniu 1915 r. doszło do jednego z najbardziej tragicznych wydarzeń w historii. Jego ofiarami stali się Ormianie zamieszkujący Imperium Osmańskie. W ciągu dwóch lat życie straciło ok. 1,5 mln ludzi. Rzeź dokonaną przez siły tureckie uznaje się za pierwszy akt ludobójstwa XX wieku.

Calosc TUTAJ


Powieść o Żydach odkryta po 80 latach. Autor zginął od niemieckiej torpedy 

Historia wydania tej książki jest równie niesamowita jak sama powieść. Publikujemy fragment „Podróżnego”.

Calosc TUTAJ


„Lęk przed Holocaustem”

Rzeczywiście Holocaust – eksterminacja prawie sześciu milionów europejskich Żydów przez nazistowskie Niemcy i ich sojuszników – stał się głównym punktem odniesienia w amerykańskiej kulturze politycznej i masowej. W okresie prawie dwóch dekad, od końca lat siedemdziesiątych do połowy dziewięćdziesiątych, upamiętnienie Holocaustu głęboko wrosło w amerykańskie życie” – czytamy.

Calosc TUTAJ


Grupa senatorów z USA napisała list do premiera. Chcą działań ws. zwrotu mienia pożydowskiego

Ok. 60 amerykańskich senatorów napisało i wysłało list do premiera Mateusza Morawieckiego. Domagają się działań polskiego rządu dotyczących restytucji mienia pożydowskiego – podaje portal wp.pl, powołując się na nieoficjalne informacje. Treść listu ma zostać ujawniona tuż przed czerwcową wizytą prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych.

Calosc TUTAJ


Morderstwa w Christchurch: prawdziwi współsprawcy

Masakra w Christchurch — w której z zimną krwią zamordowano dziesiątki niewinnych ludzi z powodu ich religii, kiedy zgromadzili się na modlitwę – była ohydnym, niewybaczalnym czynem. Morderca, Brenton Tarrant, jest zbrodniarzem. Tekst manifestu, jaki zostawił dla usprawiedliwienia swojego czynu, nie jest w żaden sposób usprawiedliwieniem.

Calosc TUTAJ


Członek komitetu centralnego Fatahu, Dżamal Muhaisen, na wiecu popierającym Maduro przed biurem przedstawiciela Wenezueli w Ramallah: Cały świat cierpi z powodu szalonego, głupiego Trumpa; salutujemy Maduro

W Ramallah przed biurem przedstawiciela Wenezueli zorganizowano wiec popierający Maduro. Protestujący skandowali: „O Hugo Chavez, o męczennikiem… Nie zrzekniemy się naszych celów… Ameryko, jesteś terroryzmem… Na śmietnik z twoją Umową Stulecia… Podeptać tych, którzy normalizują [stosunki z Izraelem] i szpiegów”.

Calosc TUTAJ


Polska inicjatorem Międzynarodowego Dnia upamiętniającego ofiary przemocy ze względu na religię i wyznanie

Zgromadzenie Ogólne ONZ jednogłośnie przyjęło we wtorek rezolucję ustanawiającą dzień 22 sierpnia Międzynarodowym Dniem upamiętniającym ofiary aktów przemocy ze względu na religię lub wyznanie. Inicjatorem prac nad rezolucją w tej sprawie była Polska – podało we wtorek MSZ.

    Calosc TUTAJ

Erotyczne klątwy w starożytności 

Pisał o niej Homer, parał się nią ponoć Perykles. Magia miłosna przybierała różne kształty. Dzisiaj o tym najbardziej radykalnym, czyli mocno erotyczne zaklęcia rzucane przez mężczyzn na kobiety, kobiety na mężczyzn, kobiety na kobiety i mężczyzn na mężczyzn. Tylko dla dorosłych.

Calosc TUTAJ

Kategorie: Polityka, REUNION 69

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: